Herkes oy versin lutfen sizce hangisi?

Arkadaslar kararsizim universite okuyayimmi yoksa kisa yoldan meslek sahibi mi olayim dusuncelerinizide yazin ve oy da verin

• Ikm (gardiyan) ol
    A seç
  • Bosver universite oku farkli meslek edin
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
🤔
🤔🤔

0|0
511

En İyi Erkek Görüşü

• Gardiyanlik garanti iş mi. Maaşı nasıl. Sigortası ve görev yapacağın yer.. önemli konular bunlar. Üniversite okuyabilicegini ve iyi yerlere geleceğini düşünüyorsan oku derim. Şahsen lise 1 de terk ettiğim için pişmanım. O ortam hiç bir yerde yok.

1|0
    0|0
    • Devlet memuru cezaevinde calisiyor

• Yardımcı olmak isterdim :) Ama önemli olan senin ayaklarının üzerinde durman. Bol şans diliyorum. Umarm çok iyi yerlere gelirsin. Kendine güven.

• Cok tesekkurler cok iyi moral oldu kendime guvenicem saglicakla kalin :)

En İyi Kız Görüşü

• Kısa yoldan istediğin bir meslek varsa onu yap. Üniversite okumak işe yaramıyor artık bu ülkede. Satış danışmanı olarak bile almıyorlar.

1|0
    0|0
    • Aynen zaten universitede memur olmak icin okunuyor

• Üniversite bitirip memur olan sayısı çok düşük
      Çoğu özel sektörde devam ediyor. En büyük çoğunlukta işsiz. Ya torpilin olacak ya da çok çok iyi bir üniversitede okuyacaksın ki garanti işin olsun. Ben pişman oldum şahsen kimseye de tavsiye etmem.

• Haklisin tesekkur ederim :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Üniversite illaki okumalısın! O ortamı tatmalı ve gençliğine çizgi çekmemelisin ufkun bayağ bir açılır para kazanmanın yollarını öğrenince senin için hayat kolaylaşır hayata atıldığına daha bilinçli ve girişimci olursun şu an meslek sahibi olmak demek hayatım monoton ve tek düze olsun demektir üni bitince illaki meslek sahibi olucaksın kendine zaman tanı üniversite oku.

0|0
    0|0
    • Hem okuyup hemde memur olmak istiyorum aslinda zor olur mu?

• Universite okuyunca daha mı girişimci ufkun açık falafilan oluyorsun öylemi haha lan beni çok güldürdün haa iş adamlarına baksan hepsi ilkokul mezunu liseden universite okumamis arkadaşlarım kendi dükkanini açmış evlenmiş hayata atılmış universite mezunlarına bakıyorum üç kuruşa iş bulamıyorlar yaşına bakıyorum 20 gelmiş burda 35 yasında universite mezunuymüsş gibi konuşuyorsun, universite mezunu olarak senin dediklerinin tam zıttını düşünüyorum sen heralde baya bir gaza getiren universite reklam yazılarını okyup inanmış cahil bir veletsin

• ahahah önyargı tavan sende biz üniversiteden alıcağımızı alıyoruz sende hayattan al no problem

• Okusanda okumasanda bir şey değişmiyo işsizlik artıyo yani diyeceğim bir faydası yok diplomanın dayın varsa aga sırtın yere gelmez yine de sen bilirsin git oku ama yani alınma ne uzarsın ne kısalırsın bu böyle yani kardeşim

0|0
    0|0
  • okuyacak potansiyel var diyorsan, kendine güveniyorsan oku tabii. ama yok okuyamam sürünür okul diyorsan bir an önce iş hayatına atılmalısın

0|0
    0|0
    • Potansiyel var ama kisa yoldan is bulmak daha cazip geliyor haksizmiyim

• potansiyel varsa, okumanın zararı olmaz. mezun olduğun bölümle ilgili çalışmayacako lsan bile, okumak ufkunu genişletecektir. oku derim.

• Bosver universite oku farkli meslek edin

0|0
    0|0
  • Kısa yoldan meslek sahibi olursan kısa yoldan işinden de olabilirsin ve bir erkeğin cebine muhtaç kalabilirsin bence okuyup kendi mesleğini eline almalısın en azından kafan rahat eder

0|0
    0|0
  • meslek sahibi olmak daha önemli fakat üniversite de oku

0|0
    0|0
  • Meslek edin ve açıktan ün. oku.

0|0
    0|0
  • Farklı meslek

0|0
    0|0
  • Okuma okuyup napcan

0|0
    0|0
  • üniversite okumalısın, o ortamı yaşamalısın mümkünse farklı bir şehirde.

0|0
    0|0
    • Hem okuyup hem calismakta istiyorum aslinda ama zor olacagini dusunuyorum

• ekonomik durumun müsait değilse çalış tabi, müsait ise git üniversiteni oku tadını çıkar o seneler geri gelmiyor.

Kızlar Ne Diyor 4

• üniye gidip ve çalışabilirsin part time çalışan bir sürü öğrenci var kesinlikle okumalısın :)

0|0
    0|0
  • ya üniverste okuma dyemedim okumalısın ama durumda belli bende dahil olmak üzere ortalık diplomalı işsiz eziyet çeken insan kaynıyo.. oku ama tek tavsiyem atanma şansın yüksek olan bir bölüm seç

0|0
    0|0
  • Gardiyan olmak daha iyi.

0|0
    0|0
  • Universte bos iş yok. okuyup npcn ya😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...