Din Diye Birşey var mı?

Arkadaşlar İslam dini ve diğer dinler gerçekmi lütfen bana yardımcı olun kutsal kitaplar gerçekten göktenmi inmiştir dinleri insanlarmı üretmiştir yoksa Allah tarafından mı gelmiştir ? Lütfen yardım

Güncellemeler:
Aç kitapları oku diyosunuz ama ben okudum hepsi birbirine çok yakın kafam karıştı bazı yerlerdede akla uygun olmayan şeyler var tabi

1|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

 • Din bir yaratıcının varlığını gösteren onun uygun gördüğü hayatı yaşamayi emreden bir olgudur.

  Bir yaratıcı var mi?

  Şimdi şöyle bir düşün. Gözü'nü ele al. Şimdi senin gözün bozulsa teknoloji bunca yok kat etmişken onun yenisini yapıp oraya taka bilir mi? Yada bundan 500 sene öncesini düşün. Şimdi ki teknoloji yokken o insanlar o gözler bedenler nasıl vardı? Örnekleri cogalt milyarlarca örnek varken insanın varlığı her zaman en aşikar olan kanıttir. Şimdi bir ağaç durup dururken insan olamıyor değil mi? Yada bir taş altın olmuyor. Durup dururken sel olmuyor deprem olmuyor, metal müdahale olmadan arabaya dönüşmüyor. Toprakta durup dururken insan olmadi, olamaz değil mi? O toprağı da topraktan insanı da yaratan bir güç var o zaman. Bu inkar edilemez. İşte o güç biz müslümanlara göre inkar edilemez aşikar olan ALLAH'tir (c.c.)

  Yahudilere göre başkadır hıristiyana göre aynı ama bazı şeyleri farklıdır, hindulara göre inek budistlere göre 'put' satanistlere göre o güç seytandadir.

  Ama bunların hepsini yaratan yine ALLAH'tir.(c.c)

  Çünkü şeytani da inegi de, müslümani da insanı da put'un yapıldığı taşı toprağı da ALLAH c.c yaratmıştır.

  İnsanlara seçim hakkı vermiştir. Kimi onu bulmuştur ona inanmıştır kimi elleri ile yaptığı taşı kendinden üstün görmüştür.

  Öyle ya da böyle insanlık tarihi boyunca insanı mükemmel bir şekilde yaratan gücü (ALLAH'ı) insanlar sürekli aramıştır.

  Bu da demektir ki tüm insanları kainatı bilinen ve bilinmeyen alemleri yaratan bir güç vardır. O gücün insanlara serzenişi de dindir.

  Bana göre o gücün sahibi hz. ALLAH (c.c)

  Onun dini islam

  Kitabı onun bize kelami kur-an

  Peygamber ve elçisi hz. Muhammed'dir (s.a.v)

  Ama bu gücü toprak su kalıp ve çamur olarak niteleyenler de var. İnanç ve seçim meselesi.

  O halde geldiğimiz son nokta şudur ki -din vardır- ve inkar edilemez bir gerçektir. (bana göre tıpkı ALLAH c.c inkar edilemeyeceği gibi.)

  0|0
  • Şikayet

   Ben yaratıcının olduğuna inanıyorum zaten ama bu yaratıcı sizin dediğiniz gibi birisimi

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   Yüksek insanın. Hırsızlık yapma diyor. Senin geçeni gündüzünü harcadığın şeyi benim 5 saniye de elinden almami engelliyor. Haksızlık yapma hak yeme diyor. Öldürme diyor. Bir anlık öfke ile bir kadını dul bir çocuğu babasız bir haneyi sahipsiz bir anneyi ağlatma ben verdim canı ben alırım diyor. O insan kolay gelmiyor büyümüyor. Namaz kıl diyor. İnsan maneviyatı olan bir varlıktır. Zayıf düşme kendini bırakma benim yanımda olduğumu hisset diyor ALLAH ayrıca vücudun dinç kalsin sağlıklı kal diyor.

  • Şikayet

   Ben senin vücudunu öyle bir yarattım ki diyor sen ruku ve secdeye gittiğinde vücudunda ki kan dengeleniyor sağlık geliyor. 5 dakika zaman ayırıp namaz kaldığında insan vücudunda hareket etmeyen tek bir kas hücresi dahi kalmaz. Bilim bunu ispatlamıştır. Zekat ver diyor çevrene yardım et ve daha nicesi. İslamın emrettiği tek kötü birşey var mi bildiğin? Tek bir tane?