Kuantum düşünce gücü nedir? Düşünce gücüyle hayata yön vermeyi başaranlardan mısınız?

Kuantum fizik...Kuantum düşünce gücü...Düşünce gücünün hayatımız üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri...Düşünerek neleri başarabiliriz? Ya da siz... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Zamanında çok kafa patlattığım konulardan birisi...

Kuantum düşünce artık kuantum fiziğinin de kanıtladığı gibi bilinçli bir düşünme tarzıdır.

Enerjinin temel olduğu bir düşünce şeklidir. Evrende her şey enerjiden oluşur. Bizler de, düşüncelerimiz de birer enerjiyiz. Yaydığınız enerjinin frekansı, kalitesi hayatımıza çektiğimiz durumları ve kişileri belirler.

Hayatımız,yapmış olduğumuz bilinçli yada bilinçsiz seçimlerden oluşmaktadır. Bilinçsiz yaptığımız şeyleri daha doğru bir şekle sokabilmek, iç dünyamızı temizlemek için bizi engelleyen enerjiden kurtulmak gerekir.

Yaşadığımız olumlu, olumsuz olaylardan derin etki gösterenler bilinçaltımıza kayıtlıdır. Gerek kendimizle gerek toplumsal olaylar ile birlikte sağlığımızı, başarımızı, mutluluğumuzu engelleyen düşünce, negatif bilinçaltı düşüncelerimizdir.

Örneğin sınava giren bir öğrenci, sınav ne kadar zor, sürekli sınava girmek zorundayım, bu sınavı kazanamazsam hayatım çok olumsuz etkilenir gibi düşüncelerle sınav denen olguyu iç dünyasında gereğinden fazla büyütüp olumsuz etkilenmesine neden olduğu zaman sınavın bir korku ve negatif düşüncesini iç dünyasına kazımış olur. İşte bu anlamda Kuantum düşünce teknikleri ile bu olumsuz düşünceler temele inilerek yok edilmeye çalışılır.

Kuantum düşüncenin temelinde negatiflikten pozitifliğe geçiş yapabilmek vardır.

Gerek toplumun örf adetlerinin getirdiği gerek ailemizin çocukluğumuzda yaptıkları yönlendirmeleri sonucunda oluşan sabit fikirlerimizi daha farklı bir bakış açısıyla görebilmemizi sağlayan buna yardımcı olmaya çalışan bir düşünce gücüdür.

• gerçekten cevabınızı çok begendim.elinize saglık.ve teşekkür ederim.

• Rica ederim...en iyi cevap seçmişsiniz bunun için benden de tşk ler :)

• rica ederim.