Düzenli ders çalışmak için tavsiyeler?

Nasıl plan oluşturmalıyım?Sınava hazırlanıyorum ama iradesizim oturup ders çalışmıyorum.Mezunum 2. senem bu sene girmeliyim bir yere.Siz nasıl bir çalışma uyguluyorsunuz?Ya da irademi nasıl ders çalışmaya odaklayabilirim, yardımcı olursanız sevinirim.

Güncellemeler:
Sözelden hazırlanıyorum.
Türkçe,edebiyat derslerim iyi sayılır.
Zorlandığım ders YGS için coğrafya-büyük ölçüde-
Tarih ve felsefe için iyileştirme olabilir

LYS Tarih,coğrafya ve felsefe grubu kötü eşit ağırlık öğrencisiydim,sözel bölüm tercihi yapacağım için bu bölüme geçtim.(Matematik de yapamadığımdan açıkçası)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• şahsım adına söyleyebilirim ki kütüphane dışında çözümü yoktur bunun. kütüphanede zaten herkes ders çalıştığı için başını kaldırdığın zaman bu sana bir uyarı olmuş olur. kendi kendine şunu dersin "lan oğlum herkes çalışıyor. senin yaptığını bak." ayrıca kütüphanede genellikle dikkat dağıtan öğeler yok denecek kadar azdır. o an elinizde ne varsa ona bakarsınız. bu sebeple kütüphaneyi tek geçerim. ayrıca seviyorum nedense. garip bir havası vardır böyle. bir sürü insan kafasını eğmiş bir şeyler okuyor. enterasan bir görüntüdersten en fazla verım alıcağın diğer bi yöntemde eger bana sorarsan yazarak calismadir efendim, once yazicaksin bir kagida calisman gerekenleri duzgunce ozenerek usenmeyerek sonra 3-4 kere yazdiklarini okuyacaksin bu kadar basit. eger yazarak calisamayacak kadar cok notunuz varsa, sessiz bir yerde oturup dikkatlice okuyun, yazan bilgilerle iyi gecinin beyninize girer zaten..

• Tesekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 2

• iradeli biriysen çocuk oyuncağı

• Cevap vermek için cevap verme seni Xper zengini.

• program hazırla ve ona uymaya çalış

Erkekler Ne Diyor 2

• Öncelikle bu neti kapatacaksın, buralardan gideceksin, dersaheneye gidiyorsan eğer dershane ev arasında mekik dokuyacaksın, aşk meşk işleri olmayacak haftada 2 saat arkadaşlarınla pes atabilirsin ödül olarak olay bu:)

• Peste yenildigimden artik pes ettim.Şaka bir yana yapılacak sosyal aktivite çok sorun bunu dengelemek.

• Öncekileri Göster
    • Çok doğru konusuyorsun.Yalniz şu yukardaki cevaba uyuz oldum tavsiye değil ki o resmen soruyu cevaplamis olmak icin sadece Xper puani icin cevapliyorlar ya.Bunlarin uyelikleri silinse keske biz en ufak bir sey yazariz hemen kaldirirlar ya.Neyse aman, ama gerildim cidden.

• Sorular saçma olmadığı sürece bende mantıklı bir şekilde cevap vermeye çalışıyorum...

• Coğrafyanın üzerine git.Özellikle YGS konuları gıcıktır biraz zor değil ama cidden gıcık konular.Onun dışında tarih ve felsefe kolay dediğin gibi iyileştirme yapabilirsin. LYS zaten gireceğin bölümde etkili olacak alan YGS kötü olsa bile toparlayabileceğin yer orası.Yeterli ezber bilgisi olduktan sonra 44 tarihte 30 küsür netlere ulaşılır.Edebiyatın iyiyse 56 da 45 - en az - neden olmasın.Bunun gibi benzeri netlerle iletişim fakultesi veya eğitim fakültesindeki bölümlere yerleşebilirsin.Dipnot:LYS 1 Sınavına da gir en azından TM puanın hesaplanır.Uluslar Arası ilişkiler bölümü güzel ve kazanılması zor bir bölüm değildir.Ayrıca sözel bir bölümdür zaten.

• Tesekkür ederim:)

Yükleniyor...