• Sor
  • Bence

Yazımı nasıl düzeltebilirim?

Merhaba herkese. Benim yazım yazı yazmayı öğrendiğimden beri çirkin. bunu nasıl düzeltebilirim?

En İyi Görüş

• Şu yaşındayım, benim yazımı benden başka okuyabilen yok.olmuyor ya bende denedim düzelmiyor, düzeltemedim :(araştırmışlar yazısı düzgün olmayanların iq ları daha yüksekmiş, böyle avutuyorum kendimi :/

• 3. satır ve sonrası iyiymiş

• bu biraz şeye benzemiş hani erkeklerin cinsel organları küçük oldu mu "önemli olan boyutu değil işlevi" şekilde bir ifadeyle kendilerini avutması gibi gibi gibi :D

• Baska benzetme bulamadin mi?

Kızlar Ne Diyor 27

• Ayy benimde berbat. Her zaman güzel yazim diyorum, doktor yazısına dönüyor :(

• Güzel yazmaya niyetlenirsen ve üstünde çalışırsan, güzel yazarsın ama yazayım da ne olursa olsun dersen kötü yazarsın :D Benim defterde hep ilk sayfam inci gibidir, sonrakiler, kalp ritim çizelgesi gibi :D :D Bir de güzel yazı yazan birisini yazı yazarken izleyince de psikolojim etkileniyor ve güzel yazmaya başlıyorum :D

• Benimde kötü , ben denemedim henüz ama güzel yazı defteri alıp internetten güzel yazı defterine nasıl yazılır öğrenip pratik yaparak düzeltebilirsin bence :)

• Bi estetisyene danışmak lazım.takma ya doktorlar da kötü yazıyor amaaa...

• güzel bır yazı tıpını bulup taklıt ederek

• tek sorun çızgiler bendede vardı o durum 1 sınıfta çok dikat etmediğimiz çizgiler yuzunen oyle oluyo çizgilerini duzeltirsen yazında duzelir

• ayy yazık sana :))))))))))))

• birbirine paralel uzun uzun çizgiler çiz

• Özem göster neblm yavas yaz ozaman güzel yazarsin harfleri güzl yap

• güzel yazı yazan birini taklit etmeye çalış

• Benimde çirkin yapıcak bişi yok böyle gelmiş böyle gider :D

• Yani benim çevremde öyleydi :)

• güzel yazmaya çalışacaksın. yavaş yavaş düzelir. sabır sabır sabır ve azim :)

• yavaş ve özenli yaz.

• öğrenirsen banada soyle olur mu zira okulda erkek arkadaşlarımla yazımı karıştıranlar var o derece fenayım :)

• ne yani erkekse zaten kötü mü

• çizgi çizme çalışmaları yap ve yavaş ve tane tane yazmaya başla mesela a harfini düzelttiysen yazılarında düzelttiğin şekilde yazmaya ısrarcı ol. yazı boyutunda önemli ben büyük yazınca daha güzel yazıyorum mesela. yazı boyutunu da değerlendir.

• Yavaş yazmayı dene

• Yazarak çalışarak zamanla düzeltirsin.

• Yavaş yazmalı, harflerinizi duygu ile yoğurmalısınız...Biraz estetik yeti de lâzım...

• benim da acayıp ama şikayet etmiyorum5 sene önce tam facıaydı

• düzelmiyo canısı ben düzeltemedim

• bu yaştan sonra yazın güzel olsa nlcak ya öğretmenin yıldızlı pekiyimi verck.

• Yazım çok güzel benim kalem çalışması yap. Özenerek yaz. 1. sınıflardaki gibi çizgiler yap. el kaslarını güçlendir. Ve güzel bir el yazısı al karşına benzetmeye çalış. faydalı olur. Resim yaparken ben biraz ara verince bile elim değişiyor. Biraz fazla çalışmak iyi gelir.

