Astsubaylık nasıl bir meslek?

bayanların astsubay olabilmesi için 2 yıllık okul bitirmesi mi lazım yoksa erkekler gibi jandarma astsubaylığına alınıyorlar mı.. ve sizce ast subaylık nasıl bir meslek


0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

 • Astsubay olabilmek için kız erkek farketmez en az 2 yıllık yüksekokul mezunu olman gerekir.Eğer lise çıkışlıysan ve astsubay olmak istersen sınavlarına girersin kazarsan astsubay meslek yüksek okulunda 2 yıl okuduktan sonra astsubay olursun yani her şartta en az iki yıl okuman gerekir.Astsubaylık aslında güzel bir meslek ama askerde gördüğüm kadarıyla anlatayım 35 yaşındaki bir astsubaya 20 yaşında bir teğmen emir verir küfür eder astsubay sesini bile çıkaramaz.Kızlar askerliğe dışarıdan hep farklı bakar ama işin iç yüzü çok farklıdır.Tabi bu durum bayanlar için daha farklı oluyor askerde bayan astsubaylara genelde saygı gösterirler masa başı işi falan olur.Ama astsubay olmak istiyorsan şu kuralı unutma askerde cinsiyet yoktur rütbe vardır. .

  1|0
  • Şikayet

   yanlış öğrenmişin askerde ben 10 yıldırlı jandarmayım daha bir üstümün bana küfür ettiğini görmedim ve edemezde kanunlar çok sert bir şekilde bunu men eder..inan bana bilgin kadar zekilliğin kadar saygı görür ve rütbesi neeeeeeeeeeeeeeee olursa olsun senden çekinir ve saygı duyar sana yanlış dükkanda işi göstermişler askerde gördüğün basiretsizbir askerin yediği zılgıtlardırr ok...

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   komutanlarımızda bize bir baba gibi ağabey gibi yaklaştı.Ama bir uzman çavuşa ana avrat küfür eden bir yüzbaşıyıda tanıdım.Askere küfür eden rütbelide tanıdım.Ve askere şerefsiz gözüyle bakan rütbeli de tanıdım.Her meslekte çürükler çıkar.Ama sizin 10 yıl daha geçsede anlayamayacağınız şey asker ocağında rütbeli olmak farklıdır asker olmak farklıdır olaylara ne kadar askerin baktığı gözlede baksanız anlayamazsınız.Anlayabilmeniz için rütbenizi çıkarıp 15 ay askelik yapmanız gerekir.

  • Şikayet

   Asker de işini adam gibi yapana kimse birşey demez, benim yaptığım yerde uzun dönem az sayıda çavuş vardı, çok sık kolluk tuttum, kimse kusura bakmasın dayak yiyen asker 10 kat fazlasıyla hak etmiştir. bir işi yapmamak için harcadıkları enerji, yapmak için harcayacakları enerjiden 10 kat fazla. Ayrıca dayak yemek, bazen o asker için gerçekten iyidir. Yılbaşında kolluk bendeydi saat 12 gibi şöyle bir etrafı dolaşayım dedim, iki asker langırt jetonu yüzünden kavga edip birinin burnu kırıldı. Kavga edenler benim iki katım, şöyle bir baktım ben bunlara vurmaya kalsam, beni iki metere uzatırlar. neyse kollarımı bağladım beyler nöbetçi amir sizi bekliyor neyse nöbetci amirin yanına gitti 03:00 kadar nutuk dinledik, vukuat defterin sadece gazino çıkan olay nöbetçi amir tarafında çözülmüştür diye not düştüm. Tabi bölük komuta yemedi. çoçıklar 15 gün diskoya gitti. Bazen gerçekten 2-5 tokat yemek asker için resmi prosedürden daha iyidir.