"Onlara sevişmeden sevmenin de mümkün olduğunu anlat sevgilim." - İncir Reçeli

"Onlara sevişmeden sevmenin de mümkün olduğunu anlat sevgilim."- İncir Reçeli link bu şarkımız fonda çalarken, Aşk için sadece kalp yetmez mi...?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Eskiden Ask icin sadece kalp yeterdi.Ama günümüz insani aski cinsellikle ic ice hale getirdi.Ask dokunmaktir dedi birisi sevgilisine sarilmak koklamak sonra birisi dediki ask hissetmektir hissetmek gerek birlikte olmak icin.Aslinda askin bu kadar saf ve temiz halini ben incir receli fliminde izlemistim ve cok etkilenmistim.Ancak günümüzde kac kisi böyle bir ask yasamak ister diye sorarsak cogu kisi olurmu öyle seviyorsak cinselligide yasiycagiz abicim derler.Hatta böyle düsünen erkeklere kazim bayanlarada kezban lakabi takan genc arkadaslarimiz bile var.Peki Leyla ile Mecnunu ele alalim senelerce kavusamamislar. ama yinede sevmisler sadece görmekle dokunmak bile yok.Aski bu hale getirenler utansin diyorum ve yaziya son veriyorum.

• Teşekkür ediyorum, uzaktan da sevilir..en değerlisi belki de bu..

Erkekler Ne Diyor 39

• Mümkündür.Mümkün ama -İyileştirilen zıt kurallar-Çıkar ve menfaatlerin faiz kadar benimsetilmesi-Sevişmesem kazanır mıyım kaybeder miyim?İşte artık bu soruyu düzeye geldiysek birşeyler yolunda gitmiyor demektir.Kişinin biri diyor ki-Sevişmeyenleri anlamıyorum.Diğeri de diyor ki-Sevişenleri anlamıyorum, evlenin bu kadar seviyorsanız.İnsan aklı bulandı. İnsan aklı tuzlandı. Bir çok kişinin saf ve temiz istekleri var, ama nefsin pazar yerine döndüğü bir dönemde benimsetilen şeyler korkularımızı ve egolarımızı çok harekete geçirdiğinden doğruyu yanlışı ayırt etmiyoruz.Doğruyu yanlışı kim umursuyor ki zaten.Herneyse mümkündür, sevişmek bedenlerin birleşmesinden ibaret değildir. -Ben sevişmede tecrübeliyim, en az 50 kişiyle yattım hüloğğğğğğI ıh sevişmek bu değil.cut.

• kimeee bu söz bayanlara küpe olsun kulaklarınada anlasınlar neyin ne olduğunnuu en çok terk eden onlar çünkü

• bunu bir araştırsınlar derim en çok kimler terkediyor..Tüik yapsın :)

• Bayanlar çıkmış ztn en çabuk sıkılan varlıklarmış

• Aaa nasıl olur kendimden biliyorum öyle olmadığını :)

• Çok kasar filmlerde olur anca

• Sevişmeden sevilmez..En azından ben sevemedim..

• yok bee

• dinlemiyorum anlatmasın

• söyleyek :)

• :)

• İncir reçelini çok beğenmiştim.İzlemeyenler izlemeli.

• mutlaka :)

• Aşk için sadece kalp yeter de, bazılarına yetmiyor, sorun orada...

• güzeldi maviışık :)

• Teşekkür ederim :)

• Kalp mi zkelim?

• Üzerinde meme var.

• At bir meme üzerime.

• olmuyor mu öyle :)

• yeter

• yetmeli.

• bence filmlerin etkisinde çok kalmamak gerekir.insan sevdiğine dokunmak öpmek koklamak ister.yani ne söylesem boş...

• ister ama yapmasa daha kıymetli olmaz mı sevdiceği :)

• aşk aşktır yapsada yapmasada değişmez sevdiceği

• O değilde yusuf güney ne alaka şarkının anasını ağlatmış bunu dinle sen link

• sağolasın sayın eleman

• Lafı olmaz 35

• ben senin profil resmini sevdim:( ben mausla senin nickini oksuyorum hic temizlemedigim lcd ekrandan resmini opuyorum:(sen neden bahsediyorsun:(

• vay vaayy damardan gel :))

• sadece kalp yeter sevişmeyi nerden cikardin sana hiç yakiştiramadim serap3535

• Aaa demi ama canavar bey :)

• ben senin profil resmini sevdim:( ben mausla senin nickini oksuyorum hic temizlemedigim lcd ekrandan resmini opuyorum:(
      sen neden bahsediyorsun:(

• sevdiği ve çıktı ile olunca da kaşar olmuyor mu..

