Memur olmak için kpss den en az kaç puan almak lazım?

menestanir3466
Liseden yeni mezun oldum kpss hakkında 0 bilgim vardı ablanın zoruyla giriyorum. Normalde ygs ye lys ye hazırlanıp üniversiteye gitmekti hedefim ama kpssye kayıt olunca memur olup üniversiteye gitmeye karar verdim. 2 gündür çalışıyorum sadece. Kpss de memurluk için kaç puan lazım?
Güncellemeler
+1 yıl
Öyle birşey duydum da pek de aklıma yatmiyor üniversite hayatımı dolu dolu geçirip mezun olunca güzel bir meselege sahip olmak istiyorum
Memur olmak için kpss den en az kaç puan almak lazım?