• Sor
  • Bence

Kuantum düşünce gücü nedir? Düşünce gücüyle hayata yön vermeyi başaranlardan mısınız?

Kuantum fizik...Kuantum düşünce gücü...Düşünce gücünün hayatımız üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri...Düşünerek neleri başarabiliriz? Ya da siz... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Zamanında çok kafa patlattığım konulardan birisi...Kuantum düşünce artık kuantum fiziğinin de kanıtladığı gibi bilinçli bir düşünme tarzıdır.Enerjinin temel olduğu bir düşünce şeklidir. Evrende her şey enerjiden oluşur. Bizler de, düşüncelerimiz de birer enerjiyiz. Yaydığınız enerjinin frekansı, kalitesi hayatımıza çektiğimiz durumları ve kişileri belirler.Hayatımız,yapmış olduğumuz bilinçli yada bilinçsiz seçimlerden oluşmaktadır. Bilinçsiz yaptığımız şeyleri daha doğru bir şekle sokabilmek, iç dünyamızı temizlemek için bizi engelleyen enerjiden kurtulmak gerekir.Yaşadığımız olumlu, olumsuz olaylardan derin etki gösterenler bilinçaltımıza kayıtlıdır. Gerek kendimizle gerek toplumsal olaylar ile birlikte sağlığımızı, başarımızı, mutluluğumuzu engelleyen düşünce, negatif bilinçaltı düşüncelerimizdir.Örneğin sınava giren bir öğrenci, sınav ne kadar zor, sürekli sınava girmek zorundayım, bu sınavı kazanamazsam hayatım çok olumsuz etkilenir gibi düşüncelerle sınav denen olguyu iç dünyasında gereğinden fazla büyütüp olumsuz etkilenmesine neden olduğu zaman sınavın bir korku ve negatif düşüncesini iç dünyasına kazımış olur. İşte bu anlamda Kuantum düşünce teknikleri ile bu olumsuz düşünceler temele inilerek yok edilmeye çalışılır.Kuantum düşüncenin temelinde negatiflikten pozitifliğe geçiş yapabilmek vardır.Gerek toplumun örf adetlerinin getirdiği gerek ailemizin çocukluğumuzda yaptıkları yönlendirmeleri sonucunda oluşan sabit fikirlerimizi daha farklı bir bakış açısıyla görebilmemizi sağlayan buna yardımcı olmaya çalışan bir düşünce gücüdür.

• gerçekten cevabınızı çok begendim.elinize saglık.ve teşekkür ederim.

• Rica ederim...en iyi cevap seçmişsiniz bunun için benden de tşk ler :)

• rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 7

• Ota *oka Kuantum kelimesini sıfat olarak yapıştırmaya karşı çıkıyorum.Ben ki fizik konusunda üzerime tanımam, quantum fiziğine karşı da ayrıca ilgim vardır, yinede beynim pek tam anlamıyla kavrıyor diyemem. Lakin aralardan birileri çıkıp "quantum enerjili içecek" gibi laflar edince kan beynime fırlıyor... Öylece kala kalıyorum. Kuantum diyince mistik bir hava mi katıyo ne oluyo :) Hani kimse ne *ok olduğunu anlamıyor ya. Kaktır gitsin kuantumu. "Kuantumlu yorum" oldu bu da, anlayana. :D

• gülüyorum vallahi.iyi geldi bu şu anda.haklısın.kuantum fizik kuantum düşünce gücü gibi kavramlar ögrenilmesi araştırılması gereken kavramlardır.fakat herşeyede kuantum denilmesi.her önüne gelenin kuantum cd leri:)) hazırlaması banada komik geliyor.teşekkürler güzel yorum için.

• Hahhah:)) kuantumlu yorum

• kuantumunu tartmıyorum ama olumlu düşünmek olumlu hayatı pozitif yaşamı yanında geitirir

• yok o kadar değilim...ama düşünür bir yol çizerim iyi veya kötü bir sonuca varırım..geneldede başarılı olmuşumdur...

• Kuantum düşünce artık kuantum fiziğinin de kanıtladığı gibi bilinçli bir düşünme tarzıdır.Atom altı boyutta katı hiçbir şey yoktur, her şey enerjidir. Herkes, her şey ve hayat aslında bir bütündür ve hepimiz birbirimizle etkileşim içindeyizdir ve aramızda bir çekim yasası vardır. Çekim yasası evrenin en temel yasalarından biridir. Evrende her şey enerjiden oluşur. Bizler de, düşüncelerimiz de birer enerjiyiz. Yaydığınız enerjinin frekansı, kalitesi hayatınıza çektiğiniz durumları ve kişileri belirler. Dünya yaydığınız enerjiyi size yansıtır. Bu çekim yasasının inkar edilemez gerçeklerinden biridir. Evinizde, işinizde, ilişkilerinizde yaşadığınız ve yaşayacağınız her şey, yarattığınız enerjinin somutlaşmış halidir. Eğer evrensel enerjiyle uyum içindeyseniz, yaşamın tüm gücü ve bilgeliği, evrenin tüm sevgisi ve bolluğu emrinize sunulur. Hayat, evren bir olasılıklar dünyasıdır. Bizler neye odaklanırsak hayatımızda onu yaratırız.. Hepimiz enerji olduğumuza göre niyetimizle maddeyi etkileyebilir ve odaklandığımızı hayatımızda gerçekleştirebilir ve gözlemlediğimiz olayı değiştirebiliriz.Hayat an be an bir seçimler dizisidir Biz de bilinçli ya da bilinçsiz her an seçim yapıyoruz ve bu seçimlerle hayatımızı şekillendiriyoruz.Altıntıdır. link linke tıklarsan yazının devamı ve sağ tarafdaki linklerden diğer bilgilere ulaşırsın seda

• Alıntı dır yazıcağıma altındır yazmışım :) Sahiden aslında altın gibi bilgi :)

• willy bu konu hakkındaki yazın ve bilgin için çok teşekkür ederim.çok begendim.bu konuyu bildiğin gerçek hayattaki olgun efendi ve begefendi konuşmalarınla zaten kendini gösteriyor.sevgiyle kal arkadaşım.