• Öncekileri Göster
    • Bu konuda uzun uzun konuşabilirim senle ama yanlış düşünüyorsun. Namus iki bacak arasında değildir, beyinde başlar ve beyinde biter. Zaten aksini düşünen insan, fuzuli yer işgal ediyor demektir bu dünyada. Ne yazık ki, o insanlarla aynı havayı teneffüs etmek zorunda kalıyoruz.

• Malesef.

• yetmez para ve çekicilik olması lazım

• İroni olarak kabul ettim dediğini:)

• etmemen gerekir aşk denilen zimbirtiya ınanmiyorum ya parana aşık olurlar ya tipine ya da vücuduna yalanmi

• yok öyle bir lakırtı :)

• lakırtı :)

• Sevişmede cinsel birleşme şart olmadığını hatırlatırsak ? ...

• Ne fark eder ki :)

• Bu devirde aşk için cüzdan olması gerekli gerisi yalan

• Ama yine de herkes o menfaatçi gruba girmiyor, nasıl bir toplum olduk böyle..

• Öncekileri Göster
    • üzgünüm umarım daha çoktur.

• Bende öyle sanıyordum ama gördüğüm insanlar hep menfaatçi

• Her zaman yaptiğim hatadır

• bilmen yeterli :)

• kız arkadaşım vardı sevişmek istemiyorm evlenince olabilir ancak dedim tokatı bastı i*nemisin gaymisin dedi gitti böyle kızlarda var

• demezler öyle yaa :)

• incir recelinde eleman kiza bir giremedi gitti

• Yeter ama.. Karşıdaki öldürür o kalbi içten içe mahfeder o AŞK'ı...

• cinsellik olmadan öyle mi olur yani..?

• Evet malesef. Tabi kişiden kişiye değişen bir husus'tur..

• Başlığı görünce hatırldım yine saol allah razı olsun içime köz düştü yine .

• Su içelim hemen, ferahlık var :)

• yok su falan kesmez içimdeki anıları .

• yetmez seks lazım, dokunmak lazım, sıcaklığı içinde hissetmen lazım kapiş.

• Doğanın işlevselliğini kısıtlamaya veya saptırmaya neden meraklıyız acaba? Aşkın özü bile seksi dolayısıyla üremeyi motive etmek için evrimleşmişken incir reçeli tarz filmler neyi amaçlıyor anlamıyorum. Sevişmeden bir insanı sevebilir misin? Mümkün. Ancak bu kişinin bulaşıcı bir hastalığı yoksa ve biz seksi aşkın dışında aşağılık birşey gibi değerlendiriyorsa algımız ciddi zarar görmüş demektir.

• Toplumda tepki gören bir şey aynı zamanda, var mı öyle normal karşılamak..

• Toplumda tepki göredursun, toplumun o kesimiyle aynı bölgede oturmamaya, yaşamamaya, konuşmamaya çalışıyorum. Bana da yokmuş gibi geliyorlar. Beni de elitist yaptılar sonunda:)

• kalp yetmez

• yetsin.

• insan doğası bu değişmez.

• yetmez olur mu kalp masumane sever ve sevgilinin bedenini degil onun sevgisine asik olmustur.surekli kalbi onu hatirlar , sevgisiyle sarhos olur, sevgili icin Sevenin sevgilisini razı ve hoşnut etmeye çalışmasidir Sevgilisine karşıt olabilecek hiçbir şey kalmaz onda, ne garaz ne de irade.

• Yetmez. Nokta.

• Bence imkansız...

• İnsanların elinde olan bir şey.

• Ya güzelim aklın alıyor mu allah aşkına ya insan yaşamak ister yani sonuçta içgüdüsel olarak

• Para da lazım

• sorma :)

• Kalbime sordum sadece sen sevebilir misin diye fatal error verdi kaldıramadı daha olgunlaşmam lazım bu şarkıda hepimize gelsin link

• Severim Halil Sezaiyi :)
      Zamanla olur umarım

• Umarım

• sağlam bir yürek,yürekle ortusen kadıfe bır ruh,bir tutam emek bır tutumda mutluluk...

• aah ah.. :/

• bu kadar ah çekme yaa..:)

• :))

• cinsellik aşkın bir parçasıdır. cinsellik olmasa da aşk olur ama cinselllikle daha iyi olur ve insanoğlu doyumsuzdur hep daha iysini ister. kimisi daha iyisi için elindekinden vazgeçer kimisi elindekine şükreder...

• sevişmeden sevmek boş arkadaş evi olmayanlara mahsus bir kere.

• saygı duyuyorum bence değil.

