Bugünkü aklın olsa üniversite okur muydun?

Bugünkü aklın olsa üniversite okur muydun?
Herkes üniversite okumak zorunda mı? Lisans programından bahsediyorum.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Herkes üniversite okumak zorunda değil. Türkiye'de insanlar mecbur tutuluyor resmen ve Türkiye'de biraz da okuman gerekir ama yine de üniversite okumadan da geçinebileceğini düşünen buna kafası çalışan birileri varsa bence okuması şart da değil. Ben üniversite okuyorum ve bir daha olsa yine okurum, seviyorum bölümümü de okulumu da.
    -Gecen bol olsun.-

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Okumak zorundayız bence, bir mesleğimiz olması için. Yoksa oradan zekâ fışkıracak şekilde mezun olmuyorsun. Bir şey katmaz okul sana. Sadece o kahrolası diploma gerekli işlere girmen için.
    Ben de okumak istemiyorum, açıktan şu liseyi bitirsem kâfi diyorum da, yemezler işte.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 38

• Evet okurdum, işletme okuyorum son sınıftayım çok mükemmel bir bölüm olmayabilir ama iş bulmada artısı olduğu kesin. Keşke becerebilseydim ve çok daha iyi bir bölüm okusaydım diyorum, hatta belki ikinci üniversiteyi düşünürüm.

1|0
    0|0
  • Anadolu lisesi yerine sağlık meslek lisesine girer hemşire olurdum. 3 senedir üniversite okuyorum, ilk seneden beri fikrim böyle

0|0
    0|0
  • Okudum ve dünyaya bir daha gelsem yine okurdum. Eğitim şart. Herkes eğitimli olsa çok daha güzel olur fakat bu eğitim sistemin de değil, dersler de öğretilen teorik derslerin yanın da kişinin kendini geliştirmesi gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Okumadım pişman değilim. Kötü yola bulaştım. Kötü yoldan kastım kaçakçılık yaptım evet riskliydi hapise girme ihtimalim bile vardı ama para gözümü bürümüştü herşeyi göze almıştım okuyamıyordum ve ailem bunu sürekli başıma kalkıyordu çok zoruma gittiği için bir şekilde para kazanmam lazımdı. Ve kazandım parayı okuyarak kazanılmayacak para kazandım bu yüzden pişman değilim. Siz diplomayla 3000 tl için hayatınızı verirken ben biraz risk korku ve cesaretle sizin bir aylık maaşınızı bir günde kazanır hale geldim. Haram para biliyorum ama ben halimden memnunun

0|0
    2|0
  • Sınava hazırlanıyorum, her türlü okuyacağım.

0|0
    0|0
  • bir tane bıraktım, bir tane bitirdim,3. olarak aöfye el attım 😂

0|1
    0|0
  • Herkes zorunda değil ama ben okuduğuma pişman değilim henüz

0|0
    0|0
  • Bu sene gidicem inş

0|0
    0|0
  • Bugünkü aklım olsa sağlık meslek lisesine giderdim

0|0
    0|0
  • lise terk olurdum.. :l

0|0
    0|0
  • okumak istiyorum zaten üni. sınavına gireceğim

0|0
    0|0
  • okumam jcjc

0|0
    0|0
  • bugünkü aklım olsa okumazdim ama şu an yükseklisans ogrencisiyim. hala akillnmadim 😹

0|0
    0|0
  • Okuyorum çok şükür 😊

0|0
    0|0
  • Şu an da okuyorum, önceki aklım olsa hukuk için kıçımı yırtar çalışır ve o bölümü okurdum.

1|0
    0|0
  • Okurdum ama aynı bölümü okumazdım...

0|0
    0|0
  • Ben okumadm memnunm bı 4 sene dha cekemem maadakı 200 tl fark ıcın

0|0
    0|0
  • Üni okumayı düşünüyorum malum lisedeyim daha 🌺

0|0
    0|0
  • evet zaten okuyorum da

0|0
    0|0
  • Evet pişman değilim.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    18

Erkekler Ne Diyor 31

• Onu bilmem de istemediğim bölümde özellikle baba zoruyla üç senemi falan harcamış oldum. Şimdilerde kendisi 'Ben sana hiç karışmadım' diyerek tepemin tasını attırıyor.

0|0
    0|0
  • Îlgin yoksa boşu boşuna kendini heder etmenin manası yok kardesim bölümde insana eziyet kendini geliştir daha iyi

0|0
    0|0
  • türkiyede bir bok olmanın olasılığı yok eğer okursan %10 şansın artar.
    NOT: Türkiye için geçerlidir.

0|0
    0|0
  • Okumadığım için mutluyum :)

0|0
    0|0
  • Okurdum kesinlikle. Okumak sadece iş anlamında değerlendirilmemeli. Evet günümüzde işsizlik bir hayli yüksek seviyede o bir gerçek ama okumayı sadece işe girmek için bir zorunluluk olarak görmek oldukça yanlış. Okumak insanı geliştirir. Dünya görüşü, kişisel gelişim, arkadaş çevresi edinme, bilgi donanım, hayata bakış açısı açısından kişiye çeşitli yetkinlikler kazandırır. Tabi bu kişiye veya okuduğun üniversitenin bulunduğu yere göre de değişir.

0|0
    0|0
  • okurum bıkana kadar okurum

0|0
    0|0
  • Sırf kızlar için okumaya değer

0|0
    0|0
  • bugünkü aklım olsa direkt yüksek lisansa başlardım beklemeden

0|0
    0|0
  • Valla okudum bir faydasi diplomayi kiraliyorum 😂😂

0|0
    0|0
  • Tabikide okurum.. dersler için değil.. sosyal gelişim ıcın..

0|0
    0|0
  • Okumam istemezdim ama şartlar gereği okumam gerekiyor maalesef.

0|0
    0|0
  • ben okudugma pişmanım kendi bildiğimi yapsaydım daha iyiydim

0|0
    0|0
  • Tabi aga millet vasıfsız diye bakıyor sonra

0|0
    0|0
  • eve üniversite okurdum. ama param olsaydı daha güzel olurdu

0|0
    0|0
  • hayır yine okumazdım..

0|0
    0|0
  • Değil ama olsa yine okurdum hatta yükseklisans için kasmaya başladım kendimi

0|0
    0|0
  • Keşke üniversite okuyabilseydim

0|0
    0|0
  • Bana çok şey kattığı için tekrar okurdum. Hatta yalan olmasın 2. yi okuyorum açıktan açıktan :)

0|0
    0|0
  • Ben okurdum ama bölümü değiştirirdim

0|0
    0|0
  • Bugünkü aklım olsa daha iyi bir üniversite okurdum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11
Yükleniyor...