• Sor
  • Bence

Kyk sonuçları açıklandı. Önerisi olan var mı?

dumlupınar üniversitesini kazandım..kyk dan yurt başvurusu yaptım yedek 1595. sıradayım..önerisi olan var mı? resmen yurtsuz kaldım :(

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Eğer ki maddi durumun iyiyse özel yurtlarda kal . Yalnız özeller senet imzalatıyor kısa süre kalıp çıksan bile para ödemeye mahkumsun. Ama sakın direkt eve çıkma kimseyi tanıyıp etmediğinden sorunlar yaşanır . Ve bir yol daha eğer özele de paran yetmiyorsa cemaat yurtları daha uygun fıyata dıyorlar ona bakabılırsın tabii bağlantın varsa

• cemaat yurtları denedim..kapanma şartı var ve ben açığım..

• Kapanma sartı mı var sacmalama

Erkekler Ne Diyor 20

• iyiki de çıkmamış boşver... ben de dumlupınar mezunuyum. kyk den yurt bana da çıkmadı ama kredi çıkmıştı. aldım ve öderken çok zorluk çektim. kredi çıkmadıysa üzülmene değmez emin ol...

• peki nerde kalmıştın?

• Öncekileri Göster
    • bu arada dumlupınarı kazanmışsın sanırım. bende ordan mezunum :))

• hmm evet..peki bana tavsiye edebileceğiniz bi yurt var mı?

• Yedekde olsan kesin kayıda kadar misafir öğrenci olarak kalabilrisin. KYK ile konuş önce. Kimseyi kapı önünde bırakmıyorlar.

• konuştum bizim yapacağımız birşey yok başının çaresine bak dediler..misafir öğrenci işi bitmiş artık

• özel bir yurda geç ilk seneyi orada geçirdikten sonra kafa dengi arkadaşlarla bir ev tut.Aynı şeyi yaptım şuan mutluyum yani :D no prob.

• Bende Dumlupınar üniv.de okudum ve kyk da kalmıştım. hem de 4 yıl boyunca. belki de görebileceğin en mükemmel devlet yurdu kütahyadakidir. bundan emin ol. ben orada yaşadığım 4 yılı hiç unutmadım. özellikle yurt müdürü nevzat bey 10 numaradır. öğrencilerin yanındadır. keza hüseyin beyde öyle. inşallah sıra gelir de yerleşirsin... sıra 1.500 lere gelir ancak, senini nerden baksan 2-3 ay başka kalacak bir yer bulman lazım. üniversitede tanıştığın arkadaşlarınla bir ayar çekersin artık.

• peki teşekkür ederim ama bu yıl yurt gelme olasılığı yok dedi bana kütahya yurdu müdür yardımcısı senin söylediğin yurt o mu?

• EVET O. AFYON YOLU ÜZERİNDE. SONUÇTA ŞARTLA DEĞİŞKENLİK ARZ EDİYOR.. :)

• özel yurtlara git bende özel yurtlarda kaldm

• özel yurtta 1 ay takıl sonrasında eve çık ben öyle yaptım rahat ettim

• sen hangi özel yurtta takıldın yaa :) kimse kabul etmio 1 yıllık sözleşme istio herkes

• ya salla okuldan ayrılıyorum diyince veriyolar çat diye :)

• Misafir öğrenci olarak kalabilirsin yurdun aldığı misafir öğrenci kontejyanına göre. Sonuçta illaki sıran gelecektir. Zaten artist tayfa 1-3 aya yurttan çıkıyor.

• Özel yurtlara hoş geldiniz: D

• sen daa cok beklersin o gelemz baştan onu söyleyim bacım sonrada git bir yurda yazıl onların fiyatlarıda benim durdugum yere göre aynıysa 250 ile 400 arası degişir.

• kütahyada okuma iğrenç bir yer

• DPÜ Simav'da okudum. Ne tür bir tavsiye istiyorsun?

• yedekteyim yurt çıkma olsalığı ne?

• Şansın oldukça az. Eğer kazandığın yer Simav ise sana zaten yurdu tavsiye etmem. Ben ilk günümden itibaren hep evde kaldım. Kiralar ucuz, jeotermalden ötürü ısınma problemin hem yok hemde çok ama çok ucuz. Küçük ama güzel bir yerdir.

• kütahya merkezde..peki bu ev fiyatları ucuz derken ne kadar ucuz*?

