En iyi ders çalışma yöntemi hangisidir?

Ben üniversiteye başladım ve baya bi zor derslerim var ve hepsini nasıl çalışabilirim diye bocalıyorum, bugüne kadar geçiştirdim ders çalışmayı ve şimdi öğrenmem lazım :) Malesef bide konsantre sorunum var dersin başına geçtiğim an bin tane gereksiz şeylerle meşgul olmaya başlıyorum. Tavsiyeleriniz varmı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• dikkatini topla anlayarak çalış saatlerce kitap başında ezbere durmanın hiç bi mantığı yok bnc

• haklisin ezberim zaten zayif ama benim dahada büyük sorunum cok ders zaman kisitli, tavsiye edecegin bi yöntem varmi acaba bunlarla bas edebilmek icin?

• malesef o zmn sosyal hayata daha az zmn ayırıp derse daha fazla zmn ayarlayacaksın başka bildim özel bi yöntem yok.

Erkekler Ne Diyor 3

• ezber yöntemiyle sınavları kolaylaştırabilirsin veya eğlenerek ders çalışmanı sağlıcak yöntemler arayıp sürekli bir öğrenme sağlayabilirsin

• Eglenceli hale getirmek mantikli... Önerebilecegin veya kendin uyguladigin bi yöntem varmi?

• Çalıştığın yeri ezberlemeye çalış ondan sonra kağıda yaz 3-4 kez o aklında kalıcakdır.

• sanirim söylemeyi unuttum, fisik, mekanik, elektirik gibi dersler görüyorum ordada ezber ise yaramiyo, ki zaten bilerek bu dali sectim ezberden coook uzak olmasi icin ;) ama yinede tavsiyen icin tesekkürler ;)

• ezber yöntemiyle çalış

Kızlar Ne Diyor 1

• en zordan en kolaya sıraya sok bütün iletişim aletlerini at kenara ilgini çeken renkler resimler olmasın kendini iyi hisset ve başla

• tesekkür ederim bidahakine söylediklerini uyguluycam zordan kolaya gitmek iyi fikir ;)

• rica ederim:)

Yükleniyor...