Kompozisyonla arası iyi olanlar bir bakabilir mi?

bi arkadaşımın kompozisyon ödevi var ve benden yardım istedi. herkes bi kaç kelime söylerse ödev tamamdır :)

iki konu var

1. si: aşk çift kişilik yalnızlıktır

2.si: hayat çok vakit alıyor

yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Çok vakit alan uğraşlarda nedir gerçekten önemli olan? Ne kadar vaktimizi alırsa alsın sonunda verimli bir çıktı elde edebilmek değil midir amaç? Evet, uğraşacağız gerçekten, kazancımızın buna değmesi için uğraştığımız her saniyeyi iyi değerlendireceğiz . Hata yapacağız ama gene de devam edeceğiz. Önemli olan bir şeyin çok vakit alması değildir. Asıl önemli olan vakit harcadığımız çalışmaya dönüp bakmak ve sonucunda harcadığımız vaktin boşa gitmediğini görmektir. Eğer sonuçtan tatmin olmuyorsam ne farkeder ki ne kadar çalıştığım. Her saniye kaybedilmiş demektir. İşte hayat da aynen böyledir zaten. Belki uzun belki de kısa bir uğraş ama onda da asıl önemli olan şey, geride bıraktıklarındır. Önemli olan çok değil; kaliteli, iyi ve verimli yaşamaktır. Zaten talihte çok karalık yoksa elele yürür kaliteli yaşamla yaşam süresi. Çok vakit alır doğru ama yapılan uğraş iyi ve doğru bir şey uğrunaysa, zevk verir zaten çalışmanın her dakikası. Bir de bakmışız ki yüzümüz çizgilerle dolmuş,yaşlanmışız ama buna değmiş. Evet, hayat çok vakit almış ama bize hiç hissettirememiş sıkınyıtıyı...

• Rica ederim. :))

• Yüreğine sağlık güzel olmuş :)

Erkekler Ne Diyor 4

• edebiyatım lisede 2 ydi :D

• Ögretmenlere buradan seslenmek lazım. Ögrencilerinize kompozisyon ödevi vermeyin işte başkalarından yardım alıyorlar. Bundan ne anladık ki. O cümleler kendisine ait olması gerekiyor. Bırak ne kadar kötu igrenc olsa da kendisi yazsın. Eger ögretmeni veya bir başkası sorarsa bu nasıl kompozisyon baskalarından yardım alıp benim düşünmediğim bana ait olmayan cumlerle hazırlanmış kompozisyon getirseydim daha mı mutlu olurdunuz gibi bir kıvraklık yaparak durumu halletsin. Yardım etme. Yoksa her zaman yardım isteyecektir. Buna ona yapılan bir iyilikten çok ona yaplan bir kötuluk olacaktır. 5 cumle ile 5 cumle yazsın. Ne kadar yazabiliyorsa o kadar yazsın.

• aram ıyı deıl.

• :) basarılar.

• Neyse sağol yazdık zaten :)

• :)) o zaman ben çakılıyorum aradan ıyıyım ıyı de yogun olmasam yardmcı olurdum

• Öncekileri Göster
  • kralını yazarımda.."AŞK ÇİFT KİŞİLİK YALNIZLIKTIR" ödevini veren hocayı merak ettim :)

sinan akyü okumuş bekar 30 üstü bir hanım örtmen galiba :)

link

• üşenecek bir durum yok. benim gibi biri için sıradan bir yazı 45 saniye kadar sürdü :)

• İnsanlık ölmedi ya yazmış işte ne güzel. Sağolsun. :)

• Üşenmemiş yazmış :D.

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 2

• güzel yazarım aslında ama ilham gelmiyo zorlayıp motoru bozamam :)

• Peki.

• vuhuv hep 100 alırdım ben kompozisyondan :)) yarına yazıp getiririm :)

• Hadi ya :) sağol yine de.

• valla şimdi yazamam depresif ruh hali içindeyim :(

• Şimdi olmaz mı ya :) hemen lazım, ben sormakta geç kaldım unuttuğum için. :)

Yükleniyor...