Eşler arasındaki eğitim farkı ilişkiyi nasıl etkiler?

Günümüzde bayanların okuma oranı iyice artmaya başladı eskisi gibi görücü usulü evliligi de kalmadı eskiden kadınların hakları yoktu mahkum gibi görüyorlardı kendinelerini dayak yiyolardı çocukları için bazı zorluklara katlanmak zorunda kaliolardı şimdi devir değişmeye başladı sizce bu sadece geçmişten bi örnek benim sizin yorumlamanızı istediğim şu mesala bi bayan okuyor ve eşi lise mezunu sizce ne yapmadını isterdiniz yada ne yapabilirsiniz evlenmek için yorumları alıyım beyler bayanlar...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Tabi ki etkiler. Ama bu egitim farkı degil. Çalıştıgı yer farkıdır.Kızlar için söyluyorumBir Lise mezunu ortalama cok yüksek maaş almıyordur. bu yüzden Gercekten de eşinde ciddi anlamda baglıdır. cogu böyledir Lise mezunlarınınBir önlisans mezunu aldıgı maaş liseden birazdaha yüsek bile olsa Lise mezunu gibi o dagercek anlamda baglıdır eşine . Ufak tefek kavgalar tabi olacakAma bir üniversite mezunu iyi bir yerde calışıyorsa ki genelde öyledir ; Cidden kendi ekonomisi vardır. Kendi ayaklarının üzerinde de duracagını hisseder.İstedigini yapacagını sanır . ama sonu hep hüsran olabilir. Tabi herkes icin degil bu. Genel olarak istisnalar haricinde iyi bir işte calışan bir kadın eşinden ayrılmak için çözüme bile odaklanmaz. Cünkü kendi ayakaları üzerinde durur. Aldatma konusu bile genelde iyi maaş alan kadınlarda oluyor. İstisnalar haric.Herkes icin gecerli degil tabi bu. Bunu dikkate alarak cevap veriniz.Ama erkeklerde gurur denen bir olgu vardır. bazı erkekler kendinden atıyorum lise mezunu bir erkek ile 4 yıllık üniversite mezunu bir kız maaş+ögretim seviyesi farkından dolayı her zaman mutlu olmayabilir. erkek gurur yapar. cünkü karısı ondan fazla alıyordur.İstisnalar haricinde bu olaylar yanlış anlamayın. ama gercek su ki bir kadın yüksek maaş alıyorsa dünya onundur ne evlenmek ister ne de barklanmak. Ama yaşlandıgında ne yapacagını şaşırır. 30 dan sonra bir işte calışan bayanın cocugunu dogurması bile risk degil mi? düşük olma olasılıgı %60-70

Erkekler Ne Diyor 10

• Eğitim farkı ilişkiyi etkilemez ama eğitim farkını kafaya takan ve bunun acısını başka şekillerde çıkaran bir erkek etkiler.

• Etkilemez nedeni uzun . bilmen gereken etkilemeyeceği . eğitim değil eğitimden kaynaklı zevkler farklı ise bu etkiler işte

• ilk başta sevgi varsa etkilemez aşk aradan kalkar sevgiye dönüşür hoş görüşü şekılde ılerler ama kavgalar başladıysa ozaman kırıcı laflara dönüşür.

• o eşler arasındaki kişilik farkına bağlı kardeşim

• farkındaysan şimdi bayanların çoğu evde kalıyor aradığı erkekde üniverste mezunu olsun yakışıklı olsun diye bekledkledikleri için sanrm

• arkadaş dayağa karşıyım da. kadınların da burnunun bi karış havaya kalkmasına razı değilim. ne olduğunu bileceksin. kimi kadınlar var utanmasa erkeklere doğurtturacak.

• Kişiden kişiye değişen bir durum , kadın diploma hastası birisi ise , bu üstünlüğünü kocasına hissettirmeye çalışıyor ise uzun sürmez ama kocasına bunu hissettirmiyor ise çok mutlu olabilirler .

• imkansız değil..lakin sizde o sabır ..sukunet var nı?

• Kısa ve öz cevap...kadının eğitim seviyesi yükseldikçe boşanma oranı artıyor..Evlilik süresi kısalıyor..

• çok fark varsa ayrı dünyaların insanları denir onlara

Kızlar Ne Diyor 7

• etkilemez :)

• kadın üni. erkek lise örnekler gördüm evliliklerinde bir sorun yok ama bunun için erkeğin kompleksli olmaması ve kadın için de eşinin eğitimini komplesk yapmayacak biri olması gerek.tercih meselesidir

• eğitimi yüksek olan kişi ukalalık yapmazsa asla sorun olmaz ben asla ve asla önemsemem bunu mesela insan olması kafidir ee ne demişler okumakla adam olmuyor :)

• seviyorsam eğitimini sormam bile.dur eğitimini sorayım sonra sevip sevmiceme karar veririm diyemem sonuçta.benim için eğitim öncelik değil.başkalarını bilemem

• Eğitim farkı herşeye yansırr..En basit bir sohbette bile eşler birbirlerini anlamayabilir..Bu hayatımız her anında alışverişte sosyal ortamlarda sürekli karşılaşacağımız ilişkilerdede göz önünde olur ve aradaki farkı açarr..Tabi diploma önemli fakat her durumda önemli olmayabilir..Eksikliği olan bireyler kendilerini yetiştirebilirler..Ve bunada kitap okumaktan başlamak gerek...

• ben okuyorum nisanlim ise lise mezunu isleri iyi ekmegini tasdan cikarir bundan eminim hic birsekildede sorun etmedi bence okumakla adam olunmuyor nice okumus insanlar var bes para etmez insanin kendisini egitmesi önemli olan elinde diploma varsa ve o kisi bes para etmesse ben o diplomayi napim evlenecegim kisi adam gibi adam olmani buda insanin icinde olmasi lazim diplomayla olmaz

• Ya bence bu sorun olur başlarda olmasa bile ilerde olur eğer kadın erkekten üstünse ki kadın bunu idare etmeye çalışır ama bi süre sonra erkek eziliyomuş gibi hisseder yani çok olumlu diyemem yani :S :\

Yükleniyor...