Sevgilim çok para harcıyor, ne yapabilirim?

Durumları çok iyiyken birden iflas etmişler güzel bir çocukluk geçirmiş kolejlerde okumuş ama şimdi durumları iyi olmamasına rağmen sürekli lüks yerlere gitmek istiyor kartlarından harcıyor sonrada ödeyemiyor herşeyi geçtim banada harcatıyor 2 misli örneğin biryere gidiyoruz gitmeyelim,kalmayalım paramız yok diye kasıyorum ama o hayır gidicez diyor gidiyoruz sonra kartında limit olmuyor ben ödüyorum .paramız yok lüks tatil güzel otel istiyor gidiyoruz birüsü para harcanıyor bütün imkanlarımı kullandım birsürü açığım oluştu elde avuçta olanda bitti bir buçuk yılda onlayken 10 milyardan fazla para harcamışımdır arada benzini bitincede benim kartımla alıyor oda harcıyor tabi ama benim param yokken bu kadar harcamak istemiyorum üstelik ortamıda arkadaşlarıda zengin sürekli onlarda yada başka zenginlerde gözü onlarla takılıp ortam yapmak peşinde...ben anlamıyorum nasıl olcak bu düzelmez bende batıyorum onunla para biriktirmiştim hepsi uçtu gitti şimdi biriktirmek değil kayıplardayım napıcam ben ya?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• canim dikkat et. yanlis anlama ama boyle insanlar para icin her turlu yolu denerler (kolay kazanmak icin). belli alistigi standart var ve hep oyle bir hayat talep edicek. isin kotu yani zenginligin siniri yok. zenginden daha zengini de var dolayisiyla herzaman daha fazlasini isteyecek. yasin 25-29 madem 10 bin tl zarardasin şu an, zararin neresinden donersen kardir. o yuzden bence birak. ilerde ne mal mulk sahibi olursun, ustune ustluk borc bataginda faiz oderken bulursun kendini. bu devirde gunluk yasamiycaksin (luks) ilersini dusuneceksin, hayatini garantiye almak gibi. bu adamla mutlu olamazsin cunku pranga gibi senide surukler. gelirin neyse o cercevede harcayip ve biriktirmektir olay. disina cikarsan luks hayata ozenirsen sonu iyi olmaz. herkes ayagini yorganina gore uzatsin.

Erkekler Ne Diyor 11

• biz baba parasıyla değil ana dua'sıyla yaşayanlardanız:)

• o zengin bi kız bulsun sende zengin bi çocuk madem şikayet ediosun çözüm bu ...

• o buldu sanırım istediğiyde buydu

• Yol ver gitsin böyle bir insana katlanmak niye harcıyorsa bile kendi cebinden harcasın.

• tek ve öz soru ;

İşi var mı ?

• ayağını yorganına göre uzatmasını yoksa ayrılacağını söyle kimseye bağlı olmadığını düşün

• var

• çok uzuldum yaa :((( ... çok cıddı oldugunu bellı ederek karsına alıp konusmayı denemelısın .hedefınız ılerde bır aıle kurmaksa aıle kucuk bır devlet gıbıdır gelır gıder hesabı vs hesaplar olur .bu konuda sıkıntı yasarsınız ve mutsuz bır ayrılık olusur .cıddı cıddı konus baktın aynı havada ufak ufak uzaklasmanı tavsıye ederım

• ayrıl ozaman seni dinlemiyor madem

• Zor durum. Hoşnut olmadıgını açıkça söylemelisin.

Sevgiliden banka kurmuş kendisine. Bu bankayı da batirmasin dikkatli olman lazım.

• kartını yanında taşıma o para sana geri gelmiyecek ve kartın parasını sen ödeyeceksin. Onun sonu karanlık..Alışmış kudurmuştan beterdir..Elindeki paraya göre yaşamak en güzeli...seninki hala eski günleri yaşama derdinde...

• peki :) uyanık olcam bundan sonra zaten biriktirdiklerim gitti evdekiler duysalar bittim

• işte bu tipler ben KK mağduruyum deyip ortalıkta dolaşıyorlar..Sende ona kurban olma aç gözünü nalan...nayır nolamazzz de..

• işte o sırada gidelim diyor gidiyoruz akşam sonra onda para bitiyor olay bana dönüyor o yüzden gidiyor paralar

• Öncekileri Göster
  • onun zengin arkadaş ortamlarını bırakması ve seni seviyorsa kemer sıkması gerek..hayat böyle geçmez otur karşısına bunların hepsini bir bir anlat..az sabret baktın toparlanmıyor..geleceğini mahvetme uzaklaş..

• gelecek göremiyorum...bence ayrıntılı otur konuş baktın anlamıyor..güle güle de..yoksa hayatınca sıkıntı çekersin

• bence o zengin birini bulsa daha iyi olur ona herşeyimi verdim ama yaranamadım tek eksiğim zengin olmamam bence o yüzden bendende emin olamıyor ne yazıkki.

• aynı özellikte bir arkadaşım var benimde , boşa ugrasma düzelmiyor malesef.

