Okullarda serbest kıyafet mi yoksa okul forması mı olsun?

okullarda serbest kıyafet mi ? yoksa okul forması mı olsun?

En İyi Görüş

• Ben durumu çok iyi olmayan ama zenginliğin, gösterişin revaçta olduğu bir okulda büyüdüm. Maddiyatın o kadar önemli olmadığını, utanılacak ya da özenilecek şeyleri öğrenmem kolay olmadi ama aynı sınıfta okuduklarımla aramızda dayatılan sınıf farkını, aradaki fark zamanla daha da açılıp çok geç olmadan öğrendim.

Tenefüslerde miting meydanı olan kantin benim için okulun en tenha köşediydi; 8 yıl boyunca bir defa bile simit, ayran, gazoz almadım.

Lisede kışın giydiğim krem rengi montumsu şey yüzünden adım müfettiş gatget'a çıkmış, ben de babamın 40 yıllık bekarlık ceketine kalmıştım.

Eğitime katkı payı istenme zamanları babam ve öğretmen arasında kalmaktan inceldiğim, vermeyen bir kaç kişi arasında sınıfta afişe edilip oturduğum yerde ezilmekten kısaldığım zamanlardı. Hatta bir seferinde vermediğim için karnem verilmemiş müdür tarafından çağırılmış, vermeyenler arasında takdir alan tek öğrenci olarak tebrikle karşılanmam ise azmimin, gerçek eğitimimin meyvası olmuştu.

Hayatı istediğiniz kadar ertelemeye çalışın, o er ya da geç sizi yakalayacak. Eğitimi geciktirmenin zararları büyük olur. Tabi bunun için önce eğitimli ana babalar gerekir. Yarının eğitimli ana babaları bügün yetişmeli, biraz da kendi kendilerini yetiştirmelerine izin verilmeli.