• Sor
  • Bence

Kaloriferden gelen tık tık sesi...

Ne olabilir şu damlatmıyor deli olmak üzereyim ya nedir bu?:(

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• termodinamik bir olay ısınma sırasında sıcaklığa bağlı olarak petekler ısının etkisi le genleşme yapar o da genleşme sırasında tık tık dite ses gelir oda normal bir durumdur hatta sadece petekler değil diğer eşyalarda da aynı ses gelir cıt cıt ya da tık tık gibi

• Diğer eşyalarda ses yok şükür

• Öncekileri Göster
    • Şaka mısın?

• yok değilim eşyalarda ısıya bağlı genleşme yapar ve o sırada ses çıkarır genleşme sadece metal eşyalar mahsus bir surum değildir

Erkekler Ne Diyor 20

• borulardan gecen sıcak suyun ısısına göre dökümün sesidir. ya da petegin malzemesinin genleşme olayı falan

• sıcak su gelince genleşiyor ondan olur..

• Isınmaya başlarken öyle oluyor diye biliyorum.Kalp krizi belirtisi de olabilir, bir tesisatçıya gösterin bence... :D

• Sıcaklık değişimi oldukça genlesme ve buzulme sebebi ile metal borulardan ses çıkar. Korkmaya gerek yok:D

• sinir bozucu

• Kapiyi ac, I*plumber

• lan bekletme açsana kaloriferi :D..içeride bekleye bekleye ağaç olacak

• Suyun dolaşmasiyla oluşuyor o ses normal yani:)

• yeni açtıysan genleşiyor. soğuk iken birden sıcak suyu görürse normaldir. bir süre sonra kesilir

• Tamamen sıcaklıkla alakalı bir durum. Kalorifer peteği ısınırken genleşmeye başlar. Bu sebepten ses yapar. Yine soğurkende sıcaklık düştüğünden yine ses yapacaktır. Önüne geçilemez =)

• hava kalmıştır içinde bizim peteklerde oluyordu suyunu biraz boşaltım havasını alıyorduk

• Havası yok

• Öncekileri Göster
    • Yani birşeyler yapacağıZ

• :)

• başka kattaki birinin tesisatından kaynaklanıyordur.Madeni bir parayla gece vur bakiim kalorifere apartman uyuyabiliyormu :)

• Kedidir Kedi :)

• merkezi sistem mi ?

• Yok kombili

• yani merkezi sistemlerde gece genelde 23:30 da kapatırlar ve tık sesi yapar ondan sordum..sen kendin kapattıysan belki onandır.

• Himm

• kazan dairesini patlat :D yada dışardan vanaları kapat

• Boruların içinde dolaşan böceklerdendir :/

• Malzemenin hareketinden dolayı olan ses o. Bi' zaman sonra geçer.

• şu değilde belki su damlatıyordur

• Su da su :D

• Su işte suDeğirmenci Dayıyı çağıralım mı ?

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...