Polis ve askerlerin aldığı maaş fazla değil mi?

Yeni başlayan polis/asker bile 2500-3000 lira para alıyor. Türkiye şartlarında çok büyük paralar bunlar. İşçinin tüm gün anası ağlıyor aldığı para 800 lira bu adamlar altlarında ekip aracı artist artist ortada geziyorlar reel ekonomiye hiçbir katkıları yok ama bir çuval para alıyor.Aynı şey devlet memurları için de geçerli tabi ama yine devlet memurunun bir eğitimi var hadi onu anlarım da polislerde o da yok. Bu adamlar niye bu kadar maaş alıyor?

Güncellemeler:
soruya bak ele gelir cevap sayısı 4-5i geçmez. ama tabi şu da bir gerçek ki herkesin beyni aynı kapasitede olamıyor :/// ve :((( beyin naklinin veya istendiğinde kullanım oranını artırmanın acilen bulunması gerekiyor.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• cevaplar rezalet.

• hiç sorma. bir de en kötü tarafı hepsini ciddiye alıp cevap veriyorum sonra pişman oluyorum

• Öncekileri Göster
    • Artiladim, en iyi cevap olmali !

• öyle olacak gibi duruyor

Kızlar Ne Diyor 17

• Hayati tehlike var işlerinde o yüzden.

• üçbinlira ev geçindirmek için fazla bir para değil. Okumadan da polis olmuyorlar zaten. İşçiler ilkokul/ortaokul mezunu oluyor genelde. Kendileri mesleksiz olmayı seçmişlerse yapılabilecek birşey yok.

• 1- işçilik bir meslektir
      2- üçbin lira türkiye şartlarında büyük paradır kimse inkar etmesin
      3- polislerin okuduğu ne gözünü seveyim kıçımla okurum ben onların okuduğunu :/

• Öncekileri Göster
    • pkklı la bu geçmiş24 tane polis ölmüş altı üstü diyor sen okusan kaç yazar soyunda sopunda hayır yok senin

• Sanada bir eksi.

• Hakediyorlar bence.

• neden peki?

• O işin stresi yeter bu zamanda .ş

• Azz bile demek isterdim, suistimale fırsat vermek istemiyorum. Askerlerin çok fazla ayrıcalığı olması biraz ayrımcılığa sebep oluyo. İkisi de tehlikeli, gözüpek insanların yapacağı meslek. Polisler bir çatışma anında canını ortaya koyuyo, bir kurşun gelse orada hayatını kaybediyo.

• geçen sene altı üstü 24 polis ölmüş öyle ajitasyon yaptıklarına bakma

• Öncekileri Göster
    • Üstte öyle bir şey yazmıyor, sadece iş yükünü kıyaslamışsın. İşçi hukuku ile güvenlik birimlerini kıyaslama istersen.

• Cunku çok abarttin poliscilik oyununu.

• Evet fazla. Kimse alınmasın ama bu ülkede genellikle üniversiteyi kazanamamışlar polis oluyor mecburiyetten. Çevremde hep öyle örnekler gördüm. Üniversitede iyi bir yere giremeyince, parası iyi bari polis olayım diyor insanlar. İnsanlar kaç sene okuyor ama atanamıyor açıkta kalıyor. Diğer yandan işçilere göre de çok fazla. Kelle koltukta geziyor denmiş ama pek katılmıyorum, aynı şey işçiler için de geçerli ona bakarsak. Diğer yandan zaten polis teşkilatı fetonun elinde değil mi? Çoğu şey yanlış.

• her kelimesine katılıyorum

• polislerin çoğu üni mezunu sonuç olarak br eğitim almışlar yani kastettiğin diğer devlet memurları gibi. sonuç olarak hem eğitim almışlar hem tehlikeli hem gecesi yok gündüzü yok adam yatagında bile rahat yatamıyo ilk dönemler de kablumbağa gibi evleri sırtında şehir şehir geziyolr kısacası işin bu tarafından bakınca hem düzensiz hem de tehlikeli bir ücretleri normal yani bnce. polis hayranlığım var ama malesef o paraya bn polis olmazdım şahsen daha az bir ücrete sabit bir işte çalışmayı yeğlerdim

• üniversite değil meslek yüksekokulu veya akademi
      aldıkları para türkiye şartlarında çok yüksek

• valla işin açığı komunizmden haz etmem, düşünceleri bana ters gelir ama bu konuda seninle hemfikirim. kimse yanlış anlamasın da polislerin bir çoğunu cahil olarak görüyorum. aldıkları para onlara çok fazla. bir tarafımı yırtıp mühendis olacam diye uğraşmasaydım keşke, pmyo ya gitseydim.onlarla aynı parayı alacaz nasıl olsa

• mezun olduktan sonrada olabilirsin. son alınanların çoğu zaten üni. mezunu olup kendi bölümüyle ilgili iş bulamayanlardan oluşuyor

• neden gitmedin peki Dur cevabı senin adına ben vereyi Zor meslek Şartları zor diymi O yüzden

• değil, normal bir meblağ..

