Sizce Türkiye'de en fazla saygı duyulan meslekler hangileri?

Türkiye'de okununca saygın bir kişiliğe ve gelecek kaygısına ve mezunlarının iş sıkıntısı olmayan meslekler ve bölümler nedir?mesela tıp gibi :dd Sıralama yaparsak 1 Tıp 2 Dişçi 3 Teknik bir üniversitede (odtu itü ytü) İnşaat müh 4 ftr 5 Hukuk 6 Psikoloji 7 Beslenme ve diyetisyenlik Aklıma bunlar geldi sizce Türkiye'de geleceği parlak ve mezunlarını iş sıkıntısı olmayan meslekler nedir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• İnşaat mühendisliği konusunda biraz şüpheliyim ben. çok fazla inşaat mezunu ve çok fazla mühendise gerek duymayan müteahhit var bu ülkede, göründüğü kadar rahatta değiller bence.ama illa üniversite mezunu olsun demezsen, bu ülkede ekmek fırını sahibi olanın sırtı yere gelmez bence!

• :dddd

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben öğretmen değilim, ama öğretmenlik mesleğine çok eskilerde duyulan saygının tekrar canlanmasını isterdim.

• tıpeğitimcidiş hekimi okul öncesi öğretmenliğiakademisyenlik

• Doktorluk...

• kaportacılık

• İlahiyatçı.Bu kategoriye cami imamı, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, akademisyen gibi dinle diyanetle alakası olan her bir meslek giriyor.

• hukuk

• öncelikle tıb değil tıp :) cevabım da aynı şekilde tıp

• :DD:D:D Pardon :DDD

Erkekler Ne Diyor 10

• GenetikZiraat MühendisliğiÇevre MühendisliğiBiyoteknolojiSu Ürünleri Üühendisliği geleceğin meslekleri arasında

• doktor, mühendis, ve hukukçu gerisi hikaye milletin gözünde.. boşuna evde kalmış kızlar beni ne doktorlar mühendisler avukatlar istedi demzezler :))

• benim tercihim diplomatlıktoplumumuza bakınca polislik dört senelik bir okul blitirmen yetiyordiyer türlü okuyacaksın kpss'i kazancan atanacaksındiyelim ki mühendis oldun taş...lı bir iş bulucaksıntamam aileden gelen bir varlık varsa onu ikiye üçe katlaya bilirsin

• tıp, psikoloji ve de hukuk

• bir işletmede orta düzey yönetici olmak, çok kral bi yer sanki gibi geliyo bana uzaktan

• mühendislik özellikle bilgisayar mühendisliği okuma da ne okursan oku

• Oto tamircileri..

• Küfretmemek için kendimi zor tutuyorum küfretsem mi ki bilmiyorum ::)

• :d:Dd. pz ...k buda meslek dime :DD Ama üniversite okunması lazım .DD

• işte...! meslekler..

• neden :DD

• Türkiye'de en fazla saygı duyulan meslek millet vekilliği, millet el öpmek için sıra oluşturuyor. hayatını kurtaran doktarlara bile böyle birşey yapmıyorlar hatta doktora teşekkür edeceklerine tanrıya teşekkür ediyorlar

• - sinema&tv işleri...

Yükleniyor...