Canlı gül nasıl saklanır veya kurutulur

sevgilim ilk gülünü aldı bugun saklamak istiyorum ama nasıl saklıyabilirim gül canlı kutu içinde

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kutusunu cikar f,irlat atr gitsimn bee

kalin bir kitap boyu kadar kes vazgecemedigin gul'unu

kitap ortasina yerlestir sonra iyice bastir suyu cikarircasina

kitapligin veya agir birseylerin arasina sok sakla dursun 1 kac sene sonra sah eser kurumus gulune kavusursun

lol

Erkekler Ne Diyor 4

• kurur orda ama bir müddet sonra böcekleniyor :D

• buz dolabı poşetine koy sonra meyve rafında sakla dolapta

• kalın bir roman . ya da bir ansiklopedi varsa daha iyi olur . geniş olduğu için baskıyı güzel yapar.

• daha önce denedim küflendi kitabım delindi :(

• Saç spreyi sık.

Teyzem hep öyle yapıyor

Kızlar Ne Diyor 11

• Önce gülün üzerine kokulu bir krem sür ama çok fazla yağlı olmasın sonra hafifçe baya bir uzaktan parfüm sık ve kalın bir kitabın arasına koy aylarca öyle kalsın bir gün o gül kuruduğunda çok güzel kokuyor olucak :)

• Baş aşağı sarkıt ve sudan nemden uzak tut. Öyle tepen aşağı kurusun.

• Ters bir şekilde duvara as.

• saç spreyi sik gul oldgu gibi kalir bende oyle yaptim çunku ve ilk verdigi gun gibi kaldi

• gülü bas asagı duvara bantla yatagının bas kısmı olabilir ben buketi bile ters cevirip toptan bantlıorum duvara öyle kuruo zamnla ve hiç bozulmuo sonra orta uzunlukta saplarını kesip sık bir mücevher sandıgının içinde biriktriorum kutunun agzı acık aynamın önüne koyuyorum sahane duruo ..;)

• canım o orda böceklenir iğrenç koku yapar :// onu alıp kalın bir kitabının içne koyup sakla kalıcı olur hemde böceklenmez.

• Kurutmak için bir çok yöntem var ama en sağlıklısı kitap arasında kurutmak diğer türlü bir zaman sonra yaprakları dökülüyor ve atmak zorunda kalıyorsun

• gülü başaşağı çevirerek as..Yalnız ısı kaynağından uzakta olmasına dikkat et (kalorifer,soba vs gibi) ..Birkaç hafta beklet..Rengini bile muhafaza ederek kuruduğunu göreceksin..

Nikah güllerimi öyle kuruttum..

• ya kalın bı rkıtabın arasına koy .yada gullerı sapında tut ters cevırr ozaman kuruyorr..

• kitap arasina falan koy

• Kitabın fılan arasına koy kurusun.

Yapışık kurumayınca dökülüyorlar sonradan.

Yükleniyor...