Sigara ve çay içince..

meraba arkadaşlar ben sigara içiyorum ve içtikten sonra kendımı halsız hissediyorum neden oluyor bu sigaraa ve çayı birlikte içerim sonrada kendimi yorgun hissediyorum aç karna içiyorum hep sizde de böyle bir durum var mı benim sizce neden oluyor


0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

 • Vücut normalde aldığı her nefesi akcigerlerden kana ulastırır, kan da dakikada 70 kere tam devir yaparak oksijen hucrelere goturup karbondioksidi alıp akcigerlere bırakır.

  Sigara içtiginde dumandaki nikotin oksijen alımını engeller ve taşıyıcı olan hemoglobine yapışıp oksijen yerine hucrelere taşınır. Bu bir yakacak olmadığından hucre bunu reddeder ve geri atar, bu arada stoktaki oksijenden yakmaya devam eder, bu da iki kere karbondioksit demektir. Yani sigara ictiginde kendini karbondiokside boguyorsun, kalp hızlanıyor ama sonraki nefesteki nikotin yine oksijene izin vermiyor. Sonuçta hücreler iflasa surukleniyor. Karbondioksidin yukselmesi de baş dönmesi ve o dediğin yorgunluk ( enerji uretimi dibe düşer ) ortaya çıkar.

  Çayın aktif etkisi yok , onun etkisi seker yuzunden katranı boğazına yapıştırıp soluk yolunu yağ yumruğu gibi daraltması, balgam denen şeyin oluşmasına katkısı olur. Fazla sigara içende de balgam sokecek vakit de olmaz ve birikip yerccekimine uyarak akcigerlere akar , doldurur.

  Sonucta carpıntı yorgunluk ve yarısı katran dolu akcigerler ile , ince kılcaldamarlarda nikotine bağlı tıkanıklık, işlev ve organ çökmesi ya da iflası soz konusu olur.

  Ac karna butun bunları daha cok ve hızlı yasarsın ; onemli değil genç ölmek istiyorsan.

  0|0