• hiç düşünmedim kuantum uygulamayı da düşünmedim hayatıma çok şey kaçırıyorum zaten bu hayatta

• arkadaşım kaçırma bence bu lkonudaki kitapları okudukça bilgi kadar güven ve huzurda alıyosun.sevgiler.

• kuantum dusunce gucu denen sey calismak icin gereken gaz sadece... iyi dusundum oldu olayi tek basina yetmez, once olumlu dusunur sonra calisir ve sabredersen mutlaka istedigine ulasirsin. kucuklugumden beri ogrendigim bu benim ailemden. disiplinli calisma ve istekle her seyi basarabilirim.

• bunun adı zaten düşünmenin gücü olmuyormu sevgili arkadaşım.kuantum bir fizik zaten,yapılan deneylerle bunun gerçekliğinide görebiliyoruz.sen zaten bu işi öğrenmişsin:)...tebrikler...

• kuantum fizik ve kuantum dusunce gucu isimsel olarak ayni olsa da aslinda apayri seyler :) ikisinde de kuantum kelimesi var diye yakin sanmayalim .ayrica neden illa ki kuantum fizik olayini irdeledin ki ona dair bir lafim yoktu yukarida

• peki:) dinle ozman...günümüz fizikçileri tıpkı madde gibi şuurunda kuantum dünyasında,çok önemli bir rolü olduğunu hatta,odünyadan çıktığını,birbirlerinden farklı gözükseler dahi,ortak verilerinn kuantum gerçeklignde,bütünleştrme olasılıklarnın,çok yüksek bir potansiyel içerdiğni ve madde-şuur bütünlüğü kavramının yeni fizik açısndan,ciddiyetle incelenmesigerektiğini savunuyorlar.yeni fizigin kuantum kuramıyla ortaya attgı felsefi hatta bazen metafizik yorum,düşünce modellerimiz ve kendimizle ve

Kızlar Ne Diyor 4

• Kuantum ve nlp ile 6 yıl önce tanıştım. Şuan moda gibi herkesin ağzında bir pozitif olumlamadır gidiyor. Hatta bunu kitaplardan çalıp kendince yazıya dökenler bile var.Sözde uzman görünümünde ahkam kesenler bile:)İş hayatlarında uygulamaya gelince tökezleyenleride tanıyorum. Ben 6 yıldır okuduğum tüm kişisel gelişim kitaplarından ve gittiğim tüm kuantum olumla seanslarından hayatıma kazandırdıklarını çevremde gördüğüm mutlu insan sayısı arttıkça anladım. Bu benim için bir yaşam biçimi artık. Güzel düşünürsen güzel şeyler olur! İyiyi de kötüyüde; güzeli ve çirkinide hayatımıza hep biz davet ederiz öyle değil mi? Sağlıcakla kal...

• ecemce yazıların ve cevapların gerçekten okumaya deger sevgili arkadaşım.mutlulukla kal

• Insanin motivasyonu soktugu degisik sekillerden biridir bence.Degisik bilimum turleri mevcut fakli adlar altinda.Niyet neyse sonuc odur hesabi.Insanlar herhalde issizlikten ha bire ne cikarsak ta ilginc yapsak, dur para kazanalim falan diye uzerine suslu etiketler veya yaldizli ambalajlar koyup pazarliyorlar.Isin temeli hos tabi ama oz belliyken bunlarla vakit gecirmeyi sadece dolambacli yol veya vakit kaybi olarak nitelendirebilirim.

• saygı duyarım.ama yinede bir araştırma yapmanı tavsiye ederim.bu konular artık insan hayatında ciddi yer alıyor ve önümüzdeki yıllarda her alanda dahada artacak.sevgiler

• evrenin çekim yasasına açıkçası inanıyorum evrene ne mesaj gönderirsen sana aynen geliyor secret diye bi kitap okumuştum bu kitap kuantum düşünce gücüne inanmamı sağladı ve gerçekten nedense negatif bişey düşündüğümde mutlaka dakikasında başıma geliyor ama kalpten ve inanarak ne zaman bişey istesem eninde sonunda oluyor olmasa bile mutlaka yerine başka bişey oluyor aynı zamanda ruhada beyne de çok iyi geliyor çünkü farklı bi açıdan bakiyosun olaylara tabikide önce herşey allahın izniyle oluyor ama açıkçası inanıyorum bu düşünce gücüne

• yine akıllıca bir cevap:)bu konuyu en kısa yoldan net bir biçimde anlattın.teşekkür ederim.bu arada sana kuantum ve kuran adında bir kitap da tavsiye ediyorum.bu konuyu bilen ve allaha inanan bir kişiliğin var güzel kardeşim.hatta senin vasıtanla aynı şekilde düşünen herkese tavsiye edeyim.kuantum ve kuranın nasıl aynı aylamlar içerdiğini muhteşem bir sekilde anlatmışlar.sevgiyle kal canım benim.

• sağolasın ablacım sende sevgıyle kal dedıgın kıtabı mutlaka okucam

• başaramadım

Yükleniyor...