Okullarda serbest kıyafet mi yoksa okul forması mı olsun?

okullarda serbest kıyafet mi ? yoksa okul forması mı olsun?

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ben durumu çok iyi olmayan ama zenginliğin, gösterişin revaçta olduğu bir okulda büyüdüm. Maddiyatın o kadar önemli olmadığını, utanılacak ya da özenilecek şeyleri öğrenmem kolay olmadi ama aynı sınıfta okuduklarımla aramızda dayatılan sınıf farkını, aradaki fark zamanla daha da açılıp çok geç olmadan öğrendim.

Tenefüslerde miting meydanı olan kantin benim için okulun en tenha köşediydi; 8 yıl boyunca bir defa bile simit, ayran, gazoz almadım.

Lisede kışın giydiğim krem rengi montumsu şey yüzünden adım müfettiş gatget'a çıkmış, ben de babamın 40 yıllık bekarlık ceketine kalmıştım.

Eğitime katkı payı istenme zamanları babam ve öğretmen arasında kalmaktan inceldiğim, vermeyen bir kaç kişi arasında sınıfta afişe edilip oturduğum yerde ezilmekten kısaldığım zamanlardı. Hatta bir seferinde vermediğim için karnem verilmemiş müdür tarafından çağırılmış, vermeyenler arasında takdir alan tek öğrenci olarak tebrikle karşılanmam ise azmimin, gerçek eğitimimin meyvası olmuştu.

Hayatı istediğiniz kadar ertelemeye çalışın, o er ya da geç sizi yakalayacak. Eğitimi geciktirmenin zararları büyük olur. Tabi bunun için önce eğitimli ana babalar gerekir. Yarının eğitimli ana babaları bügün yetişmeli, biraz da kendi kendilerini yetiştirmelerine izin verilmeli.

Kızlar Ne Diyor 16

• serbest.. çünkü okula geldiğimizde her gün kıyafet kontrolü yapılıyordu ve bundan çok sıkılmıştık.. :) ama ne mutlu ki bizim okulumuzda serbest.. aman ben mezun olacağım bu sene. sonra ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar...

• Serbest:):):):)

• forma olmalı tabiki..

ne kadar fakir insan var alamayan durumu olmayan 3-4 gün üst üste aynı kıyafeti giyicek olan kişi diğer her gün farklı ve marka giyinen çocuğu kıskanıcak gururu kırılıcak ne kadar kötü durum..

• lisede forma .

• forma olsun kızlar abartıor yok mini etekler tytlar onları gçtim okul okullukdan ççıkıyor düüne gelir gbi geliyorlar

• Okul forması olsun

• benim içn fark etmez :)

• Şimdi burda herkes okul forması diyo ama serbest kıyafetin rahatlığını da bilmiyorsunuz sanki.Yazın o kalın kıyafetlerle okula gitmek nasıl bir işkenceydi hatırlamıyor musunuz?Ayrıca insanların maddi durumunu kıyafet olmadan da anlabilir herkes.

• okul forması olsun çünkü durumu olan var olmayan var ama öyle çok kasmasınlar mesela üstüne farklı hırka giyene herkesin önünde bağırmak gibi

• okul forması

• okul forması kalkmamalı.turkıyede gelır eşıtsızşlıği bukadar uç noktadayken serbest kıyafet olmamalı.ılkokul,ortaokul çağındaki çocuk vardan ykdan anlamaz.bazıları hergun çeşit çeşit gıyınıp gelıcek bazıları gıyınemıycek.içerliycek.busefer aıle üzülecek alamıycak.çok buyuk bir yanlış olur formaların kaldırılması

• Okul formasi olmasi lazim.. o ne ogrenci oldugu belli degil.

• artık bunu tartışmanın bir faydası yok okul formasına geçti bütün okullar serbest kıyafet kalktı

• Okul formasını sittin sene sevmedim...

• emin değilim çünkü: serbest olsa herkes istediğini giyer makyaj falan sürere erkekler abazalaşır daha beter + durumu olmuyanlar var ne bilim çok karışık

• emin değilim

Erkekler Ne Diyor 23

• 3ay

Okul Forması

başbakan olacak sahıslar once mılletın refah sevıyesını yukseltsın sonra serbestlessın kıyafet

• Okul Forması

• Çğrencinin öğrenci olduğu belli olsun. Okula saçma sapan kıyafetlerle gelecek olan da var, durumu iyi olmadığı için kıyafet alamayacak olan da. Tek tip iyidir.

• Ayrımcı g.tte don bile tangaya bürünür.

Markacı g.tte don bile farka bürünür...

Çocukları ne küvezde yetiştirebilir ne de bir formaya sararak gösterişin önüne geçebiliriz.

• okul forması olsun daha ii

• daha lise 3 e giden bir kız gördüm görmeniz gerekirdi nasıl giyinmiş bildğibb çıplak gerçekten kötü bir şey olmaz olsun öyle eğitim

• bilmem o disiplin olmayacağı için serbest olmalı

• okul forması

• Sorumu Bu Tabikide Sivil

• Hiç Olmadı Okul Kıyafeti Olsun Ancak Güzel Olsun Özel Okulların Forması Gibi Olmalı Bence Ama Nerde...

• :) serbest degilde 1 ay okul forması 1 ay serbest olsa alamayanlar var tabi .

• Okul forması olsun olan var, olmayan var, insaf.

• Ömer Dinçer denen sözüm ona bakanın serbest kıyafet diye açıkladığı aslında serbest değildi. Bir sürü yasağı vardı yine. Fakat öğrenci milleti serbest kelimesini aldı gerisine bakmadı. olan öğretmene müdüre oldu. Öğrenci kolsuz giyiyor ya da yırtık kot,derse almıyorsun hani serbestti diyorlar. Allah'tan bu yıl velilerin isteğiyle formaya döndük de rahatladık. Geçen yıl memesini gözüme sokan öğrencim vardı. Bu kadar da olmaz ki.. Bir değişiklik yapılacaksa önce o bilinci yerleştirmek lazım. Öğrenci kendi kendisini denetleyecek duruma gelirse,bunu giymemem lazım diyebilirse o gün geçelim.

• şahsi fikrim serbest olsun

• Okul Forması

• Bir yanda bikaçyüz liralık ayakkabısı, montu, elbisesi vesairesi; öte yanda gariban memleket evladı..

Bunlar aynı sırada oturacak ve herşey yolunda mı olacak?

Zenginle kendi yağında kavrulanın eşit olduğu 2 mekandan biri okullar.. Bırakın öyle kalsın..

Cevabım : A şıkkı..

• okul forması millet zibidi gibi okula gidiyordu

• Bence Okul Forması çünkü Serbest giydiği takdir de kimisi o öğrenci degil, teröristi olabilir. O yüzden Okul Forması.

• okul üniforması.Hem ucuz olur hem en fazla 2 yedek alınır.Serbest olunca ılk-orta-lise olsun cocuklar ezılır arkadas ortamında.Sonuçta herkezın durumu ıyı değil hergün okula farklı kıyafetlerle gelcek kadar. link

• Okumasın gençler ben onları hayat okuluna hazırlıyım daha iyi.:)))

• forma olsun. Bizim gibi ülkeleri ancak resmi kıyafet paklar. Çünkü bizim ülkenin öğrencilerini serbest bırakırsan birbiriyle yarış içine girerler.

• serbest iyi ya uğraşamam okul formasıydı falandı filandı iyi böyle

• Özel okullarda olsunda devlet okullarında serbest kıyafet olmasın bence.

• Okul Forması oldu zaten

Yükleniyor...