Öğretmen olmak ister miydiniz?

Öğretmen olmak ister miydiniz?neden evet neden hayır ...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• isterdim çünkü kendimi tanıyorum, en iyi yapabileceğim ve severek çalışabileceğim bir meslek olurdu benim için. fıtratıma uygun yani.

• ben yapamam yani :)) üni de bile zor dayandım

• Çemi, şeker gibi adamım ben, profil fotom yanlış düşüncelere sevk etmesin seni ^^

• Vezir parmağıyım ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Kızlar Ne Diyor 55

• O kadar dayanacak gücüm yok.

• Sabırlı ve savsak değilim..

• yapamazdım ben

• Evet.anasinifi ogretmeni olmak isterdim.cocuklari cok seviyorum:)

• İstemezdim. Çocuklarla uğraşcak kadar sabırlı olabileceğimi sanmıyorum.

• Istemezdim o kadar sabirli bir insan degilim

• Tabiki ama en yorucu ve yipratan mesleklerden biridir ama bir insanin hayatinda etken olmak cok guzel bir duygu olmali

• Hayır. Başarılı olamam çünkü.

• cok zor bir meslek,cok güzel ama sabır isi bana göre değil

• Sanmıyorum, bilmiyorum.

• Öğretmen olmak için okuyorum, İngilizce Öğretmenliği :)

• nerde okuyon :)

• İlgilendiriyo mu?

• annemden bildiğim için istemiyorum.. annem sınıf öğretmeni.. evet çok tatili var bir bayana daha uygun falan ama annem sabırlı insan dayanıyor ben hayatta dayanamam iki tane çarparım.. :) babam dalga geçiyordu annemle part time çalışıyorsun diye.. sen full time çalışıyorsun ne oluyor aynı parayı alıyoruz demişti annem :))

• isterdim tabi bi bayan için en güzel meslek bence

• Gelecekte ki planlarımda öğretmen olmak var zaten... :))

• İstemezdim, gerilirim.

• Öğretmen Lisesi'nde okuyorum. Evet öğretmen olmak isterim, hoşuma giden güzel bir meslek. (:

• bn öğretmen lisesi mezunuyum ek puanlar kalktımı devam mı

• kalkti diyorlar ama biz de kesin bilmiyoruz :)

• isterdim bayan için çok ideal.

• Ogretmenligi okuorum, haftada iki gunde ders veriorum staj olarak..2 sene sonra insallah ogretmen'im:)

• öğretmenim. sadece bir öğrencinin bile yüzündeki gülümseme tüm gününüzün güzel geçmesine sebeptir. Yaşamadan yorum yapmak pek de kolay gelir her alan için :))

• hayir sabirli bir insan degilim. cocuk dayakcisi olmak istemezdim.

• Anaokulu öğretmeni olucam inşallah okulum bitince :))

• öyle bi sabır bende yok maalesef

• zaten ögretmenimm :D

• hayır.yapamam çünkü.sabır gerektiriyor hemde çok.boşuna peygamber mesleği dememişler.zaten bence gerçekten özverili insanların yapması gereken bir meslek öyle tatili bol diye falan tercih edilmemeli.

• evet isterdim. hatta matematik öğretmenliği okuyacağım

• İsterdim aslında puanımda tutuyordu ama tercih etmedim malum ülkemizde atandı atanamadı bir sürü derdi var

• Olmam, çekemem.

• olmak istemezdim kapris çekemem veli öğrenci vs.

• deneyimim var, her meslek zordur ama bu ayrı bi zor.. ki bıde benım yaş grubum 4- 5 ti :D

• İsterdim. Sabırlıyım, düzgün bir üslubum var. Lisedeyken özel ders verirdik ilkokul öğrencilerine, benim öğrencilerim hep yüksek notlar alırlardı sınavda :) Sanırım anlatabilme kabiliyetim var.

• istemezdim

• bir buçuk yıl sonra olucam inşaALLAH bölümümü sevıyorum bu yüzden hayırlısıyla isterim

• ben seni artıladım şekerim.

• bende seni eksilememiştim ki şekerim sadece yorum yapmıştım ;)

• biliyorum, ben artılamak istedim :)

• istemezdım ıstememde.cok buyuk sorumluluk ve okadar sorumlulugu alamam

• öğretmen olma ihtimalim var ama düşünmüyorum..

• İstemem çünkü o kadar çocuğun sorumluluğunu alamam. Lise-ortaokul öğretmenliğinden bahsediyorsak biraz monoton gelebilir bana.

