LYS tercihleri yapmak için uzman yardımı: LYS tercihleri hakkında soruların neler?

ntc-dersevi
Merhaba KizlarSoruyor,
NTC Dersevi olarak, üniversite tercihi hakkındaki soruları cevaplıyoruz. Soruların neler?
LYS tercihleri yapmak için uzman yardımı: LYS tercihleri hakkında soruların neler?

LYS tercihleri şüphesiz ki bir gencin eğitim hayatı ve geleceği için en kritik adımlardan. Hayatınızdaki bu önemli dönemeçte aklınızda sayısız sorular olduğunu biliyoruz.
NTC Dersevi olarak Tuna Tanrıseven ve Olcayto Önder liderliğinde, rehber öğretmenler İpek Öksüz ve Yeşim Kaygaç sorularınızı, KizlarSoruyor'un ortaklığıyla size bu önemli süreçte destek olmak için 22 Temmuz Cumartesi akşamı saat 20:00-22:00 arası canlı yayında sorularınızı cevaplayacak.
LYS tercihleri yapmak için uzman yardımı: LYS tercihleri hakkında soruların neler?
Puanla mı yoksa sıralamayla mı okul tercih etmeliyim?
Hangi puan türüyle hangi bölümler tercih edilebilir?
Tercih listesini olustururken nelere dikkat etmeliyim?
Sıralamamdan kaç puan farkla alan okullar denk gelebilir?
Bu sene yerlesip gitmezsem seneye puanım eksik hesaplanır mı?
Ve daha fazlası gibi, sorularınızı bekliyoruz.
Güncellemeler
+1 yıl
Mümkün olduğunca çok soruya cevap vermeye çalıştık. Hepinize teşekkür ediyor, kariyerinizin başında doğru kararlar almak konusundaki titiz yaklaşımınızı tebrik ediyoruz.
Yolunuz açık olsun.
LYS tercihleri yapmak için uzman yardımı: LYS tercihleri hakkında soruların neler?