İnşaat mühendisliğini bırakıp hemşireliğe geçmek yardım?

Jay21
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim. 1994 doğumluyum 2. senemde İstanbul cevresindeki bir üniversitede 70 bin mf4 sıralaması ile inşaat mühendisliği kazandım ve ilk senem bitti. Ama bakıyorum araştırıyorum yav her yer mühendislikle dolu herkes 3 5 net karalayip mühendis oluyor. İnanılmaz derecede mühendis türüyor. E benim üniversitemin bir artısı yok. Kendini geliştir diyeceksin. Yav kardeşim ben bu bölüme ben inşaat mühendisi olacağım ooo çok istiyorum gibisinden gelmedim maalesef parayi düşünerek geldim.(Yanlış bir düşünce evet ama idealim yok.) Ama bakıyorum ulan diyorum ben 70 bin ile mühendis oldum. Ben bu sıralama ile bu bölümü haketmiyorum. Demekki gerçekten değer kaybediyor diyorum. E dediğim gibi ha kendimi geliştireyim gibi bir isteğim de yok.

Ben de diyorum ki merkezi yatay yerleştirme puanı ile İstanbul üniversitesi hemşireliğe geçeyim. Ama düşünüyorum ulan ya ilerde pişman olursam? Ya bir mühendis gerçekten ilk 2-3 yıl sürünüp daha sonra hayatını yaşayıp paraya para demiyorsa. Düşünüyorum gerçekten ilerde pişman olmaktan korkuyorum. Allah kimseye şu kararsızlığı vermesin. Ben de bunun üzerine sizden yardım almak istedim. Sizce ne yapmalıyım? Hemşirelik yapılmaya değer mi? Ya da bu sıralama ile mühendisliğe devam etmeli miyim? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
Güncellemeler
+1 yıl
Arkadaşlar yardım?
İnşaat mühendisliğini bırakıp hemşireliğe geçmek yardım?