• üzüldüm gerçekten

yazık olmuş ..böyle para harcamayı seven biriyle sağlıklı bir gelecek planlaman imkansız

böyle mantıksız bir ilişkiye devam etmen sana zarardan başka bişey vermez

• ya aylar once bunu demişim adam gerçekten zengin birini buldu ve beni bıraktı...acaba korkularımımı yaşıyorum şuan

• bu parayla araba alırdım herşeyimi ona göre endeksledim kendi isteklerimden vazgeçtim ama o aynı hep aynı ve eminim daha zengin birini bulunca beni bile bırakır

Kızlar Ne Diyor 16

• ayrılma nedenimdir nefret ediyorum

• sen nedne harcıyosunkı sevgılıne para hemde 10 mılyar gıbı bı para bosa dememısler bazı erkeklerı annelerı ve sevgılılerı tembellıge alıstırırmıs dıye bırak çalıssın elı ayagı yokmu

• Ayagini yorganina gore uzatmasi gerek.

• onu uyar derim olmadı herkes kendi cebinden yesin canım sen onunla birlikte eziyetçek,yorsun herşeyin eskisi gibiolmadığının farkına varması lazım..yoksa sen hiç olucaksın maddi yönden

• :S

• konuşmayı denemelisin.. senin böyle devam edersen yatırımı bırak geçinemeyeceğini anlatmalısın.. neden ayrılmadın diye soramıyorum ya seviyorsun ya da onunla zaman güzel geçiyor olmalı.. asıl soru: seni kullandığını düşünüyor musun_?

• oyleyse karsına al mutlaka konuş.. ama anladığım kadarıyla böyle gelmiş böyle gider yinede şansını dene ve mutlaka konuş.. hatta olmadı eline kalem kağıt al gelir gider muhasebesi yap onunla birlikte ama sakince ve ılımlı bi şekilde

• hayır kullandığını düşünmüyorum ondan olsa bana daha fazlasını yapar biliyorum ama olmayınca bu kadar para harcanması gereksiz.

• zenginken fakirleyene acı demişler ne kadar doğru bunu kanıtladın ama canım sen ona sınırını belli et benm kazancım şu ben aylık şu kadar bütçe yaparım dilersen ortak kart çıkartalım limitli

limiti dahilinde yarı yarıya ödeyelim ya da sen öde olunca paran ben kendi kartlarımı kapattıyorum de 1 tane olsun ne harcadığınız belli olur en azından sen harcama canım valla bak benim öyle bir kız arkadaşım gitti eline saydı paraları adamın yanındaydı her kötü gününde gitti 2 ayda başkasıyla nişanlandı şimdi böyle önlem aldı:)

• sende ona kartımda limit yok de kartlarım bloke oldu kullanamıyorum bana guvenıp cıkmasaydın de

• önce konuş boşa harcama yapılmasından rahatsız olduğunu söyle eğer seni dinlememeye devam ediyorsa da ayrıl.resmen seni sömürüyor...kendin emek verip da kazandığın parayı bu kadar kolay harcaman doğru değil.o hazıra alıştığı için umursamıyor.bu durumu ciddiye alsan iyi edersin

• Alışmış kudurmuştan beterdir diye söz var ya onu anımsattı bana :)

• hem kendi cebine hem sevgilinin cebine bir akrep koy

• yani kıacası kazı bulmuş yoluyor 2 defa istediğinde verme para da bak ne oluyor.tabiki ortak harcama yapılabilir ama senin ki aşmış

• böyle devam et

• yok daha neler ne isticem ne donucem artık o secimini yaptı

• sen boşver bakma arkana ve sana geri dönsün ya da onunla muattap olamk için geri ver verdiğim paraları gibilerinden çocukça işlere kalkışma

• Öncekileri Göster
  • alıştığı düzenden vazgeçemez kolay kolay.bende aynı durumu yaşadım durumu çok iyi geliri yüksek ve gideri ondan daha yüksek.bisürü borcu var ama keyfi giderlerinden vazgeçemiyo ve benden de para istiyo sürekli.gönderiyorum mecburen.sevgi fedakarlıktır sen fedakarlığın fazlasını yapmışsın yapıyosun da ztn.ben hiçbi alışkanlığından 4 senedir vazgeçiremedim ve beklemediğim yeni alışkanlıklar edindi.bi süre uzaklaş değerini anlasın.uzaklaştan kastım kestirip atma ama ilgi gösterme bi süre.bırak bi kendi haline.o arkdşlarından fayda olmadığını bi görsün.çevresindeki herkesten nefret edip,sana geldiğinde senin ondan istediklerin ve sen çok kıymetli olacaksın.sessiz kal..ben şuan öyle yapıyorum :)

• ise yaradımı arkadasım

• okdir :)

• işin zormuş

• bence sen onu birak

adam saplantili

erkeyin pintisi iyi degil ama

bukadarida olmaz uzaklas onda biran önce

• Alışmışsa mümkün değil kolay kolay bu huyundan vazgeçiremezsin.Olabildiğince ondan uzaklaş.

Yükleniyor...