• Sor
  • Bence

Ben ders çalışma isteğini bir türlü edinemiyorum, nasıl bazı duygulardan sıyrılırım?

Sizlerin büyük kısmı bende yaşça büyüksünüz bu yollardan geçtiniz. Ben ders çalışma isteğini bir türlü edinemiyorum,duygularım baskın geliyor hangi kıza teklif etsem yarın hangi haltı yesem vs. ama böyle giderse güme gidicem sizce bu ders işleme isteğini nasıl kendime aşılarım ve nasıl bazı duygulardan sıyrılırım.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Peki bu cok kolay benim icin, gunde kesintisiz 15 saat ders calistigim zamanlar oldu.Oncelikle yapman gereken sey su; oturacaksin ve etrafinda baska hic bir sey olmayacak kitap defter haric.karsinda duvar sen ve malzemelerin.her gun bir kac saat bu sekilde otur, eninde sonunda dusunmekten sikilip ders calismaya baslayacaksin.Cunku o dusunceler sacma gelecek.Bir gun bakacaksin ilginc geliyor. Ben su anda sikilmam hic, en buyuk eglencemdir hatta; vauuvv su olmus, bu boyle mi ama neden derken bakiyorum gece olmus..Mesele o aliskanligi edinmen, denemezsen yapamazsin.

• pitirpitir'a katılıyorum. Denemelisin. Ben denemiştim, işe yaramıştı.

Kızlar Ne Diyor 2

• Kendini doldur.Yanlış anlama ama kendinle kavga et.Oğlum sen malmısın ahmet mehmet senden yüksek puan alsın.Yaparsın başarırsın sana inanıyorum gibi.Kendini sürekli motive etmeye çalış...

• Bir ergen psikiyatrına danışıver.

• üf komik değil ve baydı

• Öncekileri Göster
    • neden erken olmayı özledin sanırım senin suyun çıkmış anlaşılan rencide etme kimseyi komik olduğunu zannediyorsun hiçte değil

• @bebekk: Komiklik olsun diye yazmadım. Ciddi ciddi yazdım, ergen psikiyatrına danışsın diye.

Erkekler Ne Diyor 2

• Kızlar ve yiyeceğin haltların ders çalışıp iyi para kazanarak daha rahat gerçekleşeceğini düşün. Yani dersi bir araç olarak gör. Geyik yapmıyorum, 10 yıl sonra bu dediğimi hatırlarsın.

• Tortured'in önerisini de mantıklı buldum. Deneyen arkadaşlarım var. Başarıyorlar da.

• sen doğru yolu görmüşsün ama iraden eksik, o iradeyi de canın acımadan elde edemezsin. ders çalışamama durumunun üzerine üzerine gideceksin, canın istemeyecek sıkıcı gelecek ama sen yine de üzerine gideceksin. bir gün bakmışsın ki en büyük alışkanlığın olmuş ders çalışmak.

Yükleniyor...