Fazla çay-kahve tüketmenin ne gibi zararları vardır?

İlla elimde içi çay-kahve dolu bir bardak-fincan olacak.. Şeker de kullanmıyorum gerçi. Yan etkisi var mıdır fiziksel-psikolojik?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Aşırı çay içmek anemiye(kansızlık) yol açar. Kan sayımını yaptır farkı göreceksin. Beyaz kürenin düşük çıkması... Dolayısıyla savunma sisteminin zayıflaması ve buna bağlı halsizlik, iştahsızlık daha da önemlisi hastalıklara çok kolay yakalanma riski ki bu çok önemli... Kafeinden ve asitlilerden bahsetmeme gerek yok sanırım. Bol bol süt iç, su iç :))

Kızlar Ne Diyor 5

• dişleri sarartır hatta karartır kalp ritmi düzensizliği yapar bazı vitaminlerin vücut tarafından emilimini zorlaştırır

• dişlerinnn

• Fırçalıyorum..:)

• fayda etmezki içine işler o sarılık çok tanıdığım var öyle olan

• IOUTENHIWAGU9o

• Evet diş. Fırçalasan da etkiliyor malesef. Bir de fazla şekerli içersen kilo. Uyku kaçırır derler ama ben çok fazla çay tüketmeme rağmen hiçte kaçırdıqını görmedim.

• Benim de öyle, agresiflik ve çarpıntı yapıyor(muş) fazlası.

Erkekler Ne Diyor 8

• fiziksel zararları; dişlerin sarı sarı olur beraber içtiğin sigaralarda cabası.psikoljik zararları; içmediğin zamanlarda asabileşirsin, başın ağrır falan fıstık...ekonomik zaraları; çaya kahveye bolca para harcarsın... ulen maliyeti 10 kuruş adam satyıor 2 tl ye muhabbetlerinide duyabilirsin...

• çay içmeyince benim de başım ağrıyor :s

• çarpıntı yaptığını biliyorum, bazen korkutucak kadar

• o yaşa gelmedik olm daha.. :)

• Öncekileri Göster
    • selülit yaptığı yalanmış ayrıca, yıllarca kandırmışlar kadınları :))

• ilgili bir entry girdim: link

• kahvaltıda bile içmiyorum onlardan varmıdır hiç içmemenın zararı .d

• Çayda kahveye oranla daha az uyarıcı madde olduğundan daha az yan etkisi var. Kahve daha uzun süre dinç tutabilmesine rağmen bu yan etkilerden dolayı pek tavsiye edilmiyor diye biliyorum. Çay ise demir emilimini azaltır diye duymuştum, bundan emin değilim ancak.

• caydaki fazla tein ve kahvedeki asiri kafein zararli olacaktir aman dikkat abartma, bunun yerine bitki caylarini dene

• Kafein tüketimi insanı sürekli zinde tutuyor, ama biyolojik ritminizi yükseltiyor. Kalp hızınız, vucüt ısınız yükseliyor. Örneğin benim kalbim dk da 140 atıyor ortalama. Vücut ısımda ortalama yaklaşık 38'C. Kahve içtiğim dönemlerde ise kalp ritmim 160'a kadar çıkıyor. Günde 4 saatten fazla uyuyamaz oluyorum. Ve doktorlar yoğun fiziksel aktivite de bulununanlar içinde günde 2 fincan kahveyi öneriyor.

• Özellikle aşırı çay içmek, tükettiğin gıladardan demir emilimini tamamen engellemeye kadar görütebilir. Bunun aynı sıra, fazla sıvı tüketmek de mideyi büyütür; dolayısı ile daha iştahlı olabilirsin.

• Peki demir emilimi durursa, ne gibi şeyler görülür anatomide?

• Sinir sisteminde zayıflıklar başlar. Dahası da vardır ama o kadarını ben de araştırmadım açıkçası. Demir eksikliği olan çocukların olağandan sık ağladığı ve duygusallaştığının görüldüğünü biliyorum ama.

• Kahve kalpte kapakçıkların düzenini bozuyor, kalp krizi riskini 2 kat arttırıyor. diye duydum , fazlada bilgim yok bu konuda mslf. Yan etkisi mutlaka var

Yükleniyor...