• Sor
  • Bence

LYS ile YGS'nin arasındaki fark nedir?

liseyi bitiren bi insan hangisine gider ? bilgilendirirmisiniz

Güncellemeler:
peki arkadaşlar bunların kayıt tarihini bilen var mı

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• bak arkadaşım Yükseköğretime Geçiş sınavına gireceksin önce. orda türkçi matemati, fen bilimleri ve sosyal bilimer var. toplam 160 soru. çözüyorsun. 2 hafta gibi bir süre sonra açıklanıyor. eğer ki sınava girenlerin arasında başarı açısınıdan ilk %40'a girdiysen bu sefer Lisans Yelreştirme Sınavına giriyorsun böylece 4 yıllık üniversiteyi kazanabiliyorsun burada da %60 a girmen lazım. o halde üni kapıları sana açık. sadece ygsyle de 2 yıllık üniye yerleşebiliyorsun. bu arada kayıt tarihi geçmiş. =( ben de girecem ondan bilirim

• seneyemi kaldı yani herşey şimdi?

• Öncekileri Göster
    • açık liseye gidiyorum ben kendimiz çalışıyoruz hoca yok haliyle haber verende yok.

• internetten araştırsaydın ya yada arkaşalardan sorsaydın

Kızlar Ne Diyor 7

• ygs nin kaydı gecti malum ygs ye girmeynce lys ye de girilemiyo

• kayıt tarihi ne zamandı

• 1 ay önceydi

• Ygs birinci adım lys ikinci adım oluo yani lys bölümünle ilgili ygs ortak temel dersler

• geçtii:(

• ne zamandıki

• 1 ay oluo

• - YGS tüm derslerin ortak müfredatı baz alınarak yapılan genel bir testtir. - LYS birinci aşamanın aksine her dersin başarısını ölçmeye dayalı branş testleri topluluğudur.

• istediğin bölüme bağlı ygs mi yoksa lys mi puan türüyle alıyor

• önce ygs snra lys ygs tüm dersleri alır lys sözel sayısal eşit agırlık olarak ayrılır

Erkekler Ne Diyor 3

• geçti kayıt tarihi ygs nin.ygs ye giremeyenler lys ye de giremiyor doğal olarak

• ne zamandı hocam kayıt tarihi

• üniversite sınavının 2 ayağıdır bunlar lys aşamasına geçebilmek için ygs den yeterli puan almak gerekmektedir.ygs de temel ve ortak konular sorulurken lys de bölümle ilgili sorular sorulmaktadır.

• ygs' isteyen girer lys'biraz kafayı çalıştıran girebilir.

• şimdi düz liseyi bitiren adam hangisine girer çoğunluk ygs oluyo demi

• düz liseyi falan karıştırma. liseyi bitiren herkes ygs ye girebilir. ygs'ye girip baraj puanını aşanlara lys ye başvurma hakkı doğar.

Yükleniyor...