Aile hekimimi değiştirmek istiyorum nereye başvurmam gerekiyor ?

Hayatımda işini bu kadar çok seven bir doktor görmedim. hastayım burnum tıkalı nefes alamıyorum burun spreyi yazın dedim işimi banamı öğreticeksin dedi yazmadı. ağrı kesici verdiğide sadece parol başka ilaç yok. ben istemiyorum bu doktoru nasıl değiştirebilirm arkadaşlar yardım edin. sordum ordaki danışmana onunda bişeyden haberi yok doktorların hasta alımı doldu nasıl değiştirilir bilmiyorum dedi banannee istemiyorum ben o doktora muane olmaya mecburmuyum arkadaş ya

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• parasıyla git al hangi ilacı istiyorsan.burun spreyi için reçete gerektiğini sanmıyorum.

bana işimimi ögreteceksin diyen doktorun ümüğünü sıkmak isterim.o kadar okul okumuş hala odun.hiçmi yontulmadın be mubarek.

link

• tekrar git hani iyi biliyordun geçmedi burun tıkanıklıgım.senden önceki ordinaryus burun spreyi yazdı geçti.sen ondan iyimi biliyosun de.

artık doktorlarada güven yok.ezcanelerle satılmayan ilaçları sattırsınlar diye anlaşıyolarmnıdır nedir.hiç alakası olmayan ilaçları yazıyorlar sonrada bizden dahamı iyi bileceksiniz klişesini kullanıyorlar.

• katılıyorum aynennn katılıyorum bide demezmi sana yazdığım ilaç keser burun tıkanıklığını kesmedi yani alakası bile olmadı ben kendim dışardan aldımda adamın ilaç yazmaya niyeti yok karşı yani

Erkekler Ne Diyor 8

• Aile hekimini değiştirmek için sağlık ocağında bir form doldururuyorsun. Değiştirmek en mantıklısı. Ayrıca hasta haklarında çalışanların güleryüz gösterme mecburiyeti var. Bu sebeple sağlık bakanlığı 182 ye şikayette bulun. aynı doktorun başka hastaları ilede görüş ve onlarda bundan muzdarip ise şikayet sayısını artıracak şekilde herkesi organize et. hem sen doktor değişir rahat edersin hemde o dengesiz böyle şeyleri yapmamayı öğrenir.

• satılan mal geri alınmaz

• o danışman bilmiyorsa neden orda oturuyor diye sorsaydın keşke. İşi bilmeyen insanları, birilerinin kayırmasıyla masa başına oturtuyorlar vatandaş madur oluyor böyle. Hiç aile hekimini değiştirmeden başka bir aile sağlığı merkezine başvur misafir oalrak tedavi ol.

• rica ederim geçmiş olsun

• önerini dikkate aldım teşekkürler

• ulen tabi adam senden daha iyi bilecek 6 sene okuyan o.

• burnun tıkalıysa ağzından nefes al sen de.

• burun tıkanıklığından ölüyodum ilaç yazmadı benim canım ondan kıymetlimi

• ben bununla ilgili araştırma yapmıştım. Yine aile hekimliğine müracaat ediyorsun ve sana bir form veriyorlar. Üç nüshadan oluşan o formu dolduruyorsun oraya bırakıyorsun. formun bir tanesi sende kalıyor bir tanesi aile hekimliğinde kalıyor bir tanesini de il sağlık kuruluna yolluyorlar. İl sağlık kurulu %90 ihtimalle aile hekimini değiştiriyor. Eksik yerlerde olabilir aklımda kalan bunlar.

• bende öyle diyorum hani hasta hakları nerde ? şimdi bakıcam zaten netten

• Olur mu öyle saçmalık ? Hani nerde özgürlük? Özgür bir bireysin sonuçta seçim hakkın olmalı. Sen sağlık ocağına kulak asma il sağlık kuruluyla iletişime geç bence.

• teşekkür ederim yorumun için fakat ben 2 kere söyledim sağlık ocağına doktorların hasta alım kapasitesi dolmuş değişiklik yapılmıyomuş nasıl mecbur bırakıyolar insanları ya sinirim bozuldu

• Bana başvuru yapacaksın yanı sağlık bakanlıgına

• Hangi ildeysen sağlık bakanlıgına git ve dilekceni ver aile hekimnden yana sıkayetını dıle getır bilgi almak ıstıyorsan en yakın hastaneye gıt detaylı bılgı verırler sana

• nerde nasıl ne zaman

• Değiştiriliyor ama nereye baş vurulduğunu tam bilmiyorum. Netten bi araştır bulursun.

• Yok ya neden mecbur olasınki. Bizim burdada iyi bi doktor var, bi sürü kişi kaydını ona aldırdı. Ama eğer çok dolduysa kabul etmeyebilirler. Çünkü o zaman diğerleri boş kalır.

• sanki mecburum ben o adama muane olmaya

• başka mahalleye taşındın mı değişir :)

• teşekkür ederim :)

• geçmiş olsun bu arada.

• evet araştırcam şimdi

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 1

• İkamet ettiğiniz bölgeye bakan ve tercih ettiğiniz aile hekiminize kimliğinizle müracaat etmeniz yeterlidir. Gerekli işlemi aile hekimleri yürütmektedir. Yapmanız gereken tek şey, tercih ettiğiniz aile hekimine başvurmak.

Nette buldum bunu mantıklı geldi :D

• Ehehe :D Hiç tarzım değildir ciddiyet :))

• bende okudum ilk dedimki ne kadarda ciddi yazmış tam şaşırmıştım sonunu okudum tebessüm ettim :)

Yükleniyor...