• Teki ''Maraba'' diye nitelendiriliyor... Öteki Asker,polis Yani bir ötekileştirme var. Kapitalzim farkı anlayacağın.Türkiye İşçileri junielci olarak görmüyor malesef.

• aynen

• hakedenide var haketmeyenide milletvekillerine ne diyelimm ?

• bir polis 3000 lirayı nasıl hakedebilir ki? hadi milletvekili isterse çok şeyler yapabilir de polis ne :/

• Öncekileri Göster
    • kafamı kullanıyorum zaten sende kullan sende kazan çekememezlik yapma gerçi derdin farklıdır seninn

• yav ben onun en az 3-4 katını kazanırım mezun olduğumda o ayrı mesele. burda olay haketmeden kazanmak

• Onlar ulkemizi koruyor unutma bunu sorunada tek yildiz ! ! ! ;)

• aslında olması gereken maaşlar... ama asıl dengesizlik asgari ücrette ve özel sektörde insanların sömürülmesi...

• polis 2500 alıyorsa işçi 4000 lira alıyor olmalı bence

• Öncekileri Göster
    • işte ya böyle insanlar lazım ülkeye. ama yok bizim millet zengin sevici.

• teşekkür ederim... maalesef böyle...

• Öğretmen maaşının yetersiz olduğunu düşünürsek diğer meslek gruplarına verilen maaşda adaletsizlik olduğunu söylersem yanlış olmaz.

• 1 mayıs işçinin emekçinin ekmekçinin bayramı ama pastacılar giremez. çalışın lan zibidiler :)))

• Hayır az bile.

• Öğrenci azcık bir ses cıkarsa hemen hic acımadan biber gazıyla copla vururlar. Ama kaçakcılık , kaçak mal ticareti vs olunca rüşvet almaktan asla çekinmiyorlar. Para olsunda paranın ne yolla geldigi mühim değil.

• aynen

• Adamlar kelle koltukta geziyor her an ölüm riski var.

• günde ortalama kaç polis ölüyor sanki senede toplasan 30 etmez

• Öncekileri Göster
    • süphanallah gomünüst kardeş ibretlik bir paylaşım

• Genç goministler rahatsız eksilemeyin la gomünler sizi

Erkekler Ne Diyor 26

• doğuda görev yapanlar için bu miktar az bile fakat batıdakiler için evet çok para

• hadi öyle bir düzenleme yapılsa hak veririm.

• Ya ne çoğu arkadaş onların çektiği sıkıntı kimsede yok .Doğuda görev yap gel batıya maaş azalsın olcak iş mi ya

• karahanxx polisleri bana öğretme 2 amcam ve amcaoğlu polis yakın arkadasım polis adamları görüyorum gayette rahatlar (şark görevleri hariç) bunu kendileri kabulleniyorlar ve halende maaşımız az diyorlar.. öte yandan işçi kardeşlerimiz var onlar daha çok iş yapmasına rağmen neden asgari ücrete talim ediyorlar bunu düşündünmü hiç :) ben dediğimin arkasındayım doğuda aldıkları paraya eyvallah ama batı için aynı şeyi söyleyemem herkezinde fikrine saygı duyarım :))

• Sadece 3000 tl olsa yine iyiydi. El altından indirigandisiydi, şuyuydu, buyuydu derken bunların aylık hasılatı 4000'i rahat buluyor:/

• acı verici valla aklıma geldikçe içime batıyor dert oldu bana

• İktidar, adamlarına iyi bakıyor. Artık devrim şart.

• bu milletle devrim falan hayal. kaçıp canını kurtarmaya bakacaksın bu ülkeden. yaşanmaz

• Yorumlara bakıyorum da Askere bir şey diyemem ama polis aldığı maaşı hak etmiyor arkadaş. İşçi ve amele sınıfı eğitimsiz diyenler. Ben hem okuyup hem de çalışıyordum. Benim babamın durumu iyi olmasına rağmen. İnşaat dediysem en pis işinde demir de çalışıyordum, çünkü sadece bu alanda iş bulabilmiştim. O zamanlar benimle çalışan, üniversite bitirmiş ama iş bulamamış kişilerde vardı. Türkiye gelir dağılımında adaletsiz bir ülke.