• Hayir istemem

• İstemezdim,kendimi çocuklarla düşünemiyorum o kadar sabırlı biri değilim. kendi sorumluluğum dışında kimsenin sorumluluğunu alamam

• aslında kolay gözüküyor ama bence değil

• ben oyle sıkıntılı işlere gelemem.

• Aman Allah korusun.

• Daha Fazla

Erkekler Ne Diyor 54

• Büyüyünce ne olcan diye soranları başımdan savmak için söylerdim onun dışında düşünmedim hiç

• bilmem aslında iyi olabilir ama tam emin değilim olsaydım beden eğitimi öğretmeni olmak isterdim herhalde.

• Çok zor iş hakkını verebileceğimi düşünmüyorum bu yüzden istemem

• Olduk da ne oldu ki?

• İlk öğretim matematik öğretmenliği okuyorum ve hayır öğretmen olmak istemiyorum neden mi çünkü sisteme köle kendi fikirleri olmayan baştakilerin isteğine göre şimdiki tabirle dindar nesil yetiştirmek bana göre değil.eğer istediği gibi biri olamayacak yetişen varlığa neden insan densin ki ve ayrıca bu meslek yeterli saygıyı görmüyor kendini yetiştirenlere sırtını dönen vefasızları niye ortaya bırakalım ki

• Yeniden başlamak için geç kalmadınsa bölümü bırak.

• yaş olarak değil ama yıl olarak geç 3.sınıfım bu bitsin başka bir yere geöe hedefindeyim

• öğretmenlik yerine eğitmenliği tercih ettim =) çoçuklarla ugrasılmaz ya cok ses yapıyola bıde taş gibi sabır lazım :D

• allah kısmet ederse mezun olunca ögretmenım :)

• Hayır o kadar sabırlı değilim

• düşündümde olabilir di aslında*çok ciddi bir öğretmen olurdum

• baya ögretmen var burda özellikle cinsel konularda ..

• hayır , çocukları sevmiyorum

• Hayır o kada cocuka dur sus demek sıkıcı ve başagrısı yapıyor. cocukları sevdigimden kızmayıda sevmiyorum bana göre degil

• kalsın

• edebiyat ogretmeni olmak istiyordum olmadi..

• hayır çünkü hak ettiği parayi saygıyı olmiyor

• bana göre değil her gün çocukları döverim :)

• yaratıcı meslekleri daha çok seviyorum.

• istemek yetmez okulu kazanacaksın, bitirmek yetmez KPSS diye at yarışını tutturacaksın, olduk da ne oldu sınırda atama bekleyen acaba sınavdan önce bi alım olur mu diye günlük memurlarnet ve egitimajansı arasında mekik dokuyan, meslek aşkını yaşayamayan bir aday olarak kalma sıkıntılı dönemleri yaşama şansın yüksektir

• tabiki isterdim ama gerçekten sabır işi.İNSANLAR ÖLÜR AMA ESERLERİ ASLA öğrencilrde öğretmenleinin birer eseridir bence.

• kesinlikle hayır o sabır bende yok çocuklardan da nefret ederim. Herhalde sinir krizi geçirirdim .I

• öğretmenlik gibi sıkıcı bir bölümde okumak, atanmak için kpss stresine girmek, kendini bir şey sanan ezik velilerle uğraşmak, dünyadan bi haber ot gibi bir nesile birşeyler anlatmaya çalışmak bana göre değil.

• ben sınıf öğretmeniyim.bu sene başladım.erzincanın bi köyündeyim.şartlar çok zor gercekten.2 öğretmeniz.ayrı lojmanlarda kalıyoruz.rakım 2500,sular donuk,su taşıyoruz surekli.1 metre kar var köyde.taksiyle gidip gelinebiliyo ancak ilçe merkezine.ve taksi 50 lira.ordanda şehir mewrkezine 10 lira.oldumu sana gidiş donus 120 lira.o yuzden ayda bir iniyorum.bu arada köyün ilçe merkjezine uzaklıgı 50 km.taksiden indikten sonra lojmana gidebilmek için 250 metre yokuş cıkmak gerekio ve yol karlı yani düşünün artık:)okul sobalı,hademe yok.gunde 2 soba yakıyorum.birleştirilmiş sınıf var burda.ben 4 ve 5. sınıfları okutuyorum.tek avantajım köyde teror filan olmaması ve erzincanda hiç kürdün olmaması.bu sayede cocujklarda dil sorunu yok.hepsi turkçe biliyor.uzun diye okumıcaksınız belki ama öğretmen olmayı düşünenler bunu okumadan karar vermesinler:)

• Aklıma Kardelen Ayşe geldi,Allah kolaylık versin size diyorum.

