• Sor
  • Bence

Öğretmen olmak ister miydiniz?

Öğretmen olmak ister miydiniz?neden evet neden hayır ...

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• isterdim çünkü kendimi tanıyorum, en iyi yapabileceğim ve severek çalışabileceğim bir meslek olurdu benim için. fıtratıma uygun yani.

• ben yapamam yani :)) üni de bile zor dayandım

• Çemi, şeker gibi adamım ben, profil fotom yanlış düşüncelere sevk etmesin seni ^^

• Vezir parmağıyım ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Kızlar Ne Diyor 56

Erkekler Ne Diyor 54

• Çok zor iş hakkını verebileceğimi düşünmüyorum bu yüzden istemem

• bilmem aslında iyi olabilir ama tam emin değilim olsaydım beden eğitimi öğretmeni olmak isterdim herhalde.

• Büyüyünce ne olcan diye soranları başımdan savmak için söylerdim onun dışında düşünmedim hiç

• öğretmenlik yerine eğitmenliği tercih ettim =) çoçuklarla ugrasılmaz ya cok ses yapıyola bıde taş gibi sabır lazım :D

• Olduk da ne oldu ki?

• İlk öğretim matematik öğretmenliği okuyorum ve hayır öğretmen olmak istemiyorum neden mi çünkü sisteme köle kendi fikirleri olmayan baştakilerin isteğine göre şimdiki tabirle dindar nesil yetiştirmek bana göre değil.eğer istediği gibi biri olamayacak yetişen varlığa neden insan densin ki ve ayrıca bu meslek yeterli saygıyı görmüyor kendini yetiştirenlere sırtını dönen vefasızları niye ortaya bırakalım ki

• Yeniden başlamak için geç kalmadınsa bölümü bırak.

• yaş olarak değil ama yıl olarak geç 3.sınıfım bu bitsin başka bir yere geöe hedefindeyim

• allah kısmet ederse mezun olunca ögretmenım :)

• Hayır o kadar sabırlı değilim

• düşündümde olabilir di aslında*çok ciddi bir öğretmen olurdum

• hayır , çocukları sevmiyorum

• baya ögretmen var burda özellikle cinsel konularda ..

• bana göre değil her gün çocukları döverim :)

• edebiyat ogretmeni olmak istiyordum olmadi..

• yaratıcı meslekleri daha çok seviyorum.

• Hayır o kada cocuka dur sus demek sıkıcı ve başagrısı yapıyor. cocukları sevdigimden kızmayıda sevmiyorum bana göre degil

• hayır çünkü hak ettiği parayi saygıyı olmiyor

• tabiki isterdim ama gerçekten sabır işi.İNSANLAR ÖLÜR AMA ESERLERİ ASLA öğrencilrde öğretmenleinin birer eseridir bence.

• kalsın

• ben sınıf öğretmeniyim.bu sene başladım.erzincanın bi köyündeyim.şartlar çok zor gercekten.2 öğretmeniz.ayrı lojmanlarda kalıyoruz.rakım 2500,sular donuk,su taşıyoruz surekli.1 metre kar var köyde.taksiyle gidip gelinebiliyo ancak ilçe merkezine.ve taksi 50 lira.ordanda şehir mewrkezine 10 lira.oldumu sana gidiş donus 120 lira.o yuzden ayda bir iniyorum.bu arada köyün ilçe merkjezine uzaklıgı 50 km.taksiden indikten sonra lojmana gidebilmek için 250 metre yokuş cıkmak gerekio ve yol karlı yani düşünün artık:)okul sobalı,hademe yok.gunde 2 soba yakıyorum.birleştirilmiş sınıf var burda.ben 4 ve 5. sınıfları okutuyorum.tek avantajım köyde teror filan olmaması ve erzincanda hiç kürdün olmaması.bu sayede cocujklarda dil sorunu yok.hepsi turkçe biliyor.uzun diye okumıcaksınız belki ama öğretmen olmayı düşünenler bunu okumadan karar vermesinler:)

• Aklıma Kardelen Ayşe geldi,Allah kolaylık versin size diyorum.

• Öncekileri Göster
    • Allah kolaylık versin... o kadar saymana rağmen atanmak için darısı benim başıma demek zorundayım :) +

• inş atanırsın hocam

• kesinlikle hayır o sabır bende yok çocuklardan da nefret ederim. Herhalde sinir krizi geçirirdim .I

• istemek yetmez okulu kazanacaksın, bitirmek yetmez KPSS diye at yarışını tutturacaksın, olduk da ne oldu sınırda atama bekleyen acaba sınavdan önce bi alım olur mu diye günlük memurlarnet ve egitimajansı arasında mekik dokuyan, meslek aşkını yaşayamayan bir aday olarak kalma sıkıntılı dönemleri yaşama şansın yüksektir

• öğretmenlik gibi sıkıcı bir bölümde okumak, atanmak için kpss stresine girmek, kendini bir şey sanan ezik velilerle uğraşmak, dünyadan bi haber ot gibi bir nesile birşeyler anlatmaya çalışmak bana göre değil.

• Hiç istemedim

• kesinlikle hayır... =)) o kadar çocukla hiiiiç uğraşamam

• Çok isterdim çünkü çocukları çok seviyorum.

• evet isterdim ama türkiyede degil...çünkü açıkta beklemekten yapmaya zaman kalmazdı..

• İngilizce öğretmeni olmak isterdim, çocuklara bütün ayıp kelimeleri öğretirdim :D

• İstemezdim. 1. Karakterimde yok, 100 defa anlatirim hala anlamazlarsa vurureririm agzina :)2. MEB canini okuyor artik ögretmenlerin, sevilecek bir tarafi kalmadi. 3. Kpss mi calisicam bir de oturup ?4. Yakin cevremde bir sürü ögretmen var, o kadar yil hizmet edip gereken degeri görmediler, görmüyorlar, degmez.

• ı ıh. çocuk sevmem ben.

• Öğretmenlik okuyorum. Ve okuduğum bölümde atanma şansı 1/1000. 3-5 senede bir kaç kişi atanıyor. Ama şu gerçek ki atama olsa bile öğretmen olmam. Liseli ergenlerle uğraşacak kadar idealist ve sabırlı değilim... İş hayatına devlet memuru olayım, her ay maaşım garanti yatsın, salla başı al maaşı bir iş olsun, azıcık aşım kaygısız başım diyerek bakmıyorum. Kendi fırsatlarımı kendim yaratmak, yükselme konusunda ucu açık bir işim olsun istiyorum...

• Daha Fazla
Yükleniyor...