Maksimum kaç saat ders çalışmalıyım?

Ben ygs ye hazırlanıyorum hukuk istiyorum dershaneye de gidiyorum. Günde 8 saat ders+evde 3 saat çalışuyorum dershaneye gitmediğim günlerde 6 saat en fazla günde 150 200 soru çözüyorum. daha ne yapmalıyım hukuk fakültesini kazanabilmek için? lütfen fikir verin.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Abartma bence sen bu hayata bu saçma şeyler için gelmedin.Çalışma demiyorum ama sağlığına da dikkat et çok pasif kalma sporda yap.Böyle devam edersen beyninde de bir sorun yoksa kesinlikle kazanırsın.Neyse fazla uzatmadan kolay gelsin...

Erkekler Ne Diyor 8

• Maximum 14 saat.

• Başın ne kadar çekiyorsa o kadar

• günde 1 saat çalışarak 9 bin olmuş arkadaşım var bide 7-8 saat çalışarak 150 bininci olmuş arkadaşım var kısaca kapasite işim tavsiyem 4-5 saat gerisi işe yaramıyor zaten beyin dururyor.

• Max: 120 dk.

• Gunde 8+3 öeeh!Totalde 30-40 dakika falan calismisimdir, 10 ayda. Gerek yok bu kadar kasmaniza cocuklar. Sinir, stres yapmayin kafi.

• Aslolan ne kadar uzun oldugu içinGeniş zamana ne kadar yayabiliyorsun bu önemliBelli konuları sınav zamanına kadar yay, Mesela bir konunun bir kısmına günde 1 saat ayır, 70 günde konuları tamamla...Bunun gibi, tabisi bol bol test çöz, geniş zamana yayarsan daha etkili olacağını düşünüyorum

• 6 saatte 150 soru mu. Vaktini daha iyi kullan verimliliği arttır. Nasıl olsa evdeyim diyip takılma sorulara falan. Verimli şekilde 1-1,5 saat bana fazla bile geliyordu. Dersaneye gitmiyorken hadi 2 saat olsun

• konu çalışıorum ya o yüzden o kadar az.

• Sana tek tavsiyem sadece vaktin bilincinde ol. Kafan dağınıksa derse oturma git dolaş turla gez ya da evde başka bişi yap. Konsantre olamıyorsan zorlama havanı değiştir geri gel.

• olay fazla ders çalışmak değil yeterli ve düzenli çalışmak

Kızlar Ne Diyor 8

• yeterli bence

• arada sırada yaşamayı unutma :) bence yaptıkların yeterli

• verimli çalış ve süreyi iyi kullan..çokda yıpratıp kendini soğuma dersten..

• Kendini çok yormadan yeterli ve etkili çalışman gerek.Çok etkili ve az çalışmak her zaman daha iyidir.Ders çalışırken dikkatini bozacak şeylerle uğraşma.Müzik dinleme ..Çok sesli ortamlarda çalışma.Konu çalışmalarına özen göster.

• daha ne yapacaksın..abartma.tıp okuyorum valla senin kadar çalışmıyorum.güzel çalışıyorsun maşallah da daha da abartma bence..

• ay ne güzel :) hukuk bana gelsin dünyalar benim olur.

• olur inşallah:) Allah kolaylık versin..

• Amin kardeşim.

• Yeter de artar bile. Stress yapma kazanırsın :)

• 9 saat iyi çalışmak için

• 5-6 saat yeterli

Yükleniyor...