• evet çok adaletsiz hem de

• blader polislerin aldığı maaş yüksek değil işçinin aldığı maaş düşük dengesizlik orda zaten. ona bakarsan yatarak dünya kadar para kaldırıyor milletvekilleri o zaman polisin maaşı az dememiz lazım orantılı olarak. yani alt seviyeyi yukarı çekmek lazım mesele burda hem zaten asker polis normalden kat kat fazla çalışıyor saatleri çoğu yerde çok kötü gecesi yok gündüzü yok

• Askere birşey demem ama yapılanan , güvenini yitiren amacını ve gücünü yanlış kullanan polislere verilen paralar fazla.

• bunu devlete değil işverenlere sölemen lazım işciyi köle gibi kullandırıp ne sigorta ne bir sosyal hak vermeyip onların üstünden geçiniyolar ... Ayrıca Polislik o kadarda kolay bir meslek değil...

• askere polise para vermekde çekinmeyecen en çok kazanmayı hakedenler onlar ve bence yetersiz daha fazla verilmeli Diğer ülkelerle kıyas edince çok az hemde..

• yok öyle birşey

• Kardeş araştırma yapamdıysn bana kulaktan dolma bilgilerle konuşma bak bakayım en basitinden bir Azerbaycan ülkesine Subay maaşlarına adamlar mezun olur olmaz ew araba veriyorlar..

• kızma ama bence polisin aldığı para normal doktorun da askerin de öğretmenin de...çarpık olan asgari ücretin bu kadar düşük olması...çarpık olan milletvekillerinin aldığı paralar...bana göre polis asker filan değil askeri ücretin iyileştirilmesi yane 1250-1500 arasına kesinlikle çıkarılması milletvekillerinin aldığı o sekiz milyarın da makul bir yere çekilmesi lazım ama nerde adamlar yetmiyor bunca özgürlük diye yeni bir yasa çıkardılar iki sene milletvekilliği yapan emekli oluyor estetik bile vatandaştan alınan vergilerle ödeniyor...Atatürk o meclisi halkı soysunlar diye açmadı ama işi bu raddeye getirdiler malesef :(

• eyvallah yapıcı yorum işte herkes fikrini söylesin diye soru soruyoruz cevaplara bak ne teröristlik kalıyor ne köpeklik

• Öncekileri Göster
    • beğendim beğendim :)

• o zaman sorun yok :) eyvallah :)

• adamın akşam evine gidememe tehlikesi var hepsinde değil ama çoğunluk öyle. memurlar dersen haklısın ama bir şekilde devlet onlara bakmak zorunda.devletin sırtında yük coğu.babamda memur bu arada

• gidememe tehlikesi yok ki çok çok ender öyle polis öldürülmesi falan

• Bu ülkede polisin var olması bile fazla..

• haksızlık ediyorsun çalışma şartlarını bilmediğin besbelli ben polisde değilim askerde değilim ama her ikisininde çalışma şartlarını gayet iyi biliyorum ayrıca dünya standartlarına göre yorum yapmıyorsun ülkemizdeki işverenin verdiği parayla kıyaslıyorsun bir diğer husus eğitimleri ile ilgili ondada yanlışın var bugün komser dediğimiz ve subay dediğimiz rütbeler zaten en az 4 yıl okuyor astsb lara gelince onlarında %90 dan fazlası okulunu 4 yıla tamamlıyor çünkü kademeleri artıyor içlerinde çok sayıda iki bölüm bitiren dahi var bu polisler içinde geçerli çok büyük bir kısmı açık öğretimden 4 yılı tamamlayarak görevlerine devam ediyor bence sen bilmeden yorum yapmışsın hatta benim tanıdım bir dünya astsb var işletme mezunu kamu yönetimi mezunu hatta ve hatta makina mühendisliğini bitiren bile var içlerinde bu işler senin sandığın gibi değil

• çok para olduğu için seçiyorlar. gidip başka işte çalışsa 2bin anca alır

• sende seçebilirsin madem çok rahat işleri var ve çok para alıyorlar,

• benim kazancım daha fazla olacağı için sıkıntı yok

• arkadaşım polisin 2 yıl ya da 4 yıl olmak üzere bal gibide eğitimi var ayrıca adamlar kelle koltukta çalışıyorlar en azından bir kısmı asıl çok maaş alan milletvekilleridir polisin maaşı yaptığı işe oraya gelene kadar harcadığı emeğe göre gayet normaldir

• aman ne emek ne emek. tıp öğrencisi 25 sene kıçını yırtıyor onun da aldığı çıplak maaş 2500 lira. aldığı eğitim de polisin aldığı eğitimi en az yüze katlar iddialıyım