• kütahya h.g :))) yurt var özeller falan kaçıkta kalamzsın m.etme

• kaçıkta :D

• paran yoksa okumayacaksın,ve kütahya çok kötü biryer tavsiye etmem

• niye sadece parası olan mı okuyor bu ülkede

• bize gel :D

• git bi süreliğine özel yurtta kal sonra kafana uygun birilerini bulur eve çıkarsın bu işin raconu böyle:

• buyuk ıhtımalle okulun ıkıncı haftasıı gelır kızların ccogu özelde kalıyor sonra her hafta yedek lıstesı degısır ama kacar kacar astıklarına bakar 500 500 asarlarsa hemen gelır 100 asarlarsa zor gelır

• Abiler, ablalar her yerdeler ;)

• 1 sene takıl yurtta baktın kafa dengi arkadaş var eve çık yada ilk sene sonunda yada daha erken alışırsın yurda hiç çıkmazsın ;) dinle beni abin sayılırım ben senin :p ayrıca da 5 senede bitirdim okulu ve 5. sene kayıt yapmadılar bende kaçak giriyodum yurda o derece seviyodum yani :D kyk candır kısaca ^^

• yurt çıkmadi diyorumm resmen sen yurtta kalırsın diosun..:S

• küçük şehirlerde öğrenciler ekonomi çarklarını döndürür. ve bu nedenle şehrin nufusuna göre fazla oranda öğrenci barındıran şehirlerde öğrenci evi tutmaya kalktığında fiyatlar uçar istanbulun nezih semtlerini aratmaz. ne kadar arz talep meselesi deseler de bu fırsatçılıktır.

• cemaat evleri ne güne duruyo :Ddışarıya gitmek amacın farklı değilse tabi ;)

• plain sanki bu sensin dostum:d Ona istinaden senin cevabının altına yazıorum..Deilsende benim yorumumla cvbın kesişior oku bakalım :) cemaat kötü çünkü adamı akşam ezanınıyla eve hapis ediyorlar zoraki dini sohbetlere katılıorsun belki hastasın başın ağrıor yok dinlemiorlar bütün günü programlayıp bir kağıda yazıp duvara asıorlar sıkıysa uyma bu evler için geçerli yurtları dahada bir sıkıntı kalıncak gibi değil ama mecburet belki ilk sene katlanılabilir sora herkes arkasına bile bakmdan uzaklaşr..

• ben biliorum cemaat evlerini fem dershanesiyle hazırlandım sınava evlerinide yurtlarınıda içlerinide gayet ii bilirim o evler normal müslümanlar için çok abartı kardeş kendi adıma hiç benlik değil..

Kızlar Ne Diyor 7

• Özel yurda git.

• bende 300.yedekteyım bende yurtsuz evsız barksız ortadayım şu anda

• peki ne yapmayı düşünüyorsun

• Öncekileri Göster
    • hangi yurtmuş bu cemaat yurdu

• ben zonguldakta yazıldım ama lale dye bı yurt.

• boşver kyknın yurtları malum hapishane gibi..Uygun fiyatlı özel yurtları araştırmaya başla elbet bütçene uygun bir yurt bulacaksın en kötü cemate başvur.

• cemaat niye en kötü :d
      ben çok memnundum aslında

• Öncekileri Göster
    • kapalıysan memnun olursun yoksa sıkıntı

• kapalı bile olsan bazen daral getirtiorlar insana emin olabilirsin çok kavga dövüş ayrılan gördüm ben cemaatten kapalı olduğu halde düşün en son tercih olarak orayı dedim yoksa gitme yani çekilcek dert değil cemaat evleri..

• Bende ilk zamanlar binlerdeydim yedek sırasında bi kaç ay böyle takıldım misafir öğrenci sonra zaten giden gidiyo pek durmuyor sıra gelir umudunu kaybetme kykda arkadas edinirsin sonra eve cıkarsın

• dumlupınar bildiğim kadarıyla binli yedeklere kadar alıyor diye biliyorum ama valla kesin bilemiycem geçen sene öyleydi

• ey gidi ey sana yine çıkmış ne kadar yedeklerde ve kayıt yaptıramayacak olsanda. ben kayıt yaptırdığım halde giriyorum kayıt bulunamadı diyor :S bu ne saçmalıktır arkdaşş yaa off.

• 5 binlerdeyim ben napıyımm:(

Yükleniyor...