Ders çalışamıyorum yardım edin!

arkadaşlar merhaba ingilizce psikoloji bölümünde okuyorum ancak nasıl çalışacağımı bilmiyorum tek tek çeviri yapmakta çözüm değil ne yapmalıyım

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Çeviri yaparak çalışamazsın, hz. okumadın mı? İngilizce seviyen b2 yada c1 olmadımı ve de teknik literatüre hakim olmadın mı çalışamazsın, bence ingilizce kursuna git, okurken anlayabiliyor olmaya çabala özellikle sözel ingilizce dersler sıkıntılı oluyor belirli bir seviyede ingilizce brkimine ve deneyimine sahip olmayan kişiler için.

Erkekler Ne Diyor 2

• bilmediğin kelimelerle karşılaştıkça linguatic longman oxford vs gibi elektronik sözlüklerden bakabilirsin kelimeye.paragrafın yan tarafa türkçe olarak özetini yazabilirsin.kitapların türkçe çevirileri varsa ordan bakabilirsin.pdf versiyonları varsa linguatic yada oxford ile kısayol atayıp tek tıkla ingilizce- ingilizce çeviri yapabilirsin.

• Böyle bir bölümü nedne okudugunu merak ediyorum. Hem ingilizce hem psikoloji ?Amaç akademik olsa gerek yüksek doktora felan.Ya dayurt dışında falan calışacaksın?Garip bir bölüm.Gülü seven dikenine...

Kızlar Ne Diyor 4

• Kitapların türkçesini falan bulmalısın. Bilmediğin terimler varsa yardımcı olabilirim. İngilizce psikoloji çalıştım ben de.

• İngilizceyi tam bilmeyen birinin neden ingilizce bir bölüm okuduğunu anlamam...hele ki senin gibi sözel bir meslekte olanların..sayısal olsa o kadar zorlamaz.mecbursun hangi akıl ile seçtiysen o akılla çöz bakalım...çeviriden başka şansın yok.

• biirr hocana danışssan daha iyi olur

• Burada takıldığın müddetçe çalışamayacaksın zaten.. Ne işin var ödevin var buralardasın?

Yükleniyor...