Öğretmen olmak ister miydiniz?

Öğretmen olmak ister miydiniz?neden evet neden hayır ...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• isterdim

çünkü kendimi tanıyorum, en iyi yapabileceğim ve severek çalışabileceğim bir meslek olurdu benim için. fıtratıma uygun yani.

• Vezir parmağıyım ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

• Çemi, şeker gibi adamım ben, profil fotom yanlış düşüncelere sevk etmesin seni ^^

• ben yapamam yani :)) üni de bile zor dayandım

Kızlar Ne Diyor 55

• evet isterdim. hatta matematik öğretmenliği okuyacağım

• Hayır. Başarılı olamam çünkü.

• çok isterdim

• İstemezdim,kendimi çocuklarla düşünemiyorum o kadar sabırlı biri değilim. kendi sorumluluğum dışında kimsenin sorumluluğunu alamam

• aslında kolay gözüküyor ama bence değil

• öğretmenim. sadece bir öğrencinin bile yüzündeki gülümseme tüm gününüzün güzel geçmesine sebeptir. Yaşamadan yorum yapmak pek de kolay gelir her alan için :))

• Öğretmen Lisesi'nde okuyorum. Evet öğretmen olmak isterim, hoşuma giden güzel bir meslek. (:

• kalkti diyorlar ama biz de kesin bilmiyoruz :)

• bn öğretmen lisesi mezunuyum ek puanlar kalktımı devam mı

• annemden bildiğim için istemiyorum.. annem sınıf öğretmeni.. evet çok tatili var bir bayana daha uygun falan ama annem sabırlı insan dayanıyor ben hayatta dayanamam iki tane çarparım.. :) babam dalga geçiyordu annemle part time çalışıyorsun diye.. sen full time çalışıyorsun ne oluyor aynı parayı alıyoruz demişti annem :))

• ben oyle sıkıntılı işlere gelemem.

• Aman Allah korusun.

• İstemem çünkü o kadar çocuğun sorumluluğunu alamam. Lise-ortaokul öğretmenliğinden bahsediyorsak biraz monoton gelebilir bana.

• Evet isterdim, zaten bilgisayar öğretmeni olacağım :) İnsanlara birşeyler kazandırmak gerçekten onur verici birşey..

• Ogretmenligi okuorum, haftada iki gunde ders veriorum staj olarak..

2 sene sonra insallah ogretmen'im:)

• Gelecekte ki planlarımda öğretmen olmak var zaten... :))

• İsterdim aslında puanımda tutuyordu ama tercih etmedim malum ülkemizde atandı atanamadı bir sürü derdi var

• cok zor bir meslek,cok güzel ama sabır isi bana göre değil

• Hayir istemem

• Hayir, çunku çocuklarla pek aram iyi degildir ve en onemlisi sabirsiz ve toleranssizim...

• İstemem

• İstemezdim, gerilirim.

• isterdim bayan için çok ideal.

• Olmam, çekemem.

• Sanmıyorum, bilmiyorum.

• ögretmen olacagım zaten :D

hemde anaokulu cocukları sevıyorumm

• öyle bi sabır bende yok maalesef

• olmak istemezdim kapris çekemem veli öğrenci vs.

• yapamazdım ben

• hayır.yapamam çünkü.sabır gerektiriyor hemde çok.boşuna peygamber mesleği dememişler.zaten bence gerçekten özverili insanların yapması gereken bir meslek öyle tatili bol diye falan tercih edilmemeli.

• deneyimim var, her meslek zordur ama bu ayrı bi zor.. ki bıde benım yaş grubum 4- 5 ti :D

• isterdim ve olacağım az kaldı :)

• O kadar dayanacak gücüm yok.

• Istemezdim o kadar sabirli bir insan degilim

• Tabiki ama en yorucu ve yipratan mesleklerden biridir ama bir insanin hayatinda etken olmak cok guzel bir duygu olmali

• istemiyordum. ama hayat şartları beni öğretmen yaptı...ama ilk dersimin ilk 30saniyesinde sevdim ben bu öğretmenliği dedim kendi kendime ve 4 senelik öğretmenim halimden çok memnunum...

• isterdim.yarım gün iş ne güzel.

• şimdiki aklım olsaydı öğretmenlik okurdum :)

• isterdim tabi bi bayan için en güzel meslek bence

• önceden isterdim ama çok soğudum istemiyorum

• İngilizce öğretmeni olmak isterdim

• Anaokulu öğretmeni olucam inşallah okulum bitince :))

• İstiyodum ve oldum :)

anaokulu ögretmenlıgı bölümü mezunuyum. :)

• İsterdim. Sabırlıyım, düzgün bir üslubum var. Lisedeyken özel ders verirdik ilkokul öğrencilerine, benim öğrencilerim hep yüksek notlar alırlardı sınavda :) Sanırım anlatabilme kabiliyetim var.

