Ders çalışmayı eğlenceli hale getirmek için ne yapmam lazım? Klasik türde sınavlar için nasıl ezberlemem lazım?

ders çalışmayı eğlenceli hale getirmek için ne yapmam lazım? daha çok ezber konular var ve büyük ihtimalle kabusum olan klasik bi şekilde olacak ve hiç aklıma gelmez klasik sınavlarda ezber yerler bunları hafızımda tutmak için ne yapmam lazım?ders çalışırken bile acaip sıkılıyorum test olsa çağrışım yapar bi yerden gene ama klasik sınavlar benim kabusum çünkü aklına gelmeyebilir yorum istenebilir etc..lütfen etkili bir çalışma yöntemi söyleyin bana

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kopya çekmek... becerebilirsen direk sonuca etki etmekle kalmaz, hazırlık sürecinde küçük küçük yazarken öğrenmeni sağlar, heyecanlı ve eğlencelidir.:D

• :)) kopya hazırlarken yazarak çalışıyor zaten insan kaç kere kopya yazdım da sınavda hepsini çöpe attım öğrendim diye

Erkekler Ne Diyor 2

• yazarak çalış, bir-iki sayfalık özet çıkar ama özetler cümlelerden oluşmasın, kısaltmalardan, oklardan oluşsun sadece hatırlatsın yani. Sınava giderken otobüste son bir kez onu gözden geçir her zaman işe yarar.

• stresten uzak kalmalısın az düşününce rahat çalışırsın

Kızlar Ne Diyor 5

• Yazarak ders çalış =)

• Ders çalışmak elbette sıkıcı olabilir ama bana kalırsa ya tekrar ede ede çalışacaksın ya da bir şeyle ilgili çelişki kuracaksın. Kopya işine gelirsek ben katılmıyorum. Evet her öğrenci kopya çeker ama önemli olan kopya çektikten sonra neler olabileceği... Yakalanabilirsin mesela. Yani kopyaya güven olmaz tam kopya düzenini kurdun ya hocalar ayırısa.. Sen çalış eğer sınav zorsa 2. seçenek kopya çekersin. Eğer çalışıtıklarını dışından okursan daha çok motive olabilirsin :) iyi şanlar

• Ezberlemen gerekenleri, aklından abuk bir hikaye ile biçimlendir. Özellikle, saçmasapan ve cinsel içerikli hikayelerin aklında hep kalır. Ezberim iyidir, bu yöntem baş tacımdır.

• önce bir kere oku sonra aklında kalanları yaz daha sonra sonra eksik yerlerini bir daha yaz farklı renk kalemle o şekilde daha çok aklında kalır

• Derslerin ilgini çekmesi lazım. Öğrenmek istemelisin. Mesela acayip biyoloji ezberi yaparım, ama tarih yapamıyorum pek. Ezber iyi bir şey değil elbette, fakat eğitim sistemi işte...

Yükleniyor...