• Sor
  • Bence

Sağlık meslek lisesi mezunları nerelerde çalışabilir?

Merhaba arkadaşlar Sağlık meslek lisesi mezunları nerelerde çalışabilir ? Bilgisi olan var mı? 112 acilde falan çalışabilir mi? Koşulları nasıldır ?

En İyi Görüş

• seçtiğin bölüme bağlı olarak, belli birimlerde çalışırsın, bölümler arasında "röntgen teknisyenliği, laborantlık , hemşirelik, ebelik, sağlık memurluğu(kaldırıldı) , acil tıp teknisyenliği, vs.." gibi bölümlerin olduğu meslek lisesidir, yukarıda saydıklarım arasında, röntgen teknisyenliği, ve laborantlık dışında kalanlar acil servislerde hemşire statütüsünde veya ambulanslarda att statüsünde çalışabilirler.. ambulanslarda çalıma koşulları, 24 saat nöbet 48 saat izin şeklindeyken , acil servislerde 12 saat nöbet 24 saat izin veya 24 saat nöbet 48 saat izin şeklinde olabilmektedir.. röntgen teknisyenliğinde ise günlük mesai süresi 5 saat i geçmemekle birlikte son mevzuata göre ek ücreti ödenmek karşılığıyla 7 saate kadar çalıştırılabilmektedir.. ayrıca diğer çalışanlardan ayrı olarak kendilerine günlük taze 150gr yoğurt yasal olarak işveren tarafından sağlanmaktadır.

• peki hocam lise mezunu bir acil tıp teknisyni ne kadar maaş alır?

• çıplak maaşı max 1000tl yi geçmez özelde çalışırsa, devlet için kpss şart.. ondada döner möner derken max 2000tl yi geçmez.

Kızlar Ne Diyor 4

• 112 de çalışabilir kadroda olabilirsin

• kuzenim sağlık meslekte okudu şimdi hemşire

• att ve hemşire olunuyor benim bildiğim ama üniversite de okursan daha iyi olur

• bundan ilerisine gidemezsin ünv dahi okusan maaşına en fazla 300 lira zam alırsın onu da zorla ama ecem ablan haklı

• olsun üniversite okusun yine de.bu zamanda çok çok gerekli

• ben acil tıp teknisyeniyim ... hemşire olarakta çalıştım tıbbi sekreter olarakta çalıştım aile hekimliğine de alıyolar .. atandınmı her yer senin :)

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...