İş arıyorum, eğitimim çok iyi ama bulamıyorum...

İnanmayabilirsiniz ama tam 4 yıldır iş arıyorum... şubat 2008 de mezun oldum marmara'dan, bankada çalıştım kriz dediler çıkardılar dandirik işler yaptım en sonunda daha rahat iş bulurum diye yüksek yapmaya başladım ancak durumumuz o kadar kötüye gidiyor ki, son senem YL'ta ama okulu bitirebilmem için işe ihtiyacım var çünkü okulda masrafım çok oluyor tez hazırladığımdan dolayı sürekli kitap almam gerekiyor fotokopi çıktı bunlar benim için ciddi masraflar artı babam para gönderememeye başladı kısacası okulu bitiremesem de iş bulmam şart görünüyor:( Ne öneriyorsunuz, kariyer.net falan demeyin hiçbirşey çıkmıyor...:( Güzel tavsiyelere ihtiyacım var ne olursunuz zor durumdayım... Şimdiden teşekkürer

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bu senin kaderin değil bu türkiyenin kaderi senin gibi milyonlarca işsiz var bunun sebebi sen değil okumuş olmanda değil bunun sebebi devletin başındaki büyükler

Erkekler Ne Diyor 9

• KPSS , devlete at kapağı . Veya öğretim görevlisi yetiştirme programlarını araştır. Eğer geçici birşeyler düşünüyorsan okul kütüphanesi vb yerleri basamak olarak kullanabilirsin...

• şu an zaten öğretim görevlisi olmak için kursa gidiyorum ancak önce okulu bitirmem şart ancak iş bulmadan okulu bitiremem... İyi maaşlı bir işe ihtiyacım var bu masrafları başka türlü karşılayamam...

• Az'a kanaat etmeyen çoğu bulamaz.O yüzden ilk önce bir işte biraz sabır et ve çalış gerisi gelir.

• O zaman işinle ilgili biryere başvurabilrisin ama çok seçici davranıyorlar eleman alımında ve eğitimden geçiriyorlar bildiğim kadarı ile ama sadece okulunu bitirmek için parttime olarak çalışabilrsin.Hatta kahve dünyası gibi ya da starbucks gibi yerle bunun için çok uygun.

• Hangi bölüm ve okuldan mezunsun?

• marmara sigortacılık şu anda da aynı yer aynı bölümde yüksek yapıyorum

• boylesi part time işlerde iş bulma kurumu daha cazıptır. magazalr ve cafeler de part time calışmaya sıcak bakıyolar. kolay gelsın..

• biraz daha düşük işlere bakmanı tavsiye edebilirim

• bende aynı durumdayım efendim :(:(

• hangi bölüm üzerine okuyorsun?

• sigortacılık ama hangi alan oldugu umrumda olmıycak her işi yapmaya razıyım artık:( lojistik firmasına bile gittim görüşmeye ancak olmadı olmuyor:'(

• sen pes etme yinede..elbette olacak bir yer..yinede mesleğin üzerine yoğunlaş ,cv yollamaktan usanma bırakma peşini eninde sonunda olur bir yer..

• part time iş bul market yada fastfood sektöründe

Kızlar Ne Diyor 4

• Mağaza tarzı bir iş bulabilrisin avm vs.

• allah kolaylık versin işin zor ama okumak için sakın pes etme part time eleman arayan çok yer var hangi ildesin burger king tarzı yerlere yada marketlere başvurabilirsin sanırım

• Kpss baska cozum yok

• Nasıl başvuruluyor biliyor musun? Sadece türkçe matematik coğrafya falan bilgimle girebilir miyim sınava? İkdisat falan unuttum çünkü

• mağazalarda satış personeli olabilirsin fabrikalara girebilirsin kuaförlere girebilirsin

Yükleniyor...