• Sabırlı ve savsak değilim..

• Öğretmen olmak için okuyorum, İngilizce Öğretmenliği :)

• İlgilendiriyo mu?

• nerde okuyon :)

• istemezdim

• olacağız inşallah

• İstemezdim. Çocuklarla uğraşcak kadar sabırlı olabileceğimi sanmıyorum.

• zaten ögretmenimm :D

• Evet.anasinifi ogretmeni olmak isterdim.cocuklari cok seviyorum:)

• hayir sabirli bir insan degilim. cocuk dayakcisi olmak istemezdim.

• hayır olamazdım. özellikle tercih etmedim çünkü tahammülsüz ve agresifim. tekrar tekrar anlatabilecek kadar sabırlı değilim. öğretmek ciddi bi yetenek bana göre ve benim böyle bi yeteneğim yok. ayrıca çocukları çocuk, ergenleri biraz salak buluyorum. yapamazdım yani.

tüm öğretmenlere, çocukluklarıma da salaklıklarıma da sabırla katlanan herkese çok büyük saygım var. yeteneği olan yapsın bu işi, en çok onlara yakışıyo çünkü.

• istemezdim ama bu saatten sora yapcak bir şey yok.

• Güldüm

• aman, kolların ve sen bana uzak olunca daha çekici geliyorsunuz.

• artıladım.

• bir buçuk yıl sonra olucam inşaALLAH bölümümü sevıyorum bu yüzden hayırlısıyla isterim

• biliyorum, ben artılamak istedim :)

• bende seni eksilememiştim ki şekerim sadece yorum yapmıştım ;)

• ben seni artıladım şekerim.

• istemezdım ıstememde.cok buyuk sorumluluk ve okadar sorumlulugu alamam

• öğretmen olma ihtimalim var ama düşünmüyorum..

Erkekler Ne Diyor 54

• bana göre değil her gün çocukları döverim :)

• Hiç istemedim

• edebiyat ogretmeni olmak istiyordum olmadi..

• Çok isterdim çünkü çocukları çok seviyorum.

• evet isterdim ama türkiyede degil...çünkü açıkta beklemekten yapmaya zaman kalmazdı..

• İngilizce öğretmeni olmak isterdim, çocuklara bütün ayıp kelimeleri öğretirdim :D

• öğretmenlik yerine eğitmenliği tercih ettim =) çoçuklarla ugrasılmaz ya cok ses yapıyola bıde taş gibi sabır lazım :D

• Çok zor iş hakkını verebileceğimi düşünmüyorum bu yüzden istemem

• düşündümde olabilir di aslında*çok ciddi bir öğretmen olurdum

• allah kısmet ederse mezun olunca ögretmenım :)

• İstemezdim.

1. Karakterimde yok, 100 defa anlatirim hala anlamazlarsa vurureririm agzina :)

2. MEB canini okuyor artik ögretmenlerin, sevilecek bir tarafi kalmadi.

3. Kpss mi calisicam bir de oturup ?

4. Yakin cevremde bir sürü ögretmen var, o kadar yil hizmet edip gereken degeri görmediler, görmüyorlar, degmez.

• kesinlikle hayır... =)) o kadar çocukla hiiiiç uğraşamam

• ı ıh. çocuk sevmem ben.

• hayır , çocukları sevmiyorum

• Öğretmenlik okuyorum. Ve okuduğum bölümde atanma şansı 1/1000. 3-5 senede bir kaç kişi atanıyor. Ama şu gerçek ki atama olsa bile öğretmen olmam. Liseli ergenlerle uğraşacak kadar idealist ve sabırlı değilim... İş hayatına devlet memuru olayım, her ay maaşım garanti yatsın, salla başı al maaşı bir iş olsun, azıcık aşım kaygısız başım diyerek bakmıyorum. Kendi fırsatlarımı kendim yaratmak, yükselme konusunda ucu açık bir işim olsun istiyorum...

• ben sınıf öğretmeniyim.bu sene başladım.erzincanın bi köyündeyim.şartlar çok zor gercekten.2 öğretmeniz.ayrı lojmanlarda kalıyoruz.rakım 2500,sular donuk,su taşıyoruz surekli.1 metre kar var köyde.taksiyle gidip gelinebiliyo ancak ilçe merkezine.ve taksi 50 lira.ordanda şehir mewrkezine 10 lira.oldumu sana gidiş donus 120 lira.o yuzden ayda bir iniyorum.bu arada köyün ilçe merkjezine uzaklıgı 50 km.taksiden indikten sonra lojmana gidebilmek için 250 metre yokuş cıkmak gerekio ve yol karlı yani düşünün artık:)okul sobalı,hademe yok.gunde 2 soba yakıyorum.birleştirilmiş sınıf var burda.ben 4 ve 5. sınıfları okutuyorum.tek avantajım köyde teror filan olmaması ve erzincanda hiç kürdün olmaması.bu sayede cocujklarda dil sorunu yok.hepsi turkçe biliyor.uzun diye okumıcaksınız belki ama öğretmen olmayı düşünenler bunu okumadan karar vermesinler:)

