• Sor
  • Bence

Üniversite okuyanlar ne kadar askerlık yapıyorlar?

üniversıte okuyanlar 5 ay askerlık yapıomş dogrumu ?

En İyi Görüş

• kısa dönem yapabılıyorlar bırde 12 ay ast tegmen olarakda yapabılıolar maaslı

Erkekler Ne Diyor 15

• lisans mezunları kısa dönem ya da 12 ay asteğmen olarak yapıyor, doktorlar direk asteğmen olarak yapıyor. Ordu asteğmenlik için sınav yapıyor, sınava girmek mecburi, istemiyorsan bilerek yanlış yapıyorsun, zaten başta soruyorlar uzun dönemmi istersin,kısa dönemmi diye. Ama ihtiyacı varsa branşına, sana sormuyor,uzun dönem asteğmen olarak alıyor.

• 4 sene üniversite okuyanlar 6 ay yapıyor 2 senelik üniversite bir işe yaramıyor askeriyde 15 ay yapıyor

• Kısa dönem olursa ve de 4 yıllık üniversite mezunuysa(yüksekokul değil) 5 ay askerlik yapıyor :) aşağı yukarı 156 gün kadar.

• 4 yıllıksa evet ama sen zaten muafsın :)

• sevglm ıcın sordum :)

• evet.

• üniversite okuyanların kesin kısa dönem yapcak gibi bir durumları yok ihtiyaca göre uzun dönem de çıkabilir kişinin elinde olan bişey değil tsk nasıl isterse o şekilde alıyor.

• kısa dönem olursa 5 ay 5 gün olması gerek izin kullanmazsa. Uzun dönem seçilirse 12 ay. Uzun dönem için sınav yapıyorlar. Ona hala akıl sır erdiremedim. Sanırım ihtiyaca göre alıyorlar.Sınav Formalite gibi... Çünkü tanıdıklarım var 4 yıl okudum kısa dönem yapmak istiyorum diye sınava girdiler. Soruları yanlış cevaplamışlar yinede uzun dönemler...

• 5 ay 5 gün.izinsiz

• hayır 6 ay yapıyolar izin kullanmazsa 5.5 ay yapıyolar.

• ah cahil gençliğim ah..

• lisans olursa 5 ay...

• liseli detected.

• ewt kısa dönem ama uzun dönem çıkma ihtimali de var uzun dönem giderse eğer 12 ay asteğmen olarak başlar son 2-3 ayı kala teğmen olur maaş alır kısa dönem olursa eğer 6 aydır ay hesabında ay başına sana 2 gün izin verir oda 12 gün iznin olur yol izni hariç

• 4 senelik 6 ay ediyor çoğunluklada muhasebe türünde görevi oluyor

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...