Uyumak istiyorum bana ninni söylemek isteyen var mı ?

Uyumam gerek saat 5 olmuş peh. Ninni değil aslında bana ders anlatacak biri lazım Tarih Coğrafya anlatın beş dakika içinde küt giderim :))

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Fatih sultan mehmet ilk tahta yerleştiğinde fetihler bir süre yapılmamıştı.bundan rahatsız olan yeniçeriler homurdanmaya başladı.ortalığı bulandıran bazı kişiler de fatihin devleti umursamadığını,güzeller güzeli suriyeli cariyesiyle sarayda gününü gün ettiğini söylüyordu.bunun üzerine yeniçeriler daha fazla dayanamayıp sarayı bastılar.hükümdar tahtına geldiler o sırada tahtta olmayan fatih haberi duyunca yeniçerilerin karşısına çıktı.kaşları çatık ve hiddetli bir şekilde ve onlara dertlerini sordu.öne çıkan yeniçerilerden bazıları duydukları haberleri,devletle ilgilenmeyişini,suriyeli cariyesiyle eğlenceye daldıgını söyledi.fatih tek kelime etmeden ve duruşunu bozmadan suriyeli cariyeyi çağırttı.ve yeniçerilerin gözleri önünde kafasını vurdurttu.Bunu gören yeniçeriler ayaklarına kapanıp af ve bağış dilediler.sadakat yeminleri ettiler.dedikoduları yayanları yakalatarak onları da cezalandırdı.bu olaydan sonra fatih ölene kadar yeniçeriler fatihe karşı başlarını bile yukarı kaldırmamışlardır.

• rica ederim..

• rica ederim.

• Evet ya beni kültürlendirin desem cevaplamazsınız :D Teşekkür ederim.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 16

• o satte yatılır mı ya :D uyan hadi öğlen oldu :d tarih iyi uyutur seni bence

• adamı böyle uyandırırlar işte :D

• Sen bu cevabı yazdığın zamanlarda uyanmıştım :D

• cografyam muazzam tarih fena değil :)

• Tarih ve coğrafyam güzeldir severimde ama ninni konusunda birşey diyemem

• Yokuz yokuz yokuz

• Tarih dediğin geçmişten ibaret ve değiştirilemez. Olan olmuş zaten..boşver gitsin...Coğrafya dersen..geçin bu Evliya çelebiliğiii...

• Keşke birileri benimle ilgilense banada söylese

• Hayat işte :))

• Tarih: Gerçekleri tarih yazar tarihide Galatasaray.Coğrafya: Türkiyedir Galatasaray.Hadi iyi uykular:)

• Tünaydın :D

• O zaman Tünaydın:)

• Uyumuştum zati ya :D

• bu saatte uyumuş olman lazım..uykunu al konuşalım...bizde muhabbet bol..

• uyususun da buyusun nınnıtıpıs tıpıs yurusun nınnı

• Bende mat 2 de uyuyorum ya

• şimdi uyuyacaksın bunun en kötü yanıda yarın saat 15:00 suları kalkmak olucak...

• arayınca onlar otomatikman elin no ya basacak ve bunu hatırlamayacksın bile...

• Arkadaşlarım :D

• öyle bir uyursunki kim uyutmayacak ?

• Öncekileri Göster
  • coğrafya yı bilmem de tarih ve türk sanat müziği iyi uyku getirir :) sen şunu dinle güzel şeyler hayal et, tatlı rüyalar link

• ya hepsine bir top verdiğini düşün mantıken o karmaşayı nasıl izleyeceksiniz? kime nasıl bakacaksınız? bi de bu açıdan düşün, herşeyin bir mantığı var, estetik sanat istiyorsan ronaldinho nun bilek hareketlerine bak, messinin kıvraklığına bak yeter zaten, daha o fizik kurallarını altüst eden şutları golleri söylemiyorum bile... bence güzel bir bayandan sonra göze en estetik gelen şey futboldur :)

• 22 kişi bir top. Tabi çok estetik :D

• ne anlarsınız siz futboldan zaten :) futbol estetiktir sanattır :)

• Öncekileri Göster
  • Telefonun mucidi herkes tarafından Graham Bell olarak bilinir ama büyük bir yanılgıdır çünkü ondan tam 2 yıl önce Antonio Meucci bulmuştur.Fakat o yıllarda cewat diye bir patent ücreti gerekiyordu 10 dolar kadar bu patent o kroki plan üzerinde başkalarinin çalışmasına izin vermiyordu.Ama maddi durumu olmadığı için ücreti ödeyemedi meucci ve Western Union şirketine dava açtı yaptığı çalışmaların orijinal krokilerini göstererek onun olduğunu kanıtlamak için dava açtı.Ama ne tesadüf ki graham bell denen şerefsiz o şirkette çalıştığı için tüm yollanan krokileri çaldı.Daha sonra meucci dava devam ederken öldü ama adam cefasini çekti graham bell ve yedi sülalesi de sefasını sürdü

• Azıcık insan olsan düzgün konuşurdun benle uç şimdi.

• Kezban git mümkünse boynuna ipi geçirip intihar et senin gibi kımılların yaşaması bile bu ülke için zarar.

• Ben Ahmet Kural'ın la'sından dedim sana :( Ne kızıyosun ya dengesiz değilim ben denge bilekliğim var benim en pahalısından. Okudum yazdığını şerefsiz falan demişsin şikayet etsem uçar cevabın dua et ben senin kadar asabi değilim.

• Öncekileri Göster
  • Dersten bıkmışım ben ninni söyleyeyim sana dinle''Dandini dandini dastanaDanalar girmiş bostanaKov bostancı danayıYemesin lahanayıHuuu huuu huuu''

• Rica ederim

• Teşekkür ederim <3

• Alp orojenizidağlar egede kıyıya dik, akdeniz de paralelmaki bitki örtüsükonveksiyonel yağış...giz zıbar şimdi

• gidiyom kızma ya

• sizi belediyenin alo ninni hattına bağlıyorum :D

• Gülmek karın kaslarını çalıştırır :D İyi sabahlar bayım :D

• ha ha ha ha tamam uyu :F .f :F yerlere yattım gülmekten :D :D :D iyi geceler :D

• tam uykuya dalacakken sıçradım yerimden :D:D:D tamam tamam uğraşmıcam senle daha fazla :D

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 3

• Avustralya bulunmadan 50 000 yil once Aborigine'ler yasiyormusdu. Aborigine'lerin yasadigi zamanda Avustralya'nin nufusu 300 000 ile 750 000 arasindaydi. 1770 yilinda Ingilitere'li Kaptan James Cook tarafindan Avustralya'nin dogu bolgesi kesfetilmistir. Ingiltere'leler mahkumlarini 1788 yilinda ilk gocmen olarak Avustralya'ya gonderdiler.Ingiltere'liler 1830 yilinda Avustralya'ya sahip cikarak nufusu cogalsin diye daha insan gonderdiler. 1850 senesinde Avustralya'da fazla miktarda altin bulundu, ve dunyanin her tarafindan gocmenler yerlesdi. Boylece Avustralya'da nufus cogaldi ve 1994 sensoruna gore simdi nufusu 18 milyona ulasdi.

• Ayup günah

• Git zibar aksksksks

• Uyumaya gidiyorum iyi geceler şlamsdlasmd

• Denizler dağlara paralel :D

• Maki, bozkır, savan. Başka ne vardı?

• Geniş yapraklı ormanlar
      İğne yapraklı ''
      Tundra
      Tayga ormanları
      Bunlar geldi aklıma başka bilmiyom :D

Yükleniyor...