• inş atanırsın hocam

• Allah kolaylık versin... o kadar saymana rağmen atanmak için darısı benim başıma demek zorundayım :) +

• aynen.benimki ondanda zor valla kardeşim.tsk ederim

• Öncekileri Göster
  • göründüğünden çok daha zor bi meslek

• ironik şekilde hem öğretmenken hem de olmak isterim diyebiliyorum ne ala memleket değil mi ama yok suç bizde biz atanamıyoruz yoksa devlet tüm imkanlarını sunuyor aa!

• hayır istemezdim olmak

• yaratıcı meslekleri daha çok seviyorum.

• Hayır...

• Hayır o kadar sabırlı değilim

• İktisatçıyım fakat ders veriyorum çocuklara:) Ama onlar anlamadığı zaman çıldırıyorsun:) Eğer idealistsen zor iş. Ama yok ben anlatayım öğrenirse öğrenir, öğrenmezse kendi bilir mantığındaysan sorun yok. Amma velakin tatilleri ve çalışma saatleri bakımından düşünürsek de dünyada başka öyle bir iş yok.

• kesinlikle hayır o sabır bende yok çocuklardan da nefret ederim. Herhalde sinir krizi geçirirdim .I

• hayır çünkü ders anlatmak gerçekten çok zor bişey,anlatıp geçmekle de bitmiyor öğretmenlik.

• Beden eğitimi öğretmeni olmak isterdim aslında. Eşortmanla işe gidiyorsun yılda 3 aydan fazla tatil oooohh miss! :DDD

• Hayır o kada cocuka dur sus demek sıkıcı ve başagrısı yapıyor. cocukları sevdigimden kızmayıda sevmiyorum bana göre degil

• evet isterdim ... hali hazır da öğretmenim de...

• istemek yetmez okulu kazanacaksın, bitirmek yetmez KPSS diye at yarışını tutturacaksın,

olduk da ne oldu sınırda atama bekleyen acaba sınavdan önce bi alım olur mu diye günlük memurlarnet ve egitimajansı arasında mekik dokuyan, meslek aşkını yaşayamayan bir aday olarak kalma sıkıntılı dönemleri yaşama şansın yüksektir

• ben olamazdım olsam bile ya derse geç kalırdım ya o gün okula gitmek istemezdim gitsem bile öğrencileri serbest bırakır masamda uyurdum sonucunuda düşünmek bile istemezdim

• öğretmenlik gibi sıkıcı bir bölümde okumak, atanmak için kpss stresine girmek, kendini bir şey sanan ezik velilerle uğraşmak, dünyadan bi haber ot gibi bir nesile birşeyler anlatmaya çalışmak bana göre değil.

• Son dersteki gibi bir hoca olmam mümkünse olurdum.

link

• isterdim tabletini getirmeyene 0 verirdim :D:D:D

• hayır çünkü hak ettiği parayi saygıyı olmiyor

• öğretmenlik güzel meslek... ama cogu memurdan 2 kat fazla maas almalarına ragmen hala ögretmen maasları üzerinden duygu sömürüsü yapılmasından, ve yüzlerce bölümden mezun olanların hepsinden 3-5 bin atama yapılırken, öğretmenlik(eğitim) mezunlarından her sene onbinlerce atama yapılmasına ragmen atanamayan ögretmenler diye acıtasyon yapmalarından nefret ediyorum! keske eğitim mezunu olmayanlardan da her sene öğretmenler kadar atama yapılsa... cok bencilce oluyor...

• her amu yönetimi mezunu da kaymakam müfettis ve idareci olsun o zaman... acitasyon yapmayın... öğretmenlik bitirdi diye baska bir is yapamayacak kaidesi yok

• mezun olanların hepsinden 3-5 bin mi atanıyor senın dünyadan haberin yok biraz araştırma yap ondan sonra yorum yap atama yapyoruz diyip zaten atanmış olanları kadroya geçiriyolar kamuoyunda şu kadar öğrtmen atandı oluyor..ayrıca öğretmenlik mezununu devlet atamak zorunda ordan mezun olan öğretmen oluyo başka bölümler gibi bi kaç seçeneği yok

• kesinlikle evet. ömür boyu sevilerek yapılacak bir kaç işten biri çünkü.

• bilmem aslında iyi olabilir ama tam emin değilim olsaydım beden eğitimi öğretmeni olmak isterdim herhalde.

• baya ögretmen var burda özellikle cinsel konularda ..

