Nasıl meslek sahibi olabilirm?

Lise mezunuyum üniversiteyi okuyamadım.Bu durum canımı çok sıkmaya başladı sizce neler yapılabilir?bir meslegim olsun

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Öncelikle bir kariyer.net'e girip sektör araştırması yap. Hangi alanda daha çok insana ihtiyaç var, hangileri sana uygun 3-5 maddelik bir liste yap. Sonra bu hedeflere nasıl ulaşabilirim diye eleye eleye git, mutlaka arada bir tane sana uygun çıkacaktır.

• kariyer.net peki bakıcam

Erkekler Ne Diyor 6

• Meslek kazandırma kursları var mesela.

• bilgisayar ogren.proje cizim ve webmaster olmaya calisabilirsin

• açık öğretimden dışardan okuluna devam edebilirsin o ara boşluklarda kuaför işlerine el atabilirsin meslek meslektir

• hangi mesleği yaparsan yap yabancı dil yoksa kıymeti yok

• ismek'in ihtiyaçlara göre açtığı meslek edindirme kursları var.belli aralıklarla faaliyetteler.internet sitelerinden bilgi edinebilirsin.bundan haricinde birçok iş garantili kurs var.ama pekde garantilediği işleri sana vermeyebiliyolar..gözün açık olsun bu konuda..son olarak sana tavsiyem açıktanda olsa bir üniversite bitir.veya uzaktan öğretim olayı var.oda olabilir.

• acık ögretim okuyablirsen eger bankacılık v.s okuyabilirsin. yada dısarıdan muhasebe, hemşirelik, sekreterlik gibi kurslara gidebilir yıne meslek sahibi olabilirsin.. hic birşey için geç degildir.

• tecrübe istenmio sadece gerekli muhasebe işlemlerni yapabilsin yeter. yanı kabataslak ödemeleri ayarlasın, giriş cıkısları yapsın yeterli. cok buyuk bı sırket degil. kadiköy de bi laptop satış ve tamir firması.

• ama sadece stajerlik var neria,yani geliştirmem lazım.emnim tecrübeli istiyorlardır

• oww hadi ya.

buraya baslık bıle actım..muhasebe bilgin varsa ve istanbuldaysan neden olmasın.

özel mesaj at.

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 3

• İlgi alanını belirle. İlgi alanında nasıl ustalaşabilirim diye bir araştırma yap. Kurslar almaktan bahsetmiyorum, kitaplardan okumak, pratik yapmak vs. ile de bir hayli yol alabilirsin. Ama yol alırken bir yandan da bir yerlere başvurmayı ihmal etme. Kapılar kapanırsa da yenilmemeyi öğren.

(Bunları mezun olunca, kendim için de söylüyorum buble)

• Meslek edindirme kurslarına gidebilirsin veya kpss sınavına girip memur olabilirsin üniversite okumadanda bir şeyleri başarabilirsin ki zaten ilk adımı atmışsın sen bu çok iyi canım.

• şansımı denicem saol

• Olmaz mı tabi olur gitmelisin.

• ilk adımı attım evet canım,korkum meslek adinme kursun faydası olur mu diye düşünüyorum

• BAK İLK ADIMI ATMIŞSIN BİLE ÜNV ŞART DEĞİL Kİ İSTESEN AÇIKÖĞRETİMİN BİR SÜRÜ DALI VAR AMA MESLEK EDİNDİRME KURSLARI VAR ORADAN KENDİNE UYGUN BİR BECERİYİ GELİŞTİREBİLİRSİN Kİ DÜŞÜN AVON GİBİ FİRMALARIN ÜRÜNLERİNİ PAZARLAYARAK BİLE EVİNİ GEÇİNDİREBİLEN İNSANLAR VAR

• TAMAM ÖPERİM SAĞOL:)

• yerim onu ben:) benm için öp.herşey çok güzel olur inşallh.dualarım senle olucak söz veriyorum

• AYYYYYY ÇOK SAĞOL KIZIM KUCAĞIMDA ŞİMDİ BİLGİSAYARA VURUYO ÇOOK SEVİNDİK UMARIM SENİ MUTLU EDEN BİR MESLEĞİN OLUR

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...