Ahiret hayatı denen şey gerçekten var mıdır?

öldükden sonra kişi cennet veya cehenneme gidicek örnek veriyorumcennete gittiğini varsayalım cennete sonsuza kadar kalıcak orada ölüm yok hep oradadiyelim 100 yıl orada kaldı1000 yıl daha10000 yıl daha100000 daha1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000insan artık sıkılmazmı bunalmazmı kafayı yer ?artık cennet onun için cehenneme dönmezmi ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kur-an'ı kerimden bişey anlamadığın ne kadar belli. oysa ki içten okusaydın bunları sorma geregı duymazdın. cennet öyle bir yerdir ki insanlar oraya gidip bir daha çıkmamak için butun sevdıklerını veya sevdıgı herşeyden vazgeçebilirler. canından bile... işte bilmeyince böyle oluyo neyse sende haklısın

• böyle diyerek gerçekten allah sevgısını kaybettiğinin farkında değilsin. neyse

• beyin terk. adam biliyor gitmiş görmüş gelmiş

• rica ederim :)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 27

• Ölünce her şey bitecek. Yok olacaksın.

• :) sen öldükten sonra insan değil ruhanisin belirli duyguları yaşarsın cennette sıkılma yoktur tabi olupte dirilen yok kimse bilmez ama kuranda yazanlar ve yorumlara göre soyledm

• İki tür irade vardır 1.si cüzi irade 2.si külli irade cüzi irade insanların iradesi külli irade allahın iradesi seniin iraden cüzi olduğu için bu kadar düşünebiliyon

• Dunyayi s**tiret.kendi ulkeme bakiyorum.kotu ypnetiliyoruz.yetim hakki yeniyo alevere dalevere biri bir paket makarnaya oy satiyo.bankalar insanlarin bogazina cokmus.bagzilari gunah olmasin diye imam nikahi yapiyor arkadasiyla iyilik yapanin akli ne kopartirimda.kimse cehennemden korkmuyor cennete gideyim diye iyilik yapmiyor.herkez rabi olmus bir elindeva su salak gibi dolanip duruyor. mesale bir elinde bir kova su salak gibi dolaniyor.Demekki yok oyle yerler oldunmu uzerine bir kamyon toprak hayirli isler.

• Valla arkadaş inanan inansın inanmayan inanmasın bizi ilgilendirmezŞuanda elimi hazırlıyorum diğer tarafta size kocaman bir KAPAK yapmak için.

• var tabi. Ölüm niye var sanıyorsun :)

• Allah insandan sıkılmak duygusunu alacak

• yapıcak bırsey yok gıdınce gorurssun

• bu dünyada yaşamaktan sıkılmıyorsak öyle bir yerden sıkılırmı insan

• zaman dünyaya özgü bir kavramdır

• Orası gerçekten var evet.Toprağa düşen tohuma öldü denebilir mi hiç?(Mevlana)Sıkılma konusuna gelirsek buda bir duygu ve olmayabilecek bişey.Allah cennetliklerdeki tüm olumsuz duyguları orada alacak.

• şu an dünyadan ayrılmak isteyen biri var mı aramızda? bu satırları okuyan herbirinize yarın senin canını alalım, deseler, acaba kaçımız hemen "evet" der. %99umuz biraz daha kalalım der. kimse erken ölmeyi arzulamaz. Öte yandan başta ajda pekkan olmak üzere insanların çoğu yaşlanmamak ve genç kalmak için can atmıyor mu? bu dünyada ayrıca bin türlü sorun ve kaygı var. geçim sıkıntısı var; hastalıklar var; zulum ve vahşet var; yalancılık ve adam kandırmaca ve bencillik var; kısacası meşakket var ve hergeçen saniye yaşlanıyoruz ve zihni ve fiziksel gücümüz zayıflıyor. Buna rağmen, ölmek istemiyoruz. Cennette ise yaşmak yok ve hep dinçsin ve hep 555 yıldızlı otelde tatildesin:) çok çok sıkılınca Allah'ın cemalini görme imkanı doğacak. Emin ol dönmez; çünkü dünyada akla hayale gelmeyen ihsanlar var

• Ahirette dünyada ki gibi zaman kavramı yok orasını buradaki gibi düşündüğün için bu çelişkiye düşüyorsun orada yaşlanmak ve yıl gibi şeyler yok

• burda sıkılıyomusun ?

• Güzel sorularla meşgul olmuşsun bu aralar, tebrik ederim. Bir dine inanıyorsan bu soruları kendine ya da arkadaşlarına soramazsın.

• şimdi sana bu dünyada sonsuz bir ömür verseler kabul etmezmisin illaki edersin insan yaşamaya doyamaz :) öbür dünyada da aynı şekilde olur

• orada şöyle bir kavram var 70 bin çeşit yemek önüne knsa hepsinden de bir kaşık alsan hepsinin tam tadını alacaksın diye.ordan yola cık sıkılmamayı.bir de kendi düşüncem düny a hayatı da sıkılmada bence aslında yok ama bunu yapan insanlar birbirine ve nefisleri orada kötülük yok ve nefsin egitilmiş halde oda yok.

• buna kmse net bir cevap veremez..

• Düşünce yapımız aynı olmayacak, o yüzden bilemeyiz ama sıkılacağımızı zannetmiyorum.

• Ahaha :D bı arkadasta sıkılma yokmuş diyolar , demış :D ordan haber geldı ona sanırım :) , bide bakıyosun yokmuş G*te geldık kandırdılar bızı bıle dıyemıcez :D

• insanlar neden sonsuzluğu arzular o halde

• orda sıkılmak yok,bunu bende düşünmüyorum değilim ama

• sınav bittikten sonra saate kimse bakmıyor

• sıkılma yokmuş diyorla

• bir şeyi unutuyorsun sıkılmak bunalmak gibi olumsuz şeyler bu dünya için geçerli... cennette bu tür olumsuz duygların olmayacak...

• Vardır, şimdiki halinle olmayacağın sıkılmada olmayacak.

• Ve sizde bunu yediniz.

• adamsın <3

• ok

• tam bir cahilsin

Kızlar Ne Diyor 12

• Kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan

• Evet var. Orası dünyadan bile güzel yer.

• Tabi ki hayır orasi da aynı bir dünya burdan sıkılıyor musun keşke hiç ölmesem diyorsun değil mi ama basın sıkışınca bir bela olsa başında keşke olsem kurtulsam dersin e cennette hiç sıkıntı da olmayacak her şey gulluk gulıstank ordan hiç bıkar mi insan her şey önünde böyle bir hayatta bile ölmek istemiyorsak o zaman hiç istemeyiz.hem o zaman rabbimiz içimizdeki tüm kötülükleri temizleyecek kim nefret hiç kalmayacak sıkılma duygusu felan hiç olmayack sadece rahat bir şekilde sonsuza kadar yasayacaz inşallah

• Ben düşüncelerimizin çok daha ötesinde bir hayat olacağını düşünüyorum.

• Cennet böyle birşeydir heralde link link sıkılırmı insan yahu :D

• hikayeleri seviyoruz

• Giden görecek kesin birsey kimse söyleyemez olüp de dirilen yok sonuçta

• orda sıkılma gibi bir durum yok şuan biz onu algılayamıyoruz .. hem sıkılmaya fırsatın olmaz cennetin güzelliklerine bir göz atmanı öneririm :)

• bilmiyoruz giden görecek işte

• yoktur.

• Zamanın olmadığını düşün. O derece güzel.O değil de, aksini düşünelim. Her şeyin bu hayatta olup bittiğini mesela... Yaşayabileceğin en kötü şey, ve en güzel şey sadece burada olacak. O yüzden her şeyi yaşamak, her şeyi yapmak kafidir. Dinin sana bir vaat vermesi gerekiyor ki sen adam gibi durmayı da bil :) Sen dediğime bakma, genel konuşuyorum.

• ahiret hayatı kesinlikle vardır. ama cennette insanın bedeni değil ruhu yaşıcaktır yok sıkılmaz niye sıkılsın her istediği oluyo işte daha ne? meyve var havuz var daha güzel şeylerde vardır artık. birde ömür boyu cehhennemde kalsan yanmaktan neye dönerdik bilmiyorum

• Ruhu yaşamıcak yanlış anlamışsın.
      Kıyametten sonra mahşerde yeniden diriltilicez ve ahirete göre bedenlerin içine giricez.

Yükleniyor...