Dünyadaki en geçerli diller hangileri?

İngilizce den sonra hangi dillerin öğrenilmesinde fayda var ve sebepleri neler?

Güncellemeler:
nedenlerini de yazın arkadaşlar.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dünya üzerinde egemenlik kurmak isteyen tüm uygarlıklar işgal ettikleri bölgelerde kendi dillerini empoze etmek şartı ile yaymışlardır.İngiliz ve Fransızlar bunun en iyi örneklerinden.Arap ve Cin dilleri ise mevcut yerleşkelerinin geniş topraklarda olmasından dolayı yaygındır.Günümüzde İngilizce bilmeden yurt dışına çıkmak evden kıyafetsiz çıkmaya benzer.Bu gün dünyanın neresine giderseniz gidin o bölgede İngilizce konuşacak birini bulabilirsiniz.Fransızlar gibi milliyetçi bir toplumda bile buna rastlaya bilirsiniz.

Kızlar Ne Diyor 15

• ingilizce tabi çünkü sömürdüğü yerlere kendi dilini kullanma zorunluluğu getirttirmiştir hatta bu yüzden çoğu afrika ülkesi ve amerika kıtasının tümü ingilizce konuşur.bu git gide yayılmıştır.ve almacada ingilizceye çok yakın bi dil olduğu için o da yaygın kullanılır. bu türkçeyle azerice gibi bişey

• fransızca ve rusca arapca :)

• ingilizce,almanca,çince,japonca,ispanyolca,fransızca

• arapça

çince

fransızca

• İspanyolca. En yaygın dillerden biridir. Boğaziçinde her öğrencinin aldığı dildir. Almanca bilmez, İspanyolca öğrenirler.

• almanca, rusca.

• Arapça, İspanyolca, Çince, Fransızca tam olarak sebeplerini bilmiyorum yurtdışına her hangi biyere git bu dilleren birini biliyordur illa ki

• Korece ogrenmeye basladigim yil cevrem bana anlasmis gibi cince, fransizca, rusca ve ingilizceye gitmem konusunda baski uyguladilardi. Ama ben japoncanin da taraftariyim <3

• Arapça.

• Almanca ve Fransızca : 2.yabancı dil olarak bunların dersi veriliyor zaten.

İspanyolca : Yine yurtdışında yabancı dil olarak öğretilen önemli bir dil.Portekizceye de yakın zaten, ispanyolca öğrenirsen portekizce konuşan insanlarla anlaşabiliyosun.

Arapça : Dünyada en çok konuşulan 7.dil..

Çince : dünyada en çok konuşulan dil tabi :D

Ama ben insanlara Türkçe öğretme taraftarıyım :D

• Ingilizce - her yerde ögreniliyor

Almanca - ingilizceye benzedigi icin ögrenmesi kolay

Italyanca - italyanca cogunlukla ana dillerinden baska dil konusmadiklari icin, ve avrupada cogunlukla okullarda dil ögrenmede tavsiye edildigi icin

Fransizca - fransizcadada aynisi, avrupada okullarda fransizcayla italyanca secenek olarak görülüyor.

Ve bundan sonrada Rusca :) Rusca artik neden böyle cogunlukla ögreninen dillerden bilmiyorum ama :D ögrendik artik napalim

• Almanca ana dilim diye bilirim. Burda dogdum büyüdüm. Sonra ingilizceyi ögrendim. Ilk okulda. Liseyi yaparken italyanca ögrendim cogunlukla. Fransizca cok az biliyorum. Sonradanda otelcilik okurken rusca ögrendim. Sirb Hirvat arkdaslarim vardi onlardanda jugoslawca ögrendim, zaten ruscaya benziyor cogunlukla.

• sen biliyon mu bunların hepsini :D hangi sırayla ogrenmek lazım?

• Arapça... Tüm dünyanın en temel dilidir... İngilizceden önce öğrenilmelidir bence. Ama sen biliyor musun diye sorarsan bilmiyorum ama bilmeyi en çok istediğim dildir...

• Rusça, Çince , Arapça...vs

• İngilizce

Almanca

• almanca

Erkekler Ne Diyor 16

• İngilizceden sonra öğrenilmesi en faydalı 2.dil Arapça ve Farsça dır dünyanın tüm Arap ülkelerinde ana dil Farsça ve Arapçadır onlardan sonrada Rusca ve Fransızca gelmekte bence.

• tüm dünya (güney amerika hariç) ingilizce konuşur. yani bilirler ama orası için ispanyolca gerekir.. bunun yanında rusça, çince ve arapça ile lisanını zenginleştirebilirsin..

• Rusça. Antalyada işin garanti. Almanca. Ülkemizde ders olarak görüldüğünden getirileri mutlaka olacaktır.

• Fransızca. Yakın zamana kadar uluslararası diplomasi dili Fransızca idi. İngilizce'den daha yaygındı yani. Zengin bir dil, telaffuzu çok zarif bir dil, konuşan hiç susmasın isterim :)

• Papua Yeni Gine ce

• Fransızca Almanca Rusça Çince (çince yi öğrenebilmek için önce alfabelerindeki 30.000 harfi öğrenmek gerek)

• Lehçe.

• İng. Bilen Dünyanın her yerinde 1,5 milyar insanla anlaşabiliyor..Türkçe ise bizim dil...Dünyanın her yanında 500 Milyon insan tarafından kullanılıyor..lehçeleri, cümlelelri farklı olabilir...Anşaıyorsunuz..

• dünyanın herhangi bir yerindeki türkle 2 saat konuştuktan sonra alışıp anlaşıyorsun. aslında ortak bi çalışma yapıp dil birliğine gitmek lazım.

• Rusça, Japonca Türkçe biliyorsun diye onu yazmadım..Almanca ve fransızca gereksiz ve zaman israfı oldu..

• O sektörde İNG. Rakipsiz.

• ilerde mobil uygulama işine gireceğim de, adamlar kaç milyar insan çince bişeyler yaparsam belki çok satabilir orda. çinliler milliyetci diye duymuştum. ing bilseler de onem verirler herhalde.

• Doğru düşünüyorsun. Çinde İNG. bilmeyen insan çok az...Onuda bil..

• Öncekileri Göster
  • Fransızca. Hem ingilizceden sonra uluslararası alanda en geçerli dildir,hemde ispanyolca,italyanca ve portekizceyle aynı dil gurubunda olduğu için fransızca öğrendikten sonra saydıgım bu dilleri öğrenebilmek çok daha kolay olur.Ki zaten pek çok ortak kelime vardır aralarında

• ingilizce.fransızca. benim bildiğim diller. ama geçerli olan diller global dünyada ingilizce, almanca, çince, rusça, arapça,italyanca,japonca,

• rusça(slav ülkeleri) daha sonra çince(koskaca çin daha ne olsun) daha sonra arapça(ortadoğuda arapça ile anlaşabilirsin) sonra ispanyolca(tercih edilen bir dil git gide yayılıyo estetik ) sonra almanca

• jamaikanca...

• :D..

• söğüt yaprağı :D

• Kestane oldugunu mu :D..

• Öncekileri Göster
  • En iyi dil insanın kendi öz dili ama illa öğreneceksen almanca ve rusça başta gelir.

• portekizce

• en cok çince konusulur ona gore

Yükleniyor...