Ela gözlü insanlardaki şeytan tüyü...

Ben kahverengi gözlü bir insanım. Sıradan bir göz rengi... Fakat bakıyorum da Ela gözlü insanlar -kız veya erkek demiyorum- çevrelerinde gözler bakımından çok beğenilen ve sevilen insanlar.

Neden ela gözler bu kadar çok seviliyor? Dışardan baktığında aslında hiç o kadarda albenili bir renk gibi görünmüyor.

Sıradan kahverengi gözler ile aynı gibi.


0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

 • 36-45 yaş arası bir insanın göz rengine takılması acayipmiş... :OOO

  Ela göz, derindir... Ela gözlü birini gördüğün zaman o kişi seni hipnoz etkisi altına almış gibi olursun. Onun gözlerinden ayıramazsın gözlerini. Çünkü kimse ilk bakışta anlayamaz o gözlerin ne renk olduğunu. Uzun uzun bakmak zorunda kalırsın. Ve en sonunda ela diyip geçersin, göz rengini tahlil edemeyince.

  Benim gözlerim eladır. Mevsime göre renk değiştirmekte. En kapalı hali koyu yeşil ve bal rengi karışımı oluyor. En açık hali ise berrak yeşil. Kötü bir renk değil. Güzel. İçine bakan insanlara farklı duygular yaşatabilir her daim.

  Ama sabit bir renk olmadığı için göz takıntısı olan insanları rahatsız edebilir de. Ağlayınca, güneş vurunca bile değişen bir renge sahip. Neyse ki bende ağırlıklı olan tonlar yeşil. Hava kapalı mevsim kış olunca amiyane tabiri ile "asker yeşili" olmakta. Hava açık olduğu zaman berrak yeşil olmakta...

  Kahverengi gözlerden farklı görmemek, kendi gözlerini sıradan bulan insanların aşağılık kompleksinin yarattığı bir etki bence. Ela göz en müstesna gözdür.

  Ayrıca bir göz rengi sorusuna bu kadar uzun cevap yazacağım hiç aklıma gelmezdi. Özet geçmek gerekirse; Ela gözlü insan, en asil duyguların insanıdır.

  3|0