• ilk bir tipini düzelt, yazı kolay*:D.D.D.D:d.:d

• gayret et

• Benimde çok çirkin nasıl düzelcek bilmiyorum :( sürekli yazarak düzeltmeye çalışmalısın

Erkekler Ne Diyor 24

• arkadaşım benimde yazım berbattı hatta bir facia ta ki meslek lisesine gidinceye kadar meslek lisesinde bize norm yazı stilini öğrettiler o öğretimden sonra yazımda hissedilir derecede düzeldi sana bir kaç örnek vereceğim onları en az bir altı ay kadar uygula yazın düzelecektir ve o doğrultuda yaz devamlı bu meslek resmi kitabı ama sen içindeki yazı yazma konusuna odaklan bu 1: link bu 2 : link

• Bos kagida düz cizgi ciz bilegin alişsin. Sonra tek tek harfleri güzel güzel büyük yaz dik yazmaya özen göster

• Benim yazım da çirkindir, benden başka kimse okuyamaz. :DBen bu yazıyla, doktor olacak adamdım da, puanım yetmedi işte... :D

• hani hep derler ya ağaç yaşken eğilir diye. çocukluktan kalma alışkanlığın olduğu için değişeceğini sanmıyorum. çok zor. yavaş ve özenli yazarsan bir nebze daha düzgün olur ama stilin değişmez.

• Yazı da yürüyüş gibi hacı ya değişmio valla :D

• Boş bir kağıt al ve çalış...

• Yazı stilin kalıplaşmış artık oturmuş yerine. Hocalar takır takır söylerken/yazarken doktor yazısından beter yazmışızdır çoğumuz. Bunu atlatmak istiyorsan ismini el yazısı ile dene. Adine Kimberg yazı stili var mesela buna benzer yazarım bende eğer acele etmemi gerektirecek birşey yok ise.

• çizgiyi flan boş ver aydınger kağıdı ile çizim yapmayı dene resimlerin üstünden çift çizgi yapmadan geçmeyi dene faydası kesinlikle olucaktır

• Taklit et...

• Çirkin yazanlar daha akıllı olurlar ve şimdiden gelecekleri belli olur, parlaktır derdi ilkokul öğretmenim. Ondan sonra herkesten aynı şeyi duymaya başladım, benim de yazım çirkindir. Hatta ben kalemi bile farklı tutarım arkadaşlarım da baya şaşırır buna. Ama valla ben böyle mutluyum, geleceğim de parlaktır ellam, yani diceğim odur ki: dert etme bunu :D

• 31 yaşımdayım. Son 25 yıldır benim de yazım kötü. Bir yolunu bulursan beni de haberdar et!

• çok istekli olman lazım :D

• Kaligrafi çalışman lazım, bol bol yazı yaz. her harfinin bir karakteri olsun, mesela 100 kere büyük A yap, 100 kere küçük a falan.. böyle böyle düzeltiyorsun...

• O ilk başladığında çizdiğin çizikleri tekrarla sürekli

• yavaş yazarak

• aynen benimde aynı ama kalemde fark ediyo

• yazıyı yazmak zorunda olduğun için değil severek yazman gerekiyor kardeşim

• düzelmez birader bende aynıyım :D:D:D

• İyi soru benimde bozuk eczacılar bile okuyamaz (:

• Boşver çirkin yazının ayrı bir karizması vardır senden başka kimse okuyamaz doktorlar öyle yazmak için 6 sene okuyor

• Merhaba kürekçi kardeşSürekli O çiz.. Düzeliyor yazın.Günde 5 sayfa O.O O O O O O O O O Oo o o o o o Maşallah tam kürekçisin ha. Senin gibi iki adamım olsun gider pavyon açarım diyen oldu mu hiç.Bizim darbukacı Ayhan'a çok benziyosun

• yok sen ilk söyleyensin kardeş.

• Harfleri yazma şeklini değiştir. Yavaş yavaş yazarak pratik yap.

• Sıfırdan başla ilk okul 1 ci sınıf gibi Alfabeyi düzgün şekilde yaz.1 sayfa A falan oyle dene duzeltirsin.Başka türlü zor olur.

• herşeyi düzelttik bir yazı kaldı amk

• ahhahha :D

• :)))

Yükleniyor...