Adalet meslek yüksek okulundan mezunlar ya da adalet hakkında bilgisi olanlar

adalet myo bitirince nerelerde iş bulabilirsin nasıl atama olur kaç puanla atama olur maaşlar nasıl

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• en güzel tarafı icra müdür yardımcısı olabilmendir. maaş olarak 3000 TL yi geçer, büyük bir ilde görev yapıyorsan, bahşişlerle birlikte 10.000 TL'yi geçer.adliyelerde zabıt katibi girebilirsin ama bunun için lise mezunu olman yeterli, ve torpil şart, yoksa işin zor. maaşları 2.000 TL'yi bulur, döner sermayeyle. kıdemin arttıkça maaşında artar, 8 yıl sonra müdürlük kadrosuna geçme hakkın doğuyor o zaman 3.750 TL'yi bulur maaşın.

• diyelm açıktan bitirdim torpil morpil işe de girdim ama üni de okuyorum hem iş hem okul nasıl gider işte idare ederler mi?

• Öncekileri Göster
    • yok ben inş. müh. okuyorum yani yeni kazandım :)

• bir şekilde okuyabilirsin ama, memur olduktan sonra, mühendis olarak yeni bir kuruma geçiş yapamazsın. bu, deveyi hendekten atlatmaktan daha zordur. yeniden KPSS'ye girip atanmak gerekecek.

Kızlar Ne Diyor 2

• katip olursun devlet memuru işte

• bu sene bende o bölümdeym allah yardımcımız olsun dersleri nasıl benmde bir fikrim yok ama bu sene icra memurluguda almaya basladı adaletten önceden kamu mezunlarını alıodu bildiğim kaadarıyla git gide iş olanakları genişlio..ama bildiğim kadarıyla kpss ye bende giricem 75 85 arası bişy al memur oldunda ztnn okul bittiğinde meslegın olan bölüme atanıosun..kpss ye bakar en cokta

• ya ben açıktan düşünüyorum inşaat müh kazandım bende iki sene sonra işe başlarsam okulu da okuyablir miyim?

• Öncekileri Göster
    • işe gitmeyecen arada uğrayacan öyle idare edenler varmış diye duydum.
      ya harçlar kalktı da kitap parası mı ne varmış galiba nasıl olacak habern var mı?
      bu arada ekledm ama kusura bakma adaletle igili sorular felan sorarım diye

• tamam sorun değil

Erkekler Ne Diyor 2

• daha bitirmedim 2.sınıfım

• ya atama nasıl oluyor ben açıktan düşünüyorum ne önerirsin

• mezun olunca bakıcaz icra memurluğu sınavları olucakmış ona giricez bakalım...

• hmm ben ünide okuyorum acaba iki sene sonra iş bulsam okulum devam eder mi hem maaş hem okul

• adliyede katiplik sınavına giresin güzel bölüm şu sıralar popiler iyi iş buluyolar ama gelecekte ne olur bilemem...

• ben iki seneye bitirirsem iş de bulursa önemli değil :)

• Öncekileri Göster
    • sen nerdesn amasyanın muhasebe merkezde mi ben amasyadanım sayılır 35 km :)

• ben ank.danım ankarada okudum

Yükleniyor...