Saplantılı aşıklar. Bize karşı saplantısı olan kişiye nasıl davranmalıyız?

7 seneden beri beni seven bir arkadaşım var. Şu an 19 yaşındayım. Beni çocukluğumdan beri seviyor. Ona hiçbir zaman umut vermedim. Tam tersi onunla konuşurken özellikle "arkadaş" kelimesini vurguluyordum. Ben ona arkadaş gözüyle baktıkça o daha ilerisi olacağını düşündü, hoş görüyle yaklaştıkça elde etmeye çalıştı ama başaramayınca benle daha fazla uğraşmaya başladı. Bir ara beni izlemiyordu ama son 2 haftadır yine yoluma çıkmalar konuşmak istemeler vs.. Onun bu davranışlarından bıktım. Konuşmaktan da anlamıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bana 1 saatini ayır konuşalım ondan sonra seni rahatsız etmicem diyor ama ben onu görmek bile istemiyorum, nefret ediyorum ondan. O da bunun farkında ama sonuç aynı: Vazgeçmek nedir bilmiyor. Ne yapıcam ben ya? :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Konuşmaktan kaçma, bunları kendisine de anlat.. Anlamazsa bak hayatımda başkası olursa üzülürsün beni de üzersin bu kadar bana bağlanma de.. İşine gücüne bak, istediğin zaman görüşür konuşuruz yıllardır tanıyoruz birbirimizi dost olarak devam edelim de.. Umut verdiğin bir yer vardır diye düşünmeden edemiyorum.. Genellikle biz erkekler umutlandığımız zaman çok bağlanıyoruz.. Umut verdiysem özür dilerim diye söyle bence.. Onu istememe sebeplerini de insan gibi açıklarsan büyük bir ihtimal rahatlarsın.. Bir daha olursa bunları yine söylemen gerekecek.. Çünkü saplantılı aşklar tekrarlar.. Güzellikle kurtulabilirsin yoksa başına bela olur..

Erkekler Ne Diyor 2

• ona dair hiçbirşey olamıdğı bilsin, yüzünü çevir incilsin hatta başkası ile çık eğer takip ediyorsa kafana göre yaşa san zarar verecek değil ya, fakat onula buluşma tehlikeli olabilir ben bile tırsdım

• tavrini koy, az once bir soruda yazdigim gibi gerekirse sikayet et cunku saplanti diyorsun. bundan sonra da aklinda olsun, hoslantidan fazlasi varsa onda arkadas kalamazsin asla. ya dusman olursun ya sevgili derler.

Kızlar Ne Diyor 4

• aynı şey benim başımdada ben çocuktan kaçtıkça çocuk bana daha çok bağlanıyor ne en iyisi onu arkadaş olarak çok sevdiğini arkadaştan başka bi şey olamayacağınızı bir kez daha hatırlat

• şikayet et çok rahatsız oluyorsan..

• uzak saplantı hali almış belli yoksa sana zarar verebilir..

• sakın o bir saati ayırma başına bir haller gelebilirabla tavsiyesi ;)ben seni kardeşim olarak görüyorum de

• ne desem anlamıyor ki bu durum beni çok sıkmaya başladı konuşmak istemediğimi söyledim hatta görmeye bile tahammül bile edemiyorum dedim saplantı haline geldi düşünüyorum

• Öncekileri Göster
    • @hell,
      Seninki saplantılı değil, düpedüz psikopatmış. Bunlar farklı şeyler. Sana öylesi denk gelmiş. Genellemene gerek yok.

@yabangülü, 7 senedir iyi kötü tanıdığın birinin böyle bir psikopatlık yapması çok düşük bir ihtimal bence. Sen böyle bir ihtimal veriyor musun?

• @elfenlied neden bütün psikopatlar bana denk geliyor
      sonuçta karsısında 16 yasında bir sabi var o zaman için
      hell_in_hell in sucu ne
      su an belki espri yapıyorum ama
      belki bıçaklanabilirdim hatta kimvurduyada gidebilirdim

Yükleniyor...