Astsubaylık nasıl bir meslek?

bayanların astsubay olabilmesi için 2 yıllık okul bitirmesi mi lazım yoksa erkekler gibi jandarma astsubaylığına alınıyorlar mı.. ve sizce ast subaylık nasıl bir meslek

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Astsubay olabilmek için kız erkek farketmez en az 2 yıllık yüksekokul mezunu olman gerekir.Eğer lise çıkışlıysan ve astsubay olmak istersen sınavlarına girersin kazarsan astsubay meslek yüksek okulunda 2 yıl okuduktan sonra astsubay olursun yani her şartta en az iki yıl okuman gerekir.Astsubaylık aslında güzel bir meslek ama askerde gördüğüm kadarıyla anlatayım 35 yaşındaki bir astsubaya 20 yaşında bir teğmen emir verir küfür eder astsubay sesini bile çıkaramaz.Kızlar askerliğe dışarıdan hep farklı bakar ama işin iç yüzü çok farklıdır.Tabi bu durum bayanlar için daha farklı oluyor askerde bayan astsubaylara genelde saygı gösterirler masa başı işi falan olur.Ama astsubay olmak istiyorsan şu kuralı unutma askerde cinsiyet yoktur rütbe vardır. .

1|0
    0|0
    • yanlış öğrenmişin askerde ben 10 yıldırlı jandarmayım daha bir üstümün bana küfür ettiğini görmedim ve edemezde kanunlar çok sert bir şekilde bunu men eder..inan bana bilgin kadar zekilliğin kadar saygı görür ve rütbesi neeeeeeeeeeeeeeee olursa olsun senden çekinir ve saygı duyar sana yanlış dükkanda işi göstermişler askerde gördüğün basiretsizbir askerin yediği zılgıtlardırr ok...

• @astsb_oo 2 yıl meslek yüksek okulu bitirdim ve sözleşmeli kadın astsubaylık sınavına başvuru yaptım oldu ki kazandım. Boyum 1.55 kabul ederler mi sizce? :(

• 1ay

@tuğçe3535 maalesef boydan kaybediyorsun :(

Erkekler Ne Diyor 8

• yüzbaşı ya sormustum.komutanım ordu mensubu olayımmı diye.hayır demişti:)) bayanlar için tabi nasıldır bilmem.

1|0
    0|0
  • ast-üst ilişkileri seni bıktırabilir

cinsiyet önemli degil rütbe önemli olandır

gerçekten istiyorsan yap

0|0
    0|0
  • bu mesleği gerçekten istiyorsan ol. ama gerçektende dışarıdan görüldüğü gibi değil.askerlikte ast üst ilişkisi bezdirebilir.psikolojik olarak yıpratıcı olabilir..

1|0
    0|0
  • kadınlar için zor arkadaşım erkekler içinse yan gelip yatma yeri

1|0
    0|0
  • subayın emirlerine uymak demek

0|0
    0|0
  • guzel meslek ama akp donemınde olmaz derım zıra ergenekona kurban gıdersın

0|0
    0|0
  • çok zor bi meslek

0|0
    0|0
  • Boş bir meslektir...

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Subay olmaya çalış. Kadın olduğunu unutma Şark görevinide aklından çıkarma. Zor diyenlere söylüyorum hangi meslek kolay? Ayrıca çokta onurku bir iştir

0|1
    0|0
  • Güzel meslek.

1|0
    0|0
  • tercih edilesi bi meslek değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...