• şimdi aşk ve seks neden aynı veya ayrı gerçekten seven ve sonuna kadar derlersen aşkın tamamlayan sekstir oda sahiplenmek iki taraf yönü ile ama iş belden aşağı olursa zevk almak için ise o aşk değil seksin yalancı hali aşktır zevk alınca biter

• hiç bir şey anlamadım

• Öncekileri Göster
    • tabiki

• onu bulsam zinciele kendime bağlarım

• Abla bu film on yil once olsaydi bu cumle emin ol bu kadar dikkatini cekmezdi. Iste zaman ve yasadiklarin insani boyle dikkatli dusunmeye itiyor. Konuya gelirsek bence dogru olan da bu. Illa sevismek gerekmez. Gozlerine bakmak bile yeter kimi zaman.

• helall..! :)

• sılanın sevişmeden uyumayalım şarkısı aklıma geldi:DDD

• Olsa keşke :D

• ne olsa :)

• Öncekileri Göster
    • iyi baktın mı hiç mi yok :))

• Eveet :D

• ben zaten sevişmeden seviyorum abilerde bizi seviyor agu agu

Kızlar Ne Diyor 20

• Unutmamak gerekir ki sevişmek sev-iş-mek karşılıklı sevme işidir...Sevişmenin hakkını veremiyoruz sadece...

• o da var haklısınız.

• Nereye kadar efenim, bir yerde bedenini de istersin.

• o bir yer evlilik olsaydı keşke :)

• Bu filmi izledikten sonra eşime durduk yere 'Bana nefes alan hiçbir şeyi sevme hakkı vermediler, ben de incir reçelini sevdim. İncir reçeli sendin aşkım.' diyordum, sinir olmaya başladı bir süre sonra.Aşk için kalp yeter, tabii o kalpte güzel olan tüm duyguları barındırdıktan sonra...Filmin en sevdiğim repliği;'Ben insanları arabanın camına vuran yağmur damlalarına benzetiyorum. Bazen, bir damla aşağı doğru kayarken, başka bir damlaya karışıp güçlenerek daha hızlı ilerler. Ben de sana karıştım aşkım. İnsanlar acımasız, savurgan. Hiçbir şey başına gelmeyecek gibi davranıyorlar. Bir gün şoförün camı açacağını hiç düşünmüyorlar.'

• tüylerim diken diken oldu teşekkürler

• Benim de öyle oluyor, her okuduğumda. Rica ederim.

• yeter yetirmesini bilene

• Haklısın bence de..

• kendini feda edebilecek bir yürekse eğer fazlasıyla yeterde artar...

• yürek gerek..

• bari sevmeden sevişmenin de mümkün olduğunu da anlatsın..yani diyorum ki git iki seviş halil..ssfsf

• bence olur ama erkekler bu şekilde düşünmüyor olabilir :))

• kızlar düşünüyor ve az bir kaç erkek..

• aynen

• kalp herkesde var aşk için yürek gerek.

• çok doğru..

• ah ah :)

• gunumuzde bunu anlatmak cok zor.kimse inanmiyor askin cinsellik olmadan yasanabilecegine.benm anlatmama gerek kalmasa keske.

• inanmıyorlar evet..

• Aşk için sadece kalp bana yetiyo da karşı cinsin geneline yetmiyo. bu yüzden yalnızım

• bendensin..

• benc erkeklere yetmez :)

• öyle görünüyor hepsi olmasa da..

• yetmez sevısmek ısterim dıye düsûnüyorum.

• Sevgi yeterli degildir...

• yeterli olmalıydı..

• Ne kadar uzun sürerse ..sadece kalptan aşk ... o kadar sağlamlaşır ... filizlenir ve... kıymetli olur. Tabii son durağı da olsun... yoksa kalp yetmezliği olur

• umarım kalp yetmezliği olmadan son durağa kadar..

• Aklıma hamsi geldi bak şimdi O:)

• Sen benim hep aklımdasın o ne olacak ...

Romantik hamsim!

• Ne demiş FERMAN ;Başka Yürek Sana Yettimi SöyleKim Sevebilecek Seni Ben Gibi He*Aşka Tek Kalp Yetmez BenceMasum Görünen Yüzler SahteKalmadı Mecnun Leyla KahpeSoldu Dünya Bozuldu DengeBitermi Aşkım Yaşarmı SenceSevermi Bir Daha Zaman GeçinceHayır Olamaz Bir Sen Daha Bana Asla GelmeSevme Beni Ben İstememki Artık Bir Kez Daha Bana Dönme

• ben gitmedim YANLIŞŞ sen hiç gelmedin... EN BEGENDİĞİM SÖZÜ O FİLMİN

• Çok güzel

• eksik olur.

• neden?

• Biz anlatamadık, o anlatsın...

• En iyisi

• ıyy abazanlar, sonra gidip pis otobüs durağını öpüyorlar. kondom diye bir şey var.

Yükleniyor...