Sevgilim çok para harcıyor, ne yapabilirim?

Durumları çok iyiyken birden iflas etmişler güzel bir çocukluk geçirmiş kolejlerde okumuş ama şimdi durumları iyi olmamasına rağmen sürekli lüks yerlere gitmek istiyor kartlarından harcıyor sonrada ödeyemiyor herşeyi geçtim banada harcatıyor 2 misli örneğin biryere gidiyoruz gitmeyelim,kalmayalım paramız yok diye kasıyorum ama o hayır gidicez diyor gidiyoruz sonra kartında limit olmuyor ben ödüyorum .paramız yok lüks tatil güzel otel istiyor gidiyoruz birüsü para harcanıyor bütün imkanlarımı kullandım birsürü açığım oluştu elde avuçta olanda bitti bir buçuk yılda onlayken 10 milyardan fazla para harcamışımdır arada benzini bitincede benim kartımla alıyor oda harcıyor tabi ama benim param yokken bu kadar harcamak istemiyorum üstelik ortamıda arkadaşlarıda zengin sürekli onlarda yada başka zenginlerde gözü onlarla takılıp ortam yapmak peşinde...ben anlamıyorum nasıl olcak bu düzelmez bende batıyorum onunla para biriktirmiştim hepsi uçtu gitti şimdi biriktirmek değil kayıplardayım napıcam ben ya?

0|0
17|11

En İyi Kız Görüşü

• canim dikkat et. yanlis anlama ama boyle insanlar para icin her turlu yolu denerler (kolay kazanmak icin). belli alistigi standart var ve hep oyle bir hayat talep edicek. isin kotu yani zenginligin siniri yok. zenginden daha zengini de var dolayisiyla herzaman daha fazlasini isteyecek. yasin 25-29 madem 10 bin tl zarardasin şu an, zararin neresinden donersen kardir. o yuzden bence birak. ilerde ne mal mulk sahibi olursun, ustune ustluk borc bataginda faiz oderken bulursun kendini. bu devirde gunluk yasamiycaksin (luks) ilersini dusuneceksin, hayatini garantiye almak gibi. bu adamla mutlu olamazsin cunku pranga gibi senide surukler. gelirin neyse o cercevede harcayip ve biriktirmektir olay. disina cikarsan luks hayata ozenirsen sonu iyi olmaz. herkes ayagini yorganina gore uzatsin.

0|0