• çok isterdim çok kutsal bir meslek

• İsterdim hayalimdeki meslekti o olmadı mühendis olcaz bakalım.

• Çocuk psikolojisi açısından olmamam gerekir.

• Hep öğretmen olsam güzel olurdu diye düşünmüşümdür. Okul ortamını çok özlediğimden olsa gerek...

Ta ki bir aydır liselilerin Milli Güvenlik derslerine girmeye başlayıp ve okul ortamlarını görünceye kadar.

Gençlik bitmiş...

Eğitim-öğretim bitmiş, göstermelik, herşey bir formalite halini almış.

O tempoda çalışmak, gençlere birşeyler aktarmaya çalışmak, idealist olmak çok zor. Aynı konuyu üst üste farklı sınıflarda defalarca tekrar etmek de çok sıkıcı, dejavu yaşıyorsunuz sanki.

Öğretmenlik gerçekten sabır ve strateji isteyen bir meslek.

• Olduk da ne oldu ki?

• Büyüyünce ne olcan diye soranları başımdan savmak için söylerdim onun dışında düşünmedim hiç

• hiç istemezdim nedenlerini sıralayayım hemen: 1- anlatma kabiliyetim yok 2- ben anlatıp da 10 kere anlamayan tiplere uyuz olurum 3- öğrenciler arasında ayrımcılık yapardım 4- notum gereğinden fazla bol olabilirdi 5- aynı şeyleri anlat anlat nereye kadar 6- özel ders vermiyorsan maddi imkanları çok kısıtlı 7- hayatın boyunca okula gitmek çok kötü işte bunlardan dolayı olmak istemezdim

• İlk öğretim matematik öğretmenliği okuyorum ve hayır öğretmen olmak istemiyorum neden mi çünkü sisteme köle kendi fikirleri olmayan baştakilerin isteğine göre şimdiki tabirle dindar nesil yetiştirmek bana göre değil.eğer istediği gibi biri olamayacak yetişen varlığa neden insan densin ki ve ayrıca bu meslek yeterli saygıyı görmüyor kendini yetiştirenlere sırtını dönen vefasızları niye ortaya bırakalım ki

• yaş olarak değil ama yıl olarak geç 3.sınıfım bu bitsin başka bir yere geöe hedefindeyim

• Yeniden başlamak için geç kalmadınsa bölümü bırak.

• tabiki isterdim ama gerçekten sabır işi.İNSANLAR ÖLÜR AMA ESERLERİ ASLA öğrencilrde öğretmenleinin birer eseridir bence.

• no no nooo bunu istemem :)

• kalsın

• istemezdim..eğitim verme konusunda becerikli olabileceğimi düşünmedim hiç

• ben yapamam yani :)) üni de bile okutman olarak derse girerken zor dayandım

• valla ben büyük ihtimal pammık gibi olmam ama çocuk ruhluyum yaramaz ve eğlenceli bi yapım var bunu kullanırlarsa yaşarlar ha sinirlendirirlerse sormayın :)

• bana uygun bir meslek olurdu pammık gibi hoca olurdum :))

• İstemezdim, çok sinirli bi' adamım ben :((88

• seni de böyle kabul edicez napalım :(((88

• bi'kazandibi değilsin :(((((((((((8888888888

• profilden belli sinirli olduğun korktum :((((888

• Öncekileri Göster
  • evet, isterdim. yan gelip yatma mesleği.

• gel açtık kollarımızı bekliyoruz seni.

• çok afedersin ama, kim 11 saat üst üste çalışıyor ki?

rüya mı görüyorsun Angell? Aldıkları maaş türkiye şartlarına göre kötü değil. Yaz aylarında üç ay ücretli izinler var. hadi diyelim ki, bir ayını karne bilmem nesileriyle uğraşarak geçirdiler. 2 ay tatil. mesaiye kaldıklarında, etüt bilmem nelerinden ek ücretler alıyorlar. çoğu öğretmende günün öncesinde, yarın öğretecekleri konuyu ezberliyorlar! valla işsiz olsaydım ve bir mesleğim olmamış olsaydı sırtımı devlete dayar, öğretmen olurdum.

• öğretmenlık mı yan gelip yatma meslegı şakamı yapıyorsun justhe 11 saat üss üste aynı dersi anlat eve git notlarınla ugras yarın ne işlencekse özetle birde cocukların tuhaf psikolojılerıyle ılgılen yaz tatılınde butunlemeye kalanıydı vs ilgilen millet tatil yapıyor sansın düşünsene bir cumleyı ıkı kere tekrarlayınca sıkılıyorsun öğretmenler bunu saatlerce yapıyor bu yan gelıp yatmaksa gerisini bilmiyorum

• Öncekileri Göster
  • evet isterdim açıkcası

Yükleniyor...