Uyumak istiyorum bana ninni söylemek isteyen var mı ?

Uyumam gerek saat 5 olmuş peh. Ninni değil aslında bana ders anlatacak biri lazım Tarih Coğrafya anlatın beş dakika içinde küt giderim :))

En İyi Görüş

• Fatih sultan mehmet ilk tahta yerleştiğinde fetihler bir süre yapılmamıştı.bundan rahatsız olan yeniçeriler homurdanmaya başladı.ortalığı bulandıran bazı kişiler de fatihin devleti umursamadığını,güzeller güzeli suriyeli cariyesiyle sarayda gününü gün ettiğini söylüyordu.

bunun üzerine yeniçeriler daha fazla dayanamayıp sarayı bastılar.hükümdar tahtına geldiler o sırada tahtta olmayan fatih haberi duyunca yeniçerilerin karşısına çıktı.kaşları çatık ve hiddetli bir şekilde ve onlara dertlerini sordu.öne çıkan yeniçerilerden bazıları duydukları haberleri,devletle ilgilenmeyişini,suriyeli cariyesiyle eğlenceye daldıgını söyledi.

fatih tek kelime etmeden ve duruşunu bozmadan suriyeli cariyeyi çağırttı.ve yeniçerilerin gözleri önünde kafasını vurdurttu.Bunu gören yeniçeriler ayaklarına kapanıp af ve bağış dilediler.sadakat yeminleri ettiler.dedikoduları yayanları yakalatarak onları da cezalandırdı.bu olaydan sonra fatih ölene kadar yeniçeriler fatihe karşı başlarını bile yukarı kaldırmamışlardır.

• Yeniçerilere gıcığım ben :(

• Öncekileri Göster
    • rica ederim.

• rica ederim..