İngilizce sunum yapacağım ama nasıl?

off speakingim hiç iyi değil.bi de insanların karşısında da rahat konuşabilen biri de değilim.really derken ağzımdan ralli olarak bile çıkabilr o heycanla:(ne yapıcam beeeen

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yabancılar birçok kelimeyi telaffuzda yutuyor zaten, o yüzden cümle akışından anlaşılır onlar. rahat ol

Erkekler Ne Diyor 6

• o derece diyorsun yani durum vahim doktora danış bir :)

• çalışcaksın utanmayacaksın dünyanın en kötü ingilizcesini konuşuyorsan bile ben iyi konuşuyorum diyeceksin daha çok azim göstereceksin faydası olur

• Sunuma başlamadan önce,çekincelerini ve durumunu anlat.İnsanların beklentisi az olacağı için,seni daha dikkatli dinleyecekler ve anlayacaklardır.Topluluk önünde konuşmanın 1.kuralıdır.(profosyonel değilsen)

• aslında bunu yapmayı düşündüm ama bi yerde bunun yanlış olduğunu okumuştum.çünkü insanlar aslında hiç dinlemezken bile böyle diyince iyice dikkat ediyolar ve yanlışların daha çok göze batıyo.ingilizce sunum da neyin nesi of yaa off

• Yazdığım fikrim değil,bir çok hatibin,derslerinde anlattığı ilk kuraldır,kesinlikle hor görülmezsin

• öncesinde evdekileri salona topla hatta komşulardanda çağır alıştırma yap ve sunum yapıcağın kişilerinde onlardan farklı olmadığını düşünerek o insanların karşısına çık ...

• Yabancı ülkede yaşamayan biri olarak 1e1 aynı aksanı ve telaffuzu kullanmak zaten çok zor bişi. O yüzden çokta fazla kasma bence.

• sakin olman lazım önce

Kızlar Ne Diyor 4

• türksün çünkü. gayet normal. native speakers değil ya karşındakiler. sunum yapmadan önce birkaç kez tekrar edersen su gibi akar gider. bir de kendine güvenmen lazım. yaparım diyerek çıktın mı tamamdır

• ''speakingim'' nedir yahu? Hiç sevmıyorum bu hareketleri

• hani stageler vardır speaking listening writing falan filan.onu kastetmiştim.sen stage de kızarsın şimdi off amaç bi hareket yapmak değil zaten her neyse.

• en önemlisi heyecan yapmiyim derken gözlerini tavana dikme:) sunumdan önceki gece mutlaka bbc cnn falan izle uyku öncesi daha etkilidir:)

• Sakin ol. Konuyu iyi biliyorsan sorun olmaz zaten. Göz temasi cok önemli unutma. Yapamiyorsanda duvara bak. Evde bir kac kere pratik yap. Ben öyle yapardim.

• Seslisozluk ten dinleyebilirsin. Ayrica kagidinin yanina notlar yaz.

Yükleniyor...