• Sor
  • Bence

Mutlu olmak için ne yapmalı ?

Arkadaşlar eski neşem ve hayat sevincim kaybolmuş vaziyette. Bana ne önerebilirsiniz..? Nasıl mutlu olunur gerçekten unuttum.. IssızımHayatımda kimse yokHep evdeyim..

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Önce mutluluğu neyde arıyorsun onu düşünmen lazım. Canın çok sıkılıyorsa, zamanın ve maddi durumun şuan yetiyorsa farklı bir şehire tatile git çok iyi gelir, iş arıyorsan ilanlara bakmadan önce ne yapabilrisin biraz düşün bir mesleğin varsa ona uygun bir iş seç zamanla yükselme şansın daha yüksek olur, mesleğin yoksada ilanlara tek tek bakarsın illaki yapabileceğin tarzda işler bulursun. Hayatında kimse kalmamış, herhalde arkadaşında yok şuan, eskiden arkadaşın olmuştur illaki onları neden kaybettin düşün bi eğer aranız çok açık değilse telefon açıp görüşmek iste hatta 3 5 kız arkadaşını topla cafeye filan gidin. Genelde evde duruyorsan evde zamanı daha kolay geçirmeni sağlayacak şeyler bul, mesela ufak spor aletleri alırsın hem spor yapar hemde zaman geçirirsin, ses sistemi gibi ürünler alırsın müzik, film filan kısaca eğlenceli gelebilecek ürünler al eve.

Erkekler Ne Diyor 19

• bende aynıyım ilk olarak iş bulmadan olmıyacak bu mutluluk..

• Öncelikle sahip olduklarına şükretmek gerekirSonra kendine bir meşgale bulmakVe olumlu düşünmek gerekir.Güzel gören güzel düşünürGüzel düşünen mutlu olurMutlu olmanı dilerim.

• Kafama taktığım bi olay olursa evde durup düşünmektense alırım fotoğraf makinamı dağ bayır gezerim :)) gerçekten iyi geliyo denemelisin.

• iş bulbirisine aşık olevden dışarı çık

• Tesekkurler deneyecegim..

• mutsuz olma nedenini biliyorsun mutluluga çabuk kavuşursun bazıları var sadece mutsuzdur herşeye sahip olmasına rağmen :/

• Haklisin insallah cabuk ulasirim mutluluga.. Sagol..

• Günlük tut. Hem yazdıkça içini dökersin, rahatlarsın. Bir işe gir. Zaten iş hayatı insanı düzene sokar üstüne güzelde bir çevre edinebilirsin zamanla, dostluklar, belki aşklar..

• Çık gez dolaş. Arkadaslarınla planlar yap yada planlarına dahil ol. En onemlısı iş bul bence.

• İş bul düzelir ya geçici bir dönem seninkisi sıkma canını arkadaşım

• Umarim..

• şimdi kafanı meşgul edecek şeylerle uğraşman yeterli bence, kitap oku, gez, vs .

• Bir balık yada kedi al ona bakarken stres kalmaz..Bide iş araştır ...

• bin metroya otobüse nereye gideceğini ne zaman dönüceğini bilmediğin yerlere git gez dolaş insanların yüzlerine bak sokakta oynayan çocukları izle etrafına bak biraz. yüzünde güleç bi tebessüm bırakıcak karşılıksız çok şey var yeterkii görmek iste..

• Tesekkurler deneyecegim

• Öncekileri Göster
    • Hayir yok sadece kendimle cebellesiyorum..

• daha yaşınız kaç sizin ya sanki helvanızı kavurmuşlar gibi konuşmayın..

• bizim evin sürekli harp yeri gibi oldugunu göz önüne alırsak. sokaklarda caddelerde yürümek bile iyi geliyor. üşenme evden çık 2 adım at :))

• dışarı çık erkeklerle dalga geç küçük düşür keyfin yerine gelir :) ben öyle yapıyorum ama kızlara :D

• :)

• ev kızı moduna geçiş yaptın yani .. hayırlı olsun..yapacağın tek şey boş vakitlerinde spor yapmak evi temizlemek yemek yapmak ve internet başında günde en az 1 saat oturmak 2 saat kitap okumak anneyle sohbet etmek komşuya misafirliğe gitmek :)

• İşim var fakat benimde eski neşem sevincim yok

• kız arkadaşım hayatımdan çıktıgında bende aynı senin gibi hissettim..En iyi çözüm zamanının hemen hemen tamamını meşgul edicek bişey veya bişeylerle ilgilenmem olcaktır..madem yeterince zamanın var hep yapmak istediğin fakat yapmak için fırsat bulamadığın şeyi yapmaya başlayabilirsin..ne bilim dans kursu olabilir,ney kursu olabilir,keman kursu,buz pateni sosyalleşmene de yardımcı olur bu tür etkinlikler...

• elemanonline baktınmı iş için

• Önce bir iş bul ya da uğraş bul kendine sosyalleşmeye çalış. Zaten işi ve evde olma sorununu halledeceksin sosyalleşirkende insanlarla tanışırsın teorik olarak halletmiş olursun bunları pratikte ise zor olabilir. Ama şunuda unutma herkesin sıkıntıları var bende kısmen böyleyim kendi kendime evde birşeylerle uğraşıyorum yürüyüş yapıyorum birşeyler okuyorum nette takılıyorum birşeyler yazmaya çalışıyorum. Sende deneyebilirsin böyle şeyler.

• Tesekkurler onerilerin icin

• doğru insanı bulmak gerek

• namaz kilsosyal faaliyet olsun ortami sen kuris bul eglencelisindensevgili bulbizimlede dertles ayrica. hallederizz cozulur bu sorun :-)

• Yazıları okurken beni tanıyorda, beni anlatmıs dıye gecırdım ıcımden :((( Hiç birşeyden zevk almaz oldum. Offfffffffffffffff... Ne kadardır boylesın ?

• Yaklasik 6 aydir:(((

• Öncekileri Göster
    • Goremedim sanki. İlac kullaniyorum ama hala icimde kocaman bi bosluk var. Mutsuzum cok mutsuz.. Bu ben ben degilim. Kendimle savasiyorum ama ne fayda.

• İlaç hiç kullanmadım ben, faydasıda yok diyosun :( istersen iletşime geçelim belki konuştukça birbirbimize faydamız olur

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben de o dönemleri geçirdim,sizi çok iyi anlıyorum. Mutluluk iç huzurla sağlanır, ne iş ne eş bunlar yeterli değil bu huzuru yakalamaya, iç huzuru başka bişey, ibadet , tevekkül en iyi anahtar sanırım.Umarım gönlünüze göre olur herşey.

• ilk önce karamsarlıktan kurtulmalı insan.mutsuzum , hayatım sıkıcı diye diye bu düşünceye alıştırıyoruz kendimizi.olumsuz düşünceleri atmalıyız kafamızdan.çünkü A. şerif izgörenin dediği gibi fizikte bir kural vardır, birşey aynı anda 2 yerde bulunamaz. Beyniniz olumsuz düşüncelerle kaplıyken olumlu düşüncelere yer yoktur, olumlu düşüncelerle kaplıyken de olumsuz düşüncelere yer yoktur.hayatın güzel yanları düşünüp mutlu olabilir insan.bence mutlu olmak için bir şeylere veya birilerine ihtiyacımız yok.herşey insanın kafasında bitiyor...

• mutlu olmayı bir zirve,bir son olarak düşünme öncelikle..mutluluk dediğimiz aslında bir süreç..kendinin farkında ol ve daha fazla zaman ayır kendine..hayatında kimse olması önemli değildir bazen,kendin için hedefler koy..işkur a başvurdun mu? meslek edindiren kursları var,masraflarını da karşılıyor..araştırmaktan yılma..elbet bir şekilde iş sahibi olursun ama işin büyüğü küçüğü olmaz demeyi bil..bazen başladığın yer seni alır farklı noktalara götürür..

• ya oturup yün örüceksin yada şişeleri diziceksin tatlım :D

Yükleniyor...