• Sor
  • Bence

Aöf'den mezun olup öğretmen olunur mu?

MYO iki yıllık dış ticaret okudum ve şu an AOF işletmeden devam ediyorum. Hayal mesleğim öğretmenlik ama böyle bir seçeneğim var mı dır ki?

En İyi Görüş

• Formasyon almam lazım.Eğitim bilimleri sekreterliğine gidip danışman gerek.Öğretmen olunur.Ama atama olayları çok farklı.İşletme mezunların öğretmen atamaları zor.Ama mümkün .

• formasyon alamaz.öyle bir hakkı yok

• Öncekileri Göster
    • :))Bende fazla konuşmayayım en iyisi.Ama konuşulsa iyi olur gibi.Neyse, teşekkür ederim ,cevaplarınız için.:)

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 3

• olursun arkdaşım olmazsın dıyen herkes bu konuda bilgi sahibi olmayan kişiler iki yıllık mezuniyetinle bile öğretmen olursun

• ama nasııl?

• Öncekileri Göster
    • arkadaşım milleti yanlış yönlendirme.4+4+4 sistemiyle şuan 68bin öğretmen norm fazlası.300bin öğretmen de atama bekliyor.eğitim fakültesi mezunları bile doğru dürüst öğretmenlik yapamıyor

• bu seneye kadar öyleydi haklısın.önüne gelen herkesi ücretli öğretmen yapıyorlardı.4+4+4 sistemiyle her şey değişti.

• hayır

Kızlar Ne Diyor 2

• yok.eğitim fakültesi mezunu olman lazım.şuan eğitim fakültesinden mezun olup atanamayan 300bin öğretmen var.

• yüksek lisans filan çare olurmu ki :(

• Öncekileri Göster
    • ben kimseyi yalnış yönlendirmiyorum ben sana oturduğun yerden onlarca kişi saya bilirim ücretli öğretmenlik yapan

• Bence sistemdeki köklü değişikler sistemi yerle bir etti.Boş verelim.Herkes elinden gelenin en iyisi yapsın gerisi...

• Bende 2 sene açıköğretim sonrasında dikey geçişle 4 yıla tamamlayıp öğretmen olmak istiyorum

Yükleniyor...