• Sor
  • Bence

Matematik sorusu sormak istiyorum yanıtlayacak var mı:)

Gece gece matematik finali uyutmuyor insanı. Aramızda Matematik bilgisi iyi olan birisi varsa serilerden soru sorabilir miyim :))

Güncellemeler:
n=1'den sonsuza 1/n * log^2(n) serisinin karakterini inceleyiniz. (yakınsak - ıraksak)
Matematik bizim her şeyimiz bu arada ¦¦¦
link

gösterimi şu şekilde:) gerçi çözen çıkmadı ama:D

En İyi Görüş

Kızlar Ne Diyor 6

• matematik buraya da mı bulaştı :/ başımıza taş yağacak...

• Onu bilmiyorum ben daha türev-integral anlamaya çalışıyorum.Keşke ölse matematik :(

• Matematik çok tatlı ama bize tatlı yanını göstermiyolar:)

• Öncekileri Göster
    • Cok sanslisin:(

• üf beynim sulanık zaten aklıma geldikçe tiksindim matematikten trigonometrili kısmı karışık integralin :(

• 1/(n.log^2(n)) mi ? yani 1 pay , n.log^2(n) payda mı ?

• evet. sozlu olarak : bir bölü log(n)'in karesi

• Öncekileri Göster
    • n.log^2(n) değil mi payda ?

• tamam anladım şimdi :)))

• şimdi bişeyler saçmalayacam ama olmayacak :D cevap neymiş biliyor msun?

• bilmiyorum:) hocanın geçmiş yıllardaki sorularını buldum cevaplarını arıyorum...

• peki o zmn sıfıra yaklaşır demek istiyorum :/

• yani yakınsak:)

• bana sor bana bak gor matematıgı nasıl alt ust edıyorum

• gözden uzak gonulden uzak bak ıncelıyorum gor sımdı matematıkte çığır açıcam
      n=1 1/n * log^2(n) n=1 n 1 ıle esıtmıs.1i n ye bolebılırmısız.n=1(2) ise
      n 1 e esıtse n 1 dır 1=1(2) 1/1 =1 parantez ıçı çarpılır 2.1=2 sonuç ıkı yanı cok uzak degıl bılıyorum ben bu ısı ya

• Öncekileri Göster
    • :)))ben demıstım alt ust edıcem dıye :)

• billy benıde mat çalıstırsana parasını neyse verelim

Erkekler Ne Diyor 9

• abi bu matematik okuyanlara inanamıyorum ya ben gerizekalıyım ya matematik zor.

• Midem bulandı

• o dizinin değeri hiç değilmez ki bu özelliği hangisi gösteriyorsa odur işte.n=1 1/1*log2^1 oldugunda 1 başa gider aynısı olurn=2 1/2*log2^2 oldugunda 2 başa gider yine aynı şonuç olur dizi-seri çalışmadım daha hacı

• yav log^2n miş :D

• :):):):)))

• konuya göre değişir ama sor

• soru yok ki ortada :DD

• zor sorma ama o.O

• soruyu alayım

• Tam olarak soru link şeklinde mi?

• Bu arada denklemi
      link
      adresinden yazabilirsin. Aşağıda HTML(Edit) yazan kısımdan URL seçeneğini seçip resmin adresini gönderebilirsin.

• Öncekileri Göster
    • bende analiz 2 yi 2 defa aldım..4 bu dönem okuyorum o da 2.ye talim büyük ihtimal :)))

• Sağlık olsun :) Ben Analiz 1-2-3-4 serisini :) bir de kompleks analiz 1-2 yi 2 'şer kere aldım. Kompleks 1'i 3 kere de olabilir, emin değilim. :) Fonksiyonel analizi nasıl olduysa birer kerede geçmiştim. Gerçi hoca beni seviyordu. :)

• haydi sor sor

Yükleniyor...