İlköğretim 1. sınıf için etkili ceza yöntemleri nelerdir? lütfen sadece öğretmenler cevaplasın :) ?

avicennas
Arkadaşlar ellerine dahi vurmak istemiyorum bazen gerçekten sözler kifayetsiz kalıyor bağırmak boğaz patlatmak olarak kalıyor o an tabiki susuyorlar ancak sessizlik ilk tebessümünüz ile yok oluyor , ne tür cezalar verilebilir sınıf dışına atmak istemiyorum dersten mahrum kalmalarını istemiyorum sınıf içinde tutmak zorundayım
İlköğretim 1. sınıf için etkili ceza yöntemleri nelerdir? lütfen sadece öğretmenler cevaplasın :) ?