• Öncekileri Göster
    • Allah kolaylık versin... o kadar saymana rağmen atanmak için darısı benim başıma demek zorundayım :) +

• inş atanırsın hocam

• Hiç istemedim

• kesinlikle hayır... =)) o kadar çocukla hiiiiç uğraşamam

• hiç istemezdim nedenlerini sıralayayım hemen: 1- anlatma kabiliyetim yok 2- ben anlatıp da 10 kere anlamayan tiplere uyuz olurum 3- öğrenciler arasında ayrımcılık yapardım 4- notum gereğinden fazla bol olabilirdi 5- aynı şeyleri anlat anlat nereye kadar 6- özel ders vermiyorsan maddi imkanları çok kısıtlı 7- hayatın boyunca okula gitmek çok kötü işte bunlardan dolayı olmak istemezdim

• İktisatçıyım fakat ders veriyorum çocuklara:) Ama onlar anlamadığı zaman çıldırıyorsun:) Eğer idealistsen zor iş. Ama yok ben anlatayım öğrenirse öğrenir, öğrenmezse kendi bilir mantığındaysan sorun yok. Amma velakin tatilleri ve çalışma saatleri bakımından düşünürsek de dünyada başka öyle bir iş yok.

• evet isterdim ama türkiyede degil...çünkü açıkta beklemekten yapmaya zaman kalmazdı..

• İstemezdim. 1. Karakterimde yok, 100 defa anlatirim hala anlamazlarsa vurureririm agzina :)2. MEB canini okuyor artik ögretmenlerin, sevilecek bir tarafi kalmadi. 3. Kpss mi calisicam bir de oturup ?4. Yakin cevremde bir sürü ögretmen var, o kadar yil hizmet edip gereken degeri görmediler, görmüyorlar, degmez.

• ı ıh. çocuk sevmem ben.

• ironik şekilde hem öğretmenken hem de olmak isterim diyebiliyorum ne ala memleket değil mi ama yok suç bizde biz atanamıyoruz yoksa devlet tüm imkanlarını sunuyor aa!

• isterdim tabletini getirmeyene 0 verirdim :D:D:D

• Çocuk psikolojisi açısından olmamam gerekir.

• istemezdim..eğitim verme konusunda becerikli olabileceğimi düşünmedim hiç

• İstemezdim, çok sinirli bi' adamım ben :((88

• Brakin' Bad e başladım sonunda...

• Öncekileri Göster
    • bi'kazandibi değilsin :(((((((((((8888888888

• seni de böyle kabul edicez napalım :(((88

• evet, isterdim. yan gelip yatma mesleği.

• eksi.

• Öncekileri Göster
    • çok afedersin ama, kim 11 saat üst üste çalışıyor ki?
      rüya mı görüyorsun Angell? Aldıkları maaş türkiye şartlarına göre kötü değil. Yaz aylarında üç ay ücretli izinler var. hadi diyelim ki, bir ayını karne bilmem nesileriyle uğraşarak geçirdiler. 2 ay tatil. mesaiye kaldıklarında, etüt bilmem nelerinden ek ücretler alıyorlar. çoğu öğretmende günün öncesinde, yarın öğretecekleri konuyu ezberliyorlar! valla işsiz olsaydım ve bir mesleğim olmamış olsaydı sırtımı devlete dayar, öğretmen olurdum.

• gel açtık kollarımızı bekliyoruz seni.

• Hayır...

• Çok isterdim çünkü çocukları çok seviyorum.

• İngilizce öğretmeni olmak isterdim, çocuklara bütün ayıp kelimeleri öğretirdim :D

• Öğretmenlik okuyorum. Ve okuduğum bölümde atanma şansı 1/1000. 3-5 senede bir kaç kişi atanıyor. Ama şu gerçek ki atama olsa bile öğretmen olmam. Liseli ergenlerle uğraşacak kadar idealist ve sabırlı değilim... İş hayatına devlet memuru olayım, her ay maaşım garanti yatsın, salla başı al maaşı bir iş olsun, azıcık aşım kaygısız başım diyerek bakmıyorum. Kendi fırsatlarımı kendim yaratmak, yükselme konusunda ucu açık bir işim olsun istiyorum...

• göründüğünden çok daha zor bi meslek

• Daha Fazla
Yükleniyor...