Nasıl birikim yapabilirim arkadaşlar?

Merhaba arkadaşlar diyelim ki aylık 1100 tl alıyoruz ayda 70 tl kredi kesintisi200 tl ek gider 50 tl telefon faturası 100 tl yol parası100 tl telefon internetAklıma bunlar geliyor şimdilik vs.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Gereksiz harcamalardan kaçınarak biriktirebilirsin .

Kızlar Ne Diyor 3

• Mutlaka kendini alamadığın bir konu vardır ondan kendini uzak tut.

• bir takintindan vazgecmelisin..

• altın düşüyor altın al her ay sıkışınca bozdurursun :D

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir tasarruf planı için varsa kredi kartını ver her ay 70 TL çeksin. 5 yıl hiç dokunma. Kredi kartın yoksa da bulunur çözümü, yeter ki niyet et.Başka türlü gider o para. Ben dediğin civar bir rakamda yapmıştım bunu, işe yaradı.

• birikimde önemli olan miktarı değil her ay bir miktar parayı ayırabilmektir. bu 20 lirada olur 200 lira da olur. damlaya damlaya göl olur misali..

• sigara içmiyorsun galiba, o zaman şöyle yapıcaz; hergün 1 paket marlboro içiyormuş gibi yapacaksın. günde 9 TL, kimi zaman efkarlandım 2 paket içtim ayağına 18 TL atsan köşeye ayda en az 300 TL biriktirmiş olursun...seneye vursan pehhh paraya bak:)

• bir şeye baglanmazsan ,kendini sıkamazsın sıkamazsan birikimi ypapamazsın diye düşünüyorum.

• Zorunlu olmayan masrafları azaltabilirsin..200 Tl inetnet ve Telefon için... Tariflerini gözden geçirpi daha uygun tarifeye geçmelisin.Para harcama demiyorum ama daha planlı harcaman faydalı olacaktır...Biraz kendını sıktıktan sonra rahatlarsın. İlk 3-4 ay zorlanırsın ama... Rahat edersin sonra. ;)

• 1100 TL Gelir.520 TL Gider---------------------------------------------------------580 Kalan Her Ay elindeki kalan para ile gram altın al. küsürat kalırsa kalanıyla dolar al. dolarlar cüzdanda kalsın lazım olduğunda ufak ufak harca. altınıda sakla. Altını bozdurmassın kolay kolay.hem harcamadığın paranı biriktirmiş olursun hemde altınları bozdurmaz isen yılda ortalama %30 ( değişkendir son 7 sene baz alınmıştır) kar etmiş olursun

Yükleniyor...