Astsubaylık nasıl bir meslek?

bayanların astsubay olabilmesi için 2 yıllık okul bitirmesi mi lazım yoksa erkekler gibi jandarma astsubaylığına alınıyorlar mı.. ve sizce ast subaylık nasıl bir meslek

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Astsubay olabilmek için kız erkek farketmez en az 2 yıllık yüksekokul mezunu olman gerekir.Eğer lise çıkışlıysan ve astsubay olmak istersen sınavlarına girersin kazarsan astsubay meslek yüksek okulunda 2 yıl okuduktan sonra astsubay olursun yani her şartta en az iki yıl okuman gerekir.Astsubaylık aslında güzel bir meslek ama askerde gördüğüm kadarıyla anlatayım 35 yaşındaki bir astsubaya 20 yaşında bir teğmen emir verir küfür eder astsubay sesini bile çıkaramaz.Kızlar askerliğe dışarıdan hep farklı bakar ama işin iç yüzü çok farklıdır.Tabi bu durum bayanlar için daha farklı oluyor askerde bayan astsubaylara genelde saygı gösterirler masa başı işi falan olur.Ama astsubay olmak istiyorsan şu kuralı unutma askerde cinsiyet yoktur rütbe vardır. .

• yanlış öğrenmişin askerde ben 10 yıldırlı jandarmayım daha bir üstümün bana küfür ettiğini görmedim ve edemezde kanunlar çok sert bir şekilde bunu men eder..inan bana bilgin kadar zekilliğin kadar saygı görür ve rütbesi neeeeeeeeeeeeeeee olursa olsun senden çekinir ve saygı duyar sana yanlış dükkanda işi göstermişler askerde gördüğün basiretsizbir askerin yediği zılgıtlardırr ok...

• Size öylesi denk gelmemiştir.Bakın samimiyetle söylüyorum askerlik hayatımda zevk alarak yaptığım işler arasındadır.Askerliğe başladığımda bende şu düşünce vardı ben bu askerliği hayatımda bir kere yapıcam o zaman neden tadını çıkarmayayım.Öylede yaptım zaten hani derler ya askerde dayak yemedim diyen adam yalan söyler diye.İşte ben yemedim amirlerimden hep takdir gördüm bunu da emirlere itaat ederek rütbesi ne olursa olsun bütün amirlerime aynı derecede saygılı olarak kazandım.

• komutanlarımızda bize bir baba gibi ağabey gibi yaklaştı.Ama bir uzman çavuşa ana avrat küfür eden bir yüzbaşıyıda tanıdım.Askere küfür eden rütbelide tanıdım.Ve askere şerefsiz gözüyle bakan rütbeli de tanıdım.Her meslekte çürükler çıkar.Ama sizin 10 yıl daha geçsede anlayamayacağınız şey asker ocağında rütbeli olmak farklıdır asker olmak farklıdır olaylara ne kadar askerin baktığı gözlede baksanız anlayamazsınız.Anlayabilmeniz için rütbenizi çıkarıp 15 ay askelik yapmanız gerekir.

Erkekler Ne Diyor 8

• ast-üst ilişkileri seni bıktırabilircinsiyet önemli degil rütbe önemli olandırgerçekten istiyorsan yap

• subayın emirlerine uymak demek

• subay kimin e mrine uyuyoooo

• guzel meslek ama akp donemınde olmaz derım zıra ergenekona kurban gıdersın

• bu mesleği gerçekten istiyorsan ol. ama gerçektende dışarıdan görüldüğü gibi değil.askerlikte ast üst ilişkisi bezdirebilir.psikolojik olarak yıpratıcı olabilir..

• kadınlar için zor arkadaşım erkekler içinse yan gelip yatma yeri

• Boş bir meslektir...

• niye

• o boş mesleği icraaa edenler sayesinde o sendeki boşluk rahat nefes alıyoooo

• 15 ay askerlik yaptım ve göreceğimi gördüm...bütün Askerler üstüne alınmasın a ;)

• çok zor bi meslek

• neden

• evet zor iş ama işini düzgün yaparsan zevkli bir iş

• yüzbaşı ya sormustum.komutanım ordu mensubu olayımmı diye.hayır demişti:)) bayanlar için tabi nasıldır bilmem.

• hım :)

• doğru demişşş zor meslek

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...