Teknoloji insanı yalnızlığa iter mi yoksa Sosyalleştirir mi?

Sadece bilgisayarı göz önünde bulundurmayın.Hayatımızı kolaylaştıran her türlü teknolojik aletleri düşünecek olursak bunun hayatımıza getirdiği eksiler ve artılar neler olabilir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Teknolojiyi nasıl kullandığına bağlı olarak değişir. Bundan 10 yıl önce otobüslerde işe giderken okul bahcesi gibi gürültülüydü. herkes kendi arasında konuşurdu o zamanlarda 25-30 yasında olan hanım ablalar çok fırca yerdi ve tartışma çıkardı. Şimdi metro otobus vapur vs hangi toplu taşıma araçlarına binsem. Herkesin kulağında kulaklık elinde telefon kimse yanındaki arkadaşıyla bile konuşmuyor. Huzur evi gibiTeknolojinin bukadar insanları etkilememesini isterdim.

• Kesinlikle ben de sanılanın aksine teknolojinin insanı bir bitkiden farksız yaptığını kısa zamanda ki getirisi büyük ama uzun vadede insanı ve insanlarla olan ilişkilerini söndürdüğünü yapmacıklaştırdığını düşünüyorum

Erkekler Ne Diyor 9

• sanal sosyallik sosyallik değildir (genellikle)

• Ben her türlü asosyal birisiyim bunun sorumlusu teknolojimi derseniz bence değil.Bu kişilikle alakalı sanırım.

• Teknoloji adamı durduk yere cenabet yapar onu biliyorum.

• bizim gibi pc basında pineklersen asosyalleştirir :))

• Sosyal yalnızlığa iter. Aslında hiçbirimiz yoğuz çünkü :)

• yanlız kalırsın tabiside çünkü bilgisayrın başında oturmasan komşuna gider çay içerdin napacan...başka

• itme mi

• sanal ortamlar yalnızlaştırır. %90 ı sahte olan konuşmalar ve duyguların tam aktarılamadığı ortamlar. bir cep telefonu bile örnek olarak yeter. masada 3-5 arkadaş oturuyoruz. birtanesi dalmış cep telefonuna habire sms atıyor ya da face de dolaşıyor. dediğim tek cümle "amk. teknolojisi uzaktakini yakına getiriyor ancak yakınımızdakini de uzaklara götürüyor"MALESEF MALESEF MALESEF BU BÖYLE.

• Teknolojinin yararları yanı sıra zararlarıda büyük ölçüdedir herşeyin kararı uygundur...

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...