Canlı gül nasıl saklanır veya kurutulur

sevgilim ilk gülünü aldı bugun saklamak istiyorum ama nasıl saklıyabilirim gül canlı kutu içinde

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kutusunu cikar f,irlat atr gitsimn beekalin bir kitap boyu kadar kes vazgecemedigin gul'unu kitap ortasina yerlestir sonra iyice bastir suyu cikarircasina kitapligin veya agir birseylerin arasina sok sakla dursun 1 kac sene sonra sah eser kurumus gulune kavusursunlol

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 11

• Baş aşağı sarkıt ve sudan nemden uzak tut. Öyle tepen aşağı kurusun.

• Kurutmak için bir çok yöntem var ama en sağlıklısı kitap arasında kurutmak diğer türlü bir zaman sonra yaprakları dökülüyor ve atmak zorunda kalıyorsun

• Ters bir şekilde duvara as.

• gülü başaşağı çevirerek as..Yalnız ısı kaynağından uzakta olmasına dikkat et (kalorifer,soba vs gibi) ..Birkaç hafta beklet..Rengini bile muhafaza ederek kuruduğunu göreceksin..Nikah güllerimi öyle kuruttum..

• Kitabın fılan arasına koy kurusun.Yapışık kurumayınca dökülüyorlar sonradan.

• Önce gülün üzerine kokulu bir krem sür ama çok fazla yağlı olmasın sonra hafifçe baya bir uzaktan parfüm sık ve kalın bir kitabın arasına koy aylarca öyle kalsın bir gün o gül kuruduğunda çok güzel kokuyor olucak :)

• saç spreyi sik gul oldgu gibi kalir bende oyle yaptim çunku ve ilk verdigi gun gibi kaldi

• gülü bas asagı duvara bantla yatagının bas kısmı olabilir ben buketi bile ters cevirip toptan bantlıorum duvara öyle kuruo zamnla ve hiç bozulmuo sonra orta uzunlukta saplarını kesip sık bir mücevher sandıgının içinde biriktriorum kutunun agzı acık aynamın önüne koyuyorum sahane duruo ..;)

• canım o orda böceklenir iğrenç koku yapar :// onu alıp kalın bir kitabının içne koyup sakla kalıcı olur hemde böceklenmez.

• ya kalın bı rkıtabın arasına koy .yada gullerı sapında tut ters cevırr ozaman kuruyorr..

• kitap arasina falan koy

Yükleniyor...