• Öncekileri Göster
    • polis olmasın diyen oldu da ben mi duymadım? aldığı para çok diyorum anlama sorunu varsa 3-4 kez oku soruyu bir daha alalım yorumunu

• "aman ne emek ne emek" diye yorum yapan siz değildiniz sanırım

• aslında çok para almıyorlar normal hem bir çoğuda üni mezunu benim bildiğim ayrıca sorun onların çok alması değil diğerlerinin az alması bu ayrımı iyi yapmak lazım... devlet büyüklerimiz sizin gibi düşünmeyi teşvik ettiğiğ için sizede suç bulamıyorum

• pmyo dan bahsediyorum ben. ben sevmiyorum polislik mesleğini ya

• Öncekileri Göster
    • çok alanı azaltmak yerine, hortumcuların ümüğünü sıkıp az olanı çoğaltmak daha iyi değilmi

• onu kimse yapmaz

• soruyu hortlatmak istemem ama cevap vermeden de duramıycam. GÖTÜNÜZ AZICIK ZORA GELİNCE POLİSS POLİSS DİYE BAĞIRMAYI BİLİRSİNİZ AMA DEMİ ? ADAMLARIN ALDIĞI ÜÇ KURUŞ PARAYA LAF EDERSİNİZ SONRADA

• Bu vatanı koruyup mesai arkadaşlarını şehit veren kurumlar olan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımıza devlet 10,000 tl bile verse helaldir. Mesai saatlerinin her anı ölüm tehlikesiyle geçiyor .

• haa vatan :/

• asgari ücret alıyorlar :D

• Hayır değil.

• tamam.

• Mantıklı bir yaklaşım ama doktorların da maaşlarının düşürülmesi lazım.

• hakedeni var haketmeyeni var. hakedene 50bin versen az insan hayatı kurtarııyor sonuçta ama çok yavşak olanları da var tabi

• Öncekileri Göster
    • devlet düzeni ve adalet yerinde olsa sınır korumaya ve güvenlik sağlamaya bu denli ihtiyaç olmaz

• Peki :=)

• benim babam 22 yıllık trafik polisi belki de daha fazlave 2638 lira maaş alıyor ...buna fazla mı diyorsun ?

• 2600 türkiye şartlarında çok iyi para işçi olsaydı 800 lira alacaktı ve şu an çalıştığının en az 10 katı yorucu bir işte çalışmış olacaktı

• Aslında çok değil, asgari ücret az.

• polis asker 24 sat usulüne göre çalışıyor . Hiç doğuda dağ karakolunu gezdin mi Özellikle Tunceli illerinde O dağ karakollarında görev yapan personel yılda ailesini iki defa görür .Bir rüyalarında .Ve kelle koltukta gezerler.Devreiye aracında gezmek te o kadar tad verici değildir kardeşi. Cumartesi pazar yoktur Garnizonu terk edemezsin .İzinli olduğun günlerde bile diken üzerindesindir. Bu adamlara o para az bile .Çoğu psokolik tedavi görür. Onların hepsi o mesleğe girmeden sağlıklı raporu almıştır Halbuki. Gözü olanın gözü çıksın ne diyeyim

• o zaman sadece ordakilere ek ücret versinler burda adam klimalı odasında keyif çatıyor pcsinde okey oynuyor 3bin maaş alıyor

• Öncekileri Göster
    • Verdiğin önermeden zekanı koydun ortaya

• çok şükür

• 3000 tl dediğini tabur komutanları ve karakol müdürleri alıyor dostum. 1.800 maaşları var en azının... Polisliği bilmem ama askeriye de rütbe eğitimle oluyor. kurmay olacaksın ki buda yüksek lisansa filan bakıyor. sende oku mk. sende o kadar maaş al dil uzatma böyle.

• adamın beyni yok fikri var bu konuda mk.

• Yok maaşlar asker polis 2300-2450 civarı daha düşük yok

• dogru diyorsun milletvekilleride uyuyarak kazanan bir ülkede sen neyin pesindesin:)ataturk zmanında ögretmen maaslarından daha düşük olan milletvekili maaslarını bugun kıyasla?adeletini sktgmn ...

• Adamların işi tehlikeli bütün gün milletvekili koruyup, devlet adamlarını sağ salim evlerine dönmelerini sağlıyorlar

• eh tabi onu unutmuşum kutsal görev ://

• fazla s*ktiğğimin ülkesinde adalet mi var ki dünyada adalet olmayan tek ülkeyiz mk

• sadece tek ülkeyiz kısmına katılmıyorum :)

• sinirden yazdım ama tamam nadir ülkelerden biriyiz diyeyim :))

• suçlularla katillerle tecavüzcülerle tek başına uğrasıp hepsini yakalıcaksan al para senın olsun

Yükleniyor...