Sınavlara çalışamıyorum. Nasıl ders çalışabilirim?

sınava gireceğim bu sene çok önemli ama ben bir türlü internetten kopamıyorum, ders çalışamıyorum. Ne yapacağım bilemiyorumm. Çalışmam lazım çalışırsam yapacağımı biliyorum ama olmuyor:S
0 0

En İyi Kız Görüşleri

  • al benden de o kadar :) 1 ekimde müdür yardımcılığı sınavına giricem 1 ay kaldı, kitap filan da aldım ama çalışamıyorum..gerçi benimki çok da önemli bi sınav değil ama kazansam hiç fena olmaz...internet başımın belası ben de kopamıyorum..kopmaya da çalışmıyorum..ama seninki çok önemli bi sınavsa bazı önlemler almalısın..hedef koy kendine bugün bu kadar çalışmalıyım filan..çalışma ortamını iyileştir, seni motive edecek şeyler bul, müzik olabilir..ben öss, kpssye filan öyle hazırlanmıştım..bi de rekabet ortamı çok önemli..ben bazen forumlarda rastlıyorum şu kadar soru çözdük, şu kadar çalıştık filan yazanları görünce gaza geliyorum :) Allah yardımcın olsun ;)

  • aynı sey bende vardı... internette dolaşmakta,ders çalışmaya hiç vaktim olmadı. sonra bu gidişat sinirlerimi bozmaya başladı. ve önceliklerimi iyi belirledim . ben ne yaparsam ne olur ? ne yapmazsam ne olur ? bu konuyu iyice düşündüm ve bu sene hukuk fakültesini kazandım . aslında herşey 4 ay içinde oldu . önceliklerini iyi belirle! gerisi çorap söküğü gibi geliyor... başarılar

En İyi Erkek Görüşleri

  • maalesef bazı insanlar iradelerine çok hakim olamıyorlar.

    bu durumda ani şoklar tek çözüm yoludur. her ne olursa olsun internetini kapattır.

    bilgisayarında net olmasın. nete gerçekten ihtiyaç duyduğunda, sınırlı günlerde cafeye gider, cefasını çekersin.

    sınav sonrası da tüm bunların acısını çıkarırsın.

  • Okullar acılmaya başladıgında bir program yap. günde 3 saat ders calış eylül ayında..

    daha sonra ekimde 5 saate cıkar

    kasımda 6 saate

    internetten birden kopamazsın zaten. aralık ayında artık en az 7 saat calışmalısın...

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

11 10
  • En onemlisi..

    GUNLUK TEKRAR..

    Sınavlara calısırken calısacak konu bulamıyosun cunku hepsini biliyorsun.

  • concerta iç geçer

  • gerçek den benimde sorunum artık fazla uğrayamayacağım buralara:(((

  • günde belli bir saati belirle onu internete ayır diğer saatlerdede dersi eğlenceli hale dönüştür,hangi bölüm olduğunu söylersen daha iyi olur.

  • kapattır interneti.

  • yerim seni öss-erdal demirkıran (tavsiye ederim 2-3 hafta it gibi çalışırsın sonrasını bilemem :) )

  • Çalışma Programı yapabilrsin. Az az arttırarak uygulaman faydalı olabilir. Biraz özgürlüğünden feda etmen gerekiyor.

  • internet yüzünden çalışamıyorsan neti kapattır. daha sonra otur ve düşün. ne yapman gerktiğini zaten biliyorsun nasıl yapman gerektiğini de bulacaksın. gaza gelmen klazım

  • İnterneti kapattır arkadaş çevrenle konuş telefona kontör alma bak nasıl ders çalışıyorsun o zaman.

  • ben bu soruyu 17.5 yıllık eğitim ögrenim hayatım boyunca kendime sordum durdum cevabi bulamadım final döneminde lostun bir sezonunu bitirmiş adamım ben

  • kendine dair ozelestiri yapmanda ne kadar zor gelsede fayda var yoksa cıkıs yolu bulmakta cok zorlanırsın

  • alternatif olarak müzik dinleyerek ders çalış aç radyo odtüyü dinle country i

    bir müddet böyle çalış 1 ay 2 ay ne kadar sa artık sonra kes müziği derse devam belli bir süreden sonra bünye yalama oluyor alışıyosun ders çalışmaya

    çalışmayınca eksiklik hissediyosun

  • mutlaka netten kopman lazım. bilgisayarı kapat. gözünün önünden kaldır. bilgisayarı azaltma. birden kes. çünkü bağımlılık yapıyor bazen. kendini bilgisayrı açmayacağına dair şartlandır. ve mümkünse evdekilerle konuş mantıklı bir anında. senin bilgisayar kullanımını kontrol altına alsınlar. mesela sen bi saat net kullandıktan sonra modemi kapatsınlar, gibi. kolay gelsin

  • bence önce muzik dinle.konsantre olursun

  • face twitter hesaplarını kapat yada aklına bunlardan uzak durmalıyım düşüncesini yerleştir.haftada belli zamanlarda kendini ödüllendir belli bi süre girip.ben inanıyorum ki dozunu sen ayarlarsın.kendini tutuver bi senecik.sonunda elde ettiğin sonuç seni fazlasıyla mutlu edecektir.Allah yardımcın olsun

  • aynen ya ben de

    yarından itibaren ders çalışmaya başlıyorum adam gibi ve bu siteye fazla uğrayamayacağımı bu vesileyle bildiriyorum..

  • Arkadaş çevresi çok önemlidir. Kendin çalışamıyorsan, seninle aynı sınava çalışacak bir grup bulmalısın.

  • dersi derste dinle ve akşam onları tekrar et+konuya dair 100 soru çöz yeter.

    önceden konu eksiğin varsa ise bunları günlere paylaştır. yavaş yavaş halledersin

    yani öyle canavar gibi, sabahlara kadar çalışmaya gerek yok.

  • sabah çok erken saatlerde kalk gerekirse akşamüstü bikaç saat uyu. sabahın o saatlerinde nette kimseyi bulamazsın bi zaman sonra net değersizleşir. yada kendine ödül koyarak yapabilirsin.

  • bu benim de sorunum

  • Daha Fazla (1)