• Sor
  • Bence

En iyi ders çalışma yöntemi hangisidir?

Ben üniversiteye başladım ve baya bi zor derslerim var ve hepsini nasıl çalışabilirim diye bocalıyorum, bugüne kadar geçiştirdim ders çalışmayı ve şimdi öğrenmem lazım :) Malesef bide konsantre sorunum var dersin başına geçtiğim an bin tane gereksiz şeylerle meşgul olmaya başlıyorum. Tavsiyeleriniz varmı?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• dikkatini topla anlayarak çalış saatlerce kitap başında ezbere durmanın hiç bi mantığı yok bnc

• haklisin ezberim zaten zayif ama benim dahada büyük sorunum cok ders zaman kisitli, tavsiye edecegin bi yöntem varmi acaba bunlarla bas edebilmek icin?

• malesef o zmn sosyal hayata daha az zmn ayırıp derse daha fazla zmn ayarlayacaksın başka bildim özel bi yöntem yok.

Erkekler Ne Diyor 3

• ezber yöntemiyle sınavları kolaylaştırabilirsin veya eğlenerek ders çalışmanı sağlıcak yöntemler arayıp sürekli bir öğrenme sağlayabilirsin

• Eglenceli hale getirmek mantikli... Önerebilecegin veya kendin uyguladigin bi yöntem varmi?

• Çalıştığın yeri ezberlemeye çalış ondan sonra kağıda yaz 3-4 kez o aklında kalıcakdır.

• sanirim söylemeyi unuttum, fisik, mekanik, elektirik gibi dersler görüyorum ordada ezber ise yaramiyo, ki zaten bilerek bu dali sectim ezberden coook uzak olmasi icin ;) ama yinede tavsiyen icin tesekkürler ;)

• ezber yöntemiyle çalış

Kızlar Ne Diyor 2

• en zordan en kolaya sıraya sok bütün iletişim aletlerini at kenara ilgini çeken renkler resimler olmasın kendini iyi hisset ve başla

• tesekkür ederim bidahakine söylediklerini uyguluycam zordan kolaya gitmek iyi fikir ;)

• rica ederim:)

Yükleniyor...