Düzenli ders çalışmak için tavsiyeler?

Nasıl plan oluşturmalıyım?Sınava hazırlanıyorum ama iradesizim oturup ders çalışmıyorum.Mezunum 2. senem bu sene girmeliyim bir yere.Siz nasıl bir çalışma uyguluyorsunuz?Ya da irademi nasıl ders çalışmaya odaklayabilirim, yardımcı olursanız sevinirim.

Güncellemeler:
Sözelden hazırlanıyorum.

Türkçe,edebiyat derslerim iyi sayılır.

Zorlandığım ders YGS için coğrafya-büyük ölçüde-

Tarih ve felsefe için iyileştirme olabilir


LYS Tarih,coğrafya ve felsefe grubu kötü eşit ağırlık öğrencisiydim,sözel bölüm tercihi yapacağım için bu bölüme geçtim.(Matematik de yapamadığımdan açıkçası)

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

 • şahsım adına söyleyebilirim ki kütüphane dışında çözümü yoktur bunun. kütüphanede zaten herkes ders çalıştığı için başını kaldırdığın zaman bu sana bir uyarı olmuş olur. kendi kendine şunu dersin "lan oğlum herkes çalışıyor. senin yaptığını bak." ayrıca kütüphanede genellikle dikkat dağıtan öğeler yok denecek kadar azdır. o an elinizde ne varsa ona bakarsınız. bu sebeple kütüphaneyi tek geçerim. ayrıca seviyorum nedense. garip bir havası vardır böyle. bir sürü insan kafasını eğmiş bir şeyler okuyor. enterasan bir görüntü

  dersten en fazla verım alıcağın diğer bi yöntemde eger bana sorarsan yazarak calismadir efendim, once yazicaksin bir kagida calisman gerekenleri duzgunce ozenerek usenmeyerek sonra 3-4 kere yazdiklarini okuyacaksin bu kadar basit. eger yazarak calisamayacak kadar cok notunuz varsa, sessiz bir yerde oturup dikkatlice okuyun, yazan bilgilerle iyi gecinin beyninize girer zaten.

  .

  0|1
  • Şikayet

   Tesekkür ederim :)