Türkçe netlerimi nasıl arttırabilirim?

arkadaşlar benim bi sorunum var burda da hep ders soruyuorum kbkmayın :D ya benim türkçe netlerim hep 35'lerde.ve bi türkçe sorusu 4 puan sanırım..matematikten daha yüksek yani.benimse matematğim daha iyi cevreme göre..mesela cevremdekiler türkceyi 40 mat'ı 30 yapıyo.ben türkceyi 35 mat'ı 35 yapıyorum.s türkçe netlerimi arttırmak için kitap okumak ve soru çözmek dışında (bunları zaten cok yapıyorm)başka önerileri olan var mı?

Güncellemeler:
saçma saçma konuşmayın..benim yazımda bişey yok..gidin k'leri q yapanlara edin laflarınızı.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Takıldıkların ne tarz sorular? Gramer mi? Uzun metinler mi?

• Metin sorularında önce soruyu oku ne istediğini bil, ardından metni oku. Bu şekilde çözümü daha kolay olur ama Türkçe sorularını iyi anlaman için çok kitap okuyor olman lazım.

• genelde metinler oluyo bikaçı gözümden kaçıyo işte bazen..

Erkekler Ne Diyor 12

• çok çalışman lazım sınava az kaldı

• kim ne diyor sana? kızdırmayın kardeşimi:(

• abin yer seni:P

• hrdcck denilen şahıs soner abi:))

• kullanırken imla kurallarına dikkat etsen 3-5 soru fazla yaparsın. sadece yazını okurken kalpten gidiyordum.

• Artı:)

• benim yazımla ilgili bi sorunum yok canım ;)

• :)

• bol bol soru çöz ve kitap oku

• Yapabileceğin bir şey yok. 35 net yapan bir insan zaten bilmesi gereken şeyleri biliyordur. Netini arttırmak için yapacağın pek bir şey olmasa da Türkçe'ye ayırdığın zamanı azaltabilirsin böylece diğer derslere daha fazla zaman ayırıp onlarda netini yükseltebilirsin.

• Ne diyeyim,Allah kolaylık versin o zaman :) Ben de geçen sene girdim sınava şu an da istediğim yerdeyim..Umarım sana da nasip olur.

• full olmasa bile 37-38 yapmam gerekiyo hukuk için..

• Tabi burda hangi bölümü istediğin de önemli.Eğer fullemen gerekmiyorsa diğer derslere yönel ki çalıştığının karşılığını daha iyi alasın.

• Öncekileri Göster
  • Öncelikle hem hızlı okumak hemde okuduğunu anlamak için sürekli kitap oku. Roman-Hikaye vs. Kitap okumak kelime hazineni genişletecektir. Bu sayede paragraf sorularını kaçırmassın. Bir sözelci olarak tavsiyemdir..

• Sende haklısın..

• tarihte önemli olan konuya çok hakim olmak..sana gereksiz gelse bile her şeyi bilmek zorundasın çünkü bilmezsen yanlış yorumlar getirebiliyosun..

• Paragraf,dil bilgisi basitte, tarihim çok iyi değil. Ona biraz kafa yoracağım. Sınava seneye gireceğim. Bu yıl girmiyorm..

• Öncekileri Göster
  • belli olmaz ben geçen yıl girdim sınava genelde 36 37 civarı gelirdi netlerim sınavda fulledim.. o zamanki duruma bağlı kendini şartlama tek lazım olan konsantrasyondur türkçede bana göre.

• rica ederim.başarılar

• en önemlisi rahat olmak zaten:) tesekkür ettim..

• illaha full yapmalıyım deme yapabileceğimin en iyisini yapmalıyım düşüncesiyle gir..ben 2 türlüde denedim denemelerde ve söylediğim şekilde daha fazla verim aldığı gördüm sınava da rahat girdim istediğimi aldım :)

• Öncekileri Göster
  • benim türkçe de kötüydü o yüzden hiç bir fikrfim yok

• sabah kalk zihnin boşken paragraf sorusu çöz her gün 20 tane zamanla alışırsın yanlışın çıkmaz

• :)

• rica ederm ben böyle yaparak 40 soruda en fazla 20 yanlışım çıkıordu tavsiye ederim:)espri tabi

• teşekkür ederim iyi bi öneri :)

• sana öneride bulunmaycm:) çünkü benim soruma cevap vermedin:)

• sana mesaj attım. siteyle ilgili bise sordum :)

• ha sen tipim nasıl diyen cocuk musun :D

• hızlı okuma tekniklerini bi incele derim.

• yahu okumuş olabilirsinde sende bana inanki onları uygulayıp standart davranış haline getirene kadar kafası çatlıyo insanın.. :) çalışıcaksın yani:)

• hepsini okudum inan ki :(

• kitap okuyarak..

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir ara benim de turkce netim cok dusmustu. Sonra bir konu anlatimli kitap almistim testli kitabi 3 gunde bitirdim 3 gun sadece onu cozdum. Simdi kac soru soruyor bilmiyorum benim zamanimda 45 turkceydi 43 yaptim galiba . Dikkatli cozmuyorsundur belki. Cozemedigini atla bos virak donersin vakit harcama. Bir de bak hangi konuda eksigin var onun uzerine yogunlas dershane hocalarina git sor.

• Dil anlatım mı edebiyat mı?

• kolay tabi türkçede okudugunu anlicaksın bu yani olay ama her zaman olmuyo işte ..

• Hımm, o zaman işin kolay aslında ya.

• dil anlatım diye gecer de paragrafların ve dilbilgisinin karışık oldugu yani ygs türkçesinden bahsediyorum..

• bol bol deneme çöz.

• pardon 40 dicektim:D

• 38-30 arası bişeyler olmalı :D

• toplam soru sayısı 40 değil mi? daha ne istiorsun:D

• Öncekileri Göster
  • bol kitap oku

• hadi ya 4 puan demek... bak bu iyiymiş he... :D

• ne istiyosun :)

• o kadar kasmama gerek yok ya barajı geçmem kafi bana...

• evet öyle ben bi de ea'ım ama sayısal yönüm daha iyi . ama ea'da sözeli cok iyi yap mat'ı 30 yap istediğin yere gidersin :)

Yükleniyor...