• Sor
  • Bence

Tek başına yaşamak için gereken standart maaş?

Tek başına yaşayan birinin (bayan) hayatını orta ve iyi düzey arası bir çizgide devam ettirmesi için gereken minimum azami maaş sizce ne kadar?... Daha Fazla

En İyi Görüş

• En azından 2,500 ile 3000 tl aylık gelirinin olması lazım. Tabi maaşın verdiğim aralıklardan düşükse bile ev bulursun ama bulduğun muhit büyük ihtimalle hoşuna gitmeyecektir. Misal veriyorum tuzla'da, çekmeköy'de evler 400 tl ama muhit sakat aşırı göç alan muhitler bunlar rahat edemezsin koşuyolu'nda oturduğumdan biliyorum kiralar 800'den 2000'e kadar gidiyor ama temiz semt kız başına gece 4'te bile gezebilirsin kimse dönüp bakmaz, laf atmaz o derece saygılar...

Erkekler Ne Diyor 12

• 3.000

• Kisiden kisiye degisir bu. Kimisi cok yutumlu olur kimisi savurgandir. Ben mesela kisin evimde atletle gezebilmeliyim kombinin canina okuyorum

• evlilikte hayır var bereket var

• 3 bin lira candır

• minimum olarak hesaplarsak (1 ayda ) : deprem riski bulunan bir evde otursan 350 lira kira , hergün peynir ekmek yesen yiyecege 15 lira , elektrik kullanmasan hergün mum ısıgında otursan 10 lira mum parası , ayda bir duş alsan 10 lira su parası desek yaklaşık 400 liraya geçinirsin

• Bayan tek basinda yasayamaz cunku burasi turkiye sen koca bul yoksa dusersin kurtlara cakallara bacim hic mi kimsen yok

• 2000 yda 2500 tabı her kişi için değişir

• 1500-2000 yeterli bir rakam...

• 700 tl kira desek 150 tl elektrik 50 su ayda ortalama 100 tl yemek yol parası 50 tl 1500-2000 tl yeter.

• semte şehre göre değişir ama istanbulda en az 3000-3500 ama önceden biriktirmek gerekiyor ev eşyaları için.

• şehre göre değişir istanbulda bu rakam kiradan dolayı en az 1500 falanken insanın az olduğu yerde kiranın 800 lira erine 300 lira olduğunu düşünürsek 1000 yeter gibi ya tek baına birinin kira dışında lüks e kaçmadan masrafı 400 falan olur ama kıt kanaat bir geçim olur sen 1300 kazanıp 300 kira verip 1000 liraylada rahat